EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
MÄÄRUS |
|
Tartu
|
04. juuni 2014. a. nr LV-M-0041 |
Linnavalitsuse nimel spordiseaduses sätestatud otsuste tegija määramine ja Tartu Linnavalitsuse 26. oktoobri 2004. a määruse nr 28 "Avalike koosolekute, avalike ürituste, spordiürituste ja projektlaagrite registreerimise kord" kehtetuks tunnistamine |
Määrus kehtestatakse haldusmenetluse seaduse § 8 lõike 2 alusel.
§ 1. Otsuse tegija määramine
Spordiseaduse §is 21 ja §is 22 nimetatud otsuste tegijaks määratakse kultuuriosakonna peaspetsialist.
§ 2. Määruse kehtetuks tunnistamine
Tartu Linnavalitsuse 26. oktoobri 2004. a määrus nr 28 "Avalike koosolekute, avalike ürituste, spordiürituste ja projektlaagrite registreerimise kord" tunnistatakse kehtetuks.
§ 3. Määruse jõustumine
Määrus jõustub 1. juulil 2014. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse määruse eelnõu "Linnavalitsuse nimel spordiseaduses sätestatud otsuste tegija määramine ja Tartu Linnavalitsuse 26. oktoobri 2004. a määruse nr 28 "Avalike koosolekute, avalike ürituste, spordiürituste ja projektlaagrite registreerimise kord" kehtetuks tunnistamine " juurde
Tartu Linnavalitsuse 26. oktoobri 2004. a määrus nr 28 "Avalike koosolekute, avalike ürituste, spordiürituste ja projektlaagrite registreerimise kord" (edaspidi määrus nr 28) tuleb kehtetuks tunnistada, kuna nimetatud määruses sätestatut reguleerib 1. juulil 2014. a jõustuv korrakaitseseadus teisiti.
Varasemalt oli erinevat liiki avalike kogunemiste (avalikud koosolekud, avalikud üritused, spordiüritused ja projektlaagrid) regulatsioon Tartu linnas antud ühes määruses, kuid uue seaduse jõustumisel on osa pädevusi antud linnavolikogule. Spordiürituste loa andmise ja loa andmisest keeldumise otsustamise õigus on spordiseaduse kohaselt linnavalitsusel. Määruse nr 28 kohasel oli linnavalitsus vastavate otsuste tegemise õiguse andnud kultuuriosakonna peaspetsialistile. Käesoleva eelnõuga tehakse ettepanek jätkata vana moodi ning anda spordiüritustega seotud lubade või keelduvate otsuste tegemise õigus osakonna spetsialistile.
Spordiseaduse kohaselt on spordiürituse korraldamise luba vaja:
1) jalgpalli, jäähoki ja korvpalli A-koondise mänguks või turniiriks;
2) jalgpalliklubi UEFA karikasarja mänguks või turniiriks;
3) meistriliiga jalgpalli-, jäähoki- või korvpalliklubi sõpruskohtumiseks välismaa klubi või koondisega ning
4) kodumänguks, milleks on jalgpalli, jäähoki ja korvpalli meistriliigasse kuuluva spordiklubi puhul mäng teise spordiklubi vastu oma koduväljakul või koduhallis, rahvuskoondise puhul mäng teise riigi koondise vastu Eesti Vabariigis.