EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
04. märts 2015. a. nr LV-K-0234 |
Osalemine projektis "Improving the Quality of Traineeship" |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg 1 p 1 ja lg 3, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda projektis "Improving the Quality of Traineeship", mis esitatakse rahastamiseks Sihtasutusele Archimedes Erasmus+
kutseõppe tasemeõppe õpilaste ja kutseharidustöötajate õpirände programmi raames.
2. Projekti kogumaksumus on 432 334 eurot, omafinantseering puudub.
3. Määrata projekti koordinaatoriks Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames allkirjaõigust.
4. Korraldus jõustub ...
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Improving the Quality of Traineeship" " juurde
Projekti nimi ja number
VP-15-0030 - Improving the Quality of Traineeship -
Lühikokkuvõte
Tartu Kutsehariduskeskus on Eesti suurim kutseharidust pakkuv õppeasutus, kus igapäevaselt osaleb õppetöös üle 3500 õpilase ehk ligi 14 % Eestis esmast kutseharidust omandavatest põhi- või keskkoolijärgsetest õpilastest. Tulenevalt TKHK suurusest on tegevuse mõju Eesti majanduselus, ning sellest tulenevalt ka vastutus väga suur. Uus kutseõppeasutuse seadus paneb kutseõpet pakkuvatele asutustele kohuseks arendada väljundipõhiseid õppekavasid, lühendada õppeaja kestust ning suurendada praktika osakaalu, õppe paindlikkust. Ettevõtted ootavad töömaailmaga tihedamalt seotud erialasid ning kaasaegsete töövõtete õpetamist, samuti on tõusnud kutsekoolide lõpetajatele esitatavad keeleoskuse ja muude võtmepädevuste nõuded. Arengukava 2014-2018 koostamisel on TKHK eelnevate nõuetega arvestanud ning seadnud prioriteetseteks valdkondadeks praktilise õppe osakaalu suurendamise, praktika kvaliteedi tõstmise, väljundipõhiste õppekavade väljatöötamise ning rakendamise, töötajate professionaalsuse tõstmise.
Eesmärk ja alleesmärgid
Parandada oluliselt praktilise õppe kvaliteeti 34 spetsialisti (kutseõpetajad ja praktika koordinaatorid) õpirände kaudu, mille abil tuuakse asutusse uut kompetentsi õppe- ja rakenduskavade koostamiseks, praktikate kvaliteetseks korraldamiseks ja hindamiseks. Projektis kirjeldatud lähenemine tagab oskused luua tihedamad sidemed töömaailmaga, mis on kutseõppes kriitilise tähtsusega. Õpirännetele lisaväärtusena koostatakse 10 erialal praktikamoodulid ja rakenduskavad mille alusel tunnustatakse vastuvõtva partneri juures läbi viidud õpilaste õpe ECVET raames vastavalt omandatud väljundite mahule. Teiseks suureks eesmärgiks vähendada väljalangevust ning projekti abil tõsta kutsehariduse mainet (teadlikum sisseastuja) ja õpimotivatsiooni (praktiline, paindlik õpe sh välisriikides).
Tegevused
Eesmärkide saavutamiseks korraldab TKHK käesoleva projekti raames kokku 180 õpirännet, sealhulgas 146 õpilast (28 eriala) ja 34 spetsialisti. Koostöös rahvusvaheliste koostööpartneritega koostatakse 10 eriala õpiväljundipõhised praktikamoodulid või moodulite terviklikud osas (praktika käigus saavutatavad õpiväljundid + nende hindamine). Töötajate õpirännete käigus omandatakse teadmisi ja kogemusi praktikaettevõtete leidmisel, valikul, individuaalsete praktika ülesannete püstitusel, juhendajate juhendamisel ning hindamisel. Õpilaste õpirännete korraldamisel viiakse läbi omandatud teadmiste ja loodud moodulite testimine praktikas. Õpilaste õpiränded tunnustatakse ECVET põhimõtteid järgides.
Projekti elluviimisel on tegevuste koordinaatoriks kolmeliikmeline TKHK projektide talitus, mis algatab tegevused, määrab vastutajad ning kontrollib tulemuste saavutamist. Olulisel kohal on talituse tegevustel igakülgne tugi rännete ettevalmistamisel ja korraldamisel (töörühmade komplekteerimine koostöös osakondadega, konkursside läbiviimine, reiside, osalejate toetamise, hindamise korraldamine, teavitustöö, suhtluse tagamine partneritega ja osakondade vahel jne).
Tulemused
Projekti tulemusel on kasvanud õpilaste õpimotivatsioon, loodud eeldused väljalangevuse vähenemiseks, praktilise õppe korraldamise, juhendamise ja hindamise kvaliteet. Lisaväärtusena koostatakse praktikamoodulid ECVET printsiipe järgides ning tunnustatakse kui TKHK õppe osana käesoleva projekti raames ja ka tulevikus. Projekti pikaajalise mõjuna näeme kutsehariduse populariseerimist Eestis, TKHK spetsialistide pädevuse tõusu ning seeläbi võimet koolitada koostöös tööandjatega kvaliteetset ja praktiliste oskustega töötajaid Eesti ettevõtjatele, aidates kaasa „Eesti 2020 strateegia“ elluviimisele.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 432 334 eurot
Tartu linna omaosalus 0 eurot
Toetus Tartu linnale 432 334 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
Jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
1. Haridustöötajad õppimas
1.1 Reisikulu 11250 EUR
1.2 Elamiskulu 27 132 EUR
2. Õpilased praktikal kutseõppeasutuses
2.1 Reisikulu 4400 EUR
2.2 Elamiskulu 34 832 EUR
3. Õpilased praktikal ettevõtetes
3.1 Reisikulu 46 250 EUR
3.2 Elamiskulu 257 470 EUR
4. Korraldustoetus 51 000 EUR
Rahastaja
SA Archimedes Hariduskoostöö keskus
Erasmus+
, kutseõppe tasemeõppe õpilaste ja kutseharidustöötajate õpiränne
Meeskond
Projekti koordinaator: Andrus Mõttus
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Andrei Atškasov, Tartu Kutsehariduskeskus, tel: 736 1894, e-post: andrei.atskasov@khk.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Tartu KHK projektide koordinaator Margus Pekk,
Tartu KHK projektispetsialist Veronika Kupri,
Tartu LV rahandusosakonna raamatupidamisteenistus, vanemraamatupidaja Ave Paabo
Tähtajad
Projekti esitamine: märts 2015
Projekti elluviimine: 03.08.2015 - 03.08.2017