OTSUSTATI:
|
1. Esitada linnavolikogu menetluses oleva otsuse "Ihaste tee 18 krundi detailplaneeringu eskiislahenduse avaliku arutelu korraldamine ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamata jätmine" eelnõule järgmised muudatusettepanekud:
1.1. Asendada preambulis lõik "Tegevuse ala" järgmiselt:
Kavandatav tegevus on planeeritud Ihaste tee 18 krundil. Planeeringualal ei esine loodusvarasid ega kultuurimälestisi. Ala põhja- ja edelaosas esineb III kategooria kaitsealuse liigi - ahtalehine ängelhein - kasvukohti. Umbes 370 m kaugusel läänesuunas Ihaste tee lääneküljel asub Ropka-Ihaste Natura 2000 loodus- ja linnuala.
Planeeringuala taimkattest annab ülevaate OÜ Hendrikson & Ko poolt koostatud Ihaste tee 18 dendroloogiline hinnang.
Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub planeeringualal Anne veehaare. Üldplaneeringu ülevaatamise käigus on Tartu linn leidnud Tartu Linnavolikogu 12.06.2014 otsusega nr 83, et Anne veehaare ei vaja kaitset ridaveehaardena ning seda käsitletakse 10 puurkaevude grupist koosneva veehaardena. Üldplaneeringu ülevaatamisele eelnesid konsultatsioonid Keskkonnaministeeriumiga ning eksperthinnangu tellimine, milles analüüsiti Anne veehaarde sanitaarkaitseala küsimusi. Anne ridaveehaare koosneb kümnest puurkaevude grupist, kus asuvad:
1) 7 Kesk-devoni veekihi puurkaevu (sanitaarkaitseala 50 meetrit);
2) 16 Alam-Kesk-Devoni-Siluri veekihi puurkaevu (sanitaarkaitseala 30 meetrit);
3) 8 Ordoviitsiumi-Kambriumi veekihi puurkaevu (sanitaarkaitseala 30 meetrit).
Anne veehaarde puhul puurkaevude gruppide sanitaarkaitsealad kokku ei puutu ning kuna puurkaevude vaheline kaugus ületab keskmiselt 200 m piiri, siis ridaveehaaret ei teki. Kesk-devoni põhjaveekiht on maapinnalt lähtuva reostuse eest nõrgemini kaitstud, kuid Kesk-devoni kihti avavaid puurkaeve Ihaste tee 18 kinnistu vahetus läheduses ei asu. Eksperthinnangu kohaselt on soovitatav ranna- ja kalda piiranguvööndis, mis jääb puurkaevude gruppide vahelisele alale, keelata bensiinijaamade- ja tanklate ehitus, õlipüüdurite paigaldamine, reovee pinnasesse immutamine, reoveepumplate paigaldamine, soojuspuuraukude rajamine ja tootmishoonete ehitamine. Planeeringu koostamise ja ehitusprojektide koostamise käigus tuleb nimetatud soovitustega arvestada ning nimetatud soovituste ja ranna või kalda piiranguvööndis kehtivate piirangutega arvestamise korral tagatakse põhjavee kaitse planeeritaval alal ning selle ümbruses.
1.2. Lisada lõiku "Kavandatud tegevuse tagajärjed" järgmine alalõik:
Tartu linna üldplaneeringus näidatud rohevõrgustiku toimimine on planeeringulahendusega tagatud. Haljasalade kavandamisel on silmas peetud ühtse rohekoridori teket nii ala sees kui ka luues seosed kontaktvööndiga, sealhulgas üldplaneeringuga kavandatud üldkasutatava maaga. Ühtne rohekoridor koondab kergliikluse ja võimaldab linnaelustiku toimimist. Erinevalt Tartu linna üldplaneeringust vähendatakse üldkasutatavate haljasalade maa osakaalu ning muudetakse osaliselt selle asukohti, tulenevalt vajadusest tagada kaitsealuste taimede säilimine ja suurendada elamumaa osakaalu.
1.3. Otsustavas osas sõnastada punkt 3 järgmiselt:
3. Määrata arutelu ajaks 02.06.2015 kell 15:00 ja kohaks linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamiste ruum Raekoja plats 3, III korrus.
1.4. Õiendis asendada viimane lause järgmisega:
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakond korraldab detailplaneeringu eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu 02.06.2015 kell 15:00 osakonna nõupidamisruumis.
|