EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
17. veebruar 2016. a. nr LV-IP-0044 |
Muudatusettepanekud linnavolikogu otsuse "Ettepanek haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks läbirääkimiste alustamiseks" eelnõule |
KUULATI: |
Urmas Klaasi ettekannet |
OTSUSTATI:
|
1. arengu- ja planeerimiskomisjoni muudatusettepanekud:
1.1. nõustuda põhimõtteliselt muudatusettepanekuga nr 1 ja teha linnavolikogule ettepanek sõnastada otsuse eelnõu punkt 2 järgmiselt:
"2. Volitada linnavalitsust moodustama läbirääkimiste pidamiseks juhtrühma ja vajalikke töörühmasid. Linnavalitsusel kaasata juhtrühma ja töörühmade töösse linnavolikogu fraktsioonide ja linnavolikogus esindatud saadikurühmade esindajad."
1.2. nõustuda muudatusettepanekuga nr 2;
2. nõustuda linnavolikogu eestseisuse muudatusettepanekuga.
|
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Muudatusettepanekud linnavolikogu otsuse "Ettepanek haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks läbirääkimiste alustamiseks" eelnõule " juurde
Linnavolikogu otsuse "Ettepanek haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks läbirääkimiste alustamiseks" eelnõu menetlemise käigus esitasid eelnõu kohta muudatusettepanekud arengu- ja planeerimiskomisjon ning linnavolikogu eestseisus.
Arengu- ja planeerimiskomisjon tegi järgmised ettepanekud:
1. sõnastada otsuses, et läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad kõikide fraktsioonide esindajad ja kaasatud on ka volikogus esindatud saadikurühmad;
2. sõnastada eelnõu preambuli punkti 3 pealkiri "Kultuur, huvitegevus, sport";
Linnavolikogu eestseisus toetas arengu- ja planeerimiskomisjoni esitatud muudatusettepanekut ning tegi lisaks ettepaneku muuta eelnõu preambuli punktis 2. Haridus 2. lõiget ja sõnastada see järgmiselt:
"Lasteasutuste ja koolivõrgu arendamine, arvestades elanikkonna tegelikke vajadusi, on jätkusuutlik ning kogu piirkonna arengut ning konkurentsivõimet suurendav ning võimaldab vähendada asutuste haldusressurssi.";
Linnavalitsuse poolt esitatud otsuse eelnõu punktiga 2 volitatakse ühinemisläbirääkimisi pidama linnavolikogu esimeest Vladimir Šokman'it, linnapead Urmas Klaas'i ja abilinnapäid Jarno Laur'i, Kajar Lember'it, Tiia Teppan'it, Valvo Semilarski't ja Artjom Suvorov'it.
Linnavalitsus on põhimõtteliselt nõus ettepanekuga, et läbirääkimistel oleksid esindatud ka linnavolikogu fraktsioonide ja saadikurühmade esindajad. Siinjuures tuleb aga selgitada, et praktikas moodustatakse tõenäoliselt erinevad delegatsioonid (töörühmad) nii iga omavalitsusüksusega läbirääkimiste pidamiseks kui ka võimalike erinevate valdkondade alaste läbirääkimiste pidamiseks. Nimetatud delegatsioonide (töörühmade) koosseisud võivad olla erinevad, sest võimalike läbirääkijate ajalised võimalused läbirääkimiste protsessi panustamiseks on tõenäoliselt väga erinevad. Samuti võib osutuda problemaatiliseks, kui Tartu linna poolt oleks läbirääkimiste laua taga korraga 13 esindajat (lisaks linnavolikogu esimehele ja linnavalitsuse liikmetele 1 esindaja igast fraktsioonist ja saadikurühmast). Sellest johtuvalt teeb linnavalitsus ettepaneku otsuse eelnõu punkti 2 sõnastust muuta ja volitada linnavalitsust moodustama läbirääkimiste pidamiseks juhtrühma ja vajalikke töörühmasid. Muudatusettepaneku kohaselt annab linnavolikogu linnavalitsusele ka juhise kaasata juhtrühma ja töörühmade töösse linnavolikogu fraktsioonide ja linnavolikogus esindatud saadikurühmade esindajad.
Arengu- ja planeerimiskomisjoni ning linnavolikogu eestseisuse muudatusettepanekuid otsuse eelnõu preambuli muutmiseks tuleks linnavalitsuse hinnangul aktsepteerida.