EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
16. september 2014. a. nr LV-IP-0279 |
Tartu Linnavolikogule otsuse "Loa andmine OÜga Tartu Veekeskus ning Tervise- ja Spordiklubiga ARENA ujula kasutamise lepingute sõlmimiseks" eelnõu esitamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 3 lg 1, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada linnavalitsusel sõlmida OÜga Tartu Veekeskus ujula kasutamise leping Tartu linna 2. klassi õpilastele ujumisõppe korraldamiseks.
2. Lubada linnavalitsusel sõlmida Tervise- ja spordiklubiga ARENA ujula kasutamise leping Tartu linna 2. klassi õpilastele ujumisõppe korraldamiseks.
3. Otsus jõustub viiendal päeval pärast vastuvõtmist.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogule otsuse "Loa andmine OÜga Tartu Veekeskus ning Tervise- ja Spordiklubiga ARENA ujula kasutamise lepingute sõlmimiseks" eelnõu esitamine " juurde
Tartu linnas on senini korraldatud 2. klassi õpilastele ujumise algõpetust koostöös Tartu Ujumisklubiga. Tartu Ujumisklubi on vahendanud ka ujula kasutamise kokkuleppeid ja selle eest tasunud linnalt saadud toetuse arvelt.
2014. a juunikuus andis linnavolikogu loa ujumisõppe läbiviija leidmiseks riigihanke korraldamiseks. Seejuures on välja toodud ka tulevane töökorraldus:
1) ujula pidajatega sõlmitakse otse lepingud ning ujula tegelike kasutuskordade eest hakkab linn otse ujula pidajatega arvlema;
2) hanke korras leitakse ujumisõppe läbiviija, kellele kaetakse ujumisõppe läbiviimise kulud.
Tartu Linnavalitsus on pidanud läbirääkimisi kolme Tartus asuva ujula pidajaga:
1) OÜ Freewill (Arctic Sport Club);
2) OÜ Tartu Veekeskus (Aura);
3) Tervise- ja Spordiklubi Arena (Arena).
Kõik ujula pidajad said võimaluse esitada oma tingimused. OÜ Freewill hinnatase oli kõige kõrgem. Kalkulatsioonid näitasid, et linna jaoks on odavam maksta ujula kasutamise eest nt OÜle Tartu Veekeskus ja katta transpordikulud. Lisaks oli Arcticu basseini madalaim osa 1,2 meetrit, mis on 2. klassi õpilaste jaoks liiga kõrge. Turvalisuse (tegemist on ohtuderohke tegevusega) ja hinna kaalutlustel jõuti selleni, et läbirääkimised OÜga Freewill lõppesid ilma sobilike lahenduste leidmiseta.
Eelläbirääkimiste käigus jõuti aga esialgsete kokkulepeteni OÜga Tartu Veekeskus ja Tervise- ja Spordiklubiga ARENA. Mõlematele esitati tutvumiseks ujula kasutamise lepingu eelnõu, mille sõlmimiseks on ujula pidajad andnud nõusoleku.
Ujula kasutamise lepingud sõlmitakse tähtajatult, õigusega öelda leping korraliselt kuuekuulise etteteatamistähtajaga üles. Taoline ülesütlemisõigus tagab mõlemale poolele võimaluse, et olude muutudes saavad nad piisavalt mõistliku etteteatamisajaga lepingujärgsetest kohustustest vabaneda.
Lepingutes fikseeritakse ujula kasutamise korra hind lepingu sõlmimisel. Auras on selleks 2,60 eurot õpilase eest ja Arenas 2,70 eurot õpilase eest. Kuna Arena ujulat kasutab ka Maarja kooli rühm, mis on väiksem tavapärasest õpperühmast, siis peab Arena teiste rühmade efektiivsuse arvelt katma väiksema rühma tegevuse. Seetõttu on kahe ujula kasutamisel hinnavahe.
Mõlemal ujula pidajal on võimalik tõsta hinda, kui nad teavitavad linna 4 kuud ette. Seejärel on linnal üks kuu aega, et otsustada, kas leitakse täiendavaid vahendeid koostöö jätkamiseks või loobutakse sellest. Sellisel juhul ei kehti kuuekuuline etteteatamistähtaeg. Linn saab lepingu üles öelda, kui ujula kasutamise hind tõuseb rohkem kui 5%.
Ujulate koostööleping Arena.docxUjulate koostööleping Aura.docx
Kuna linnale võetakse kohustus üle ühe eelarveaasta, on lepingute sõlmimiseks vajalik linnavolikogu luba.
Kui senini maksti ujula kasutamise eest 2,20 eurot iga nimestikulise lapse eest, siis kalkulatsioonid näitavad (eeldades, et puudujaid on ca 15%), et linna rahaline kohustus ujula kasutamise tegelike kordade eest tasumisel kokkuleppe hindade alusel, jääb sama suureks.