EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
13. märts 2014. a. nr LV-K-0306 |
Vahendite eraldamine reservfondist |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 31 lg 3 ning arvestades esitatud taotlusi, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Eraldada linnavalitsuse reservfondist kokku 26 698 eurot, sh
1.1. kultuuriosakonnale kokku 9 618 eurot, sh
1.1.1. mittetulundusühingule Tartu Maarja Tugikeskus 400 eurot toetamaks Tartu noorte sõitu erivajadustega noorte saalihoki turniirile Austriasse ja Liechtensteini;
1.1.2. "Terve Tartu" logoga sümboolika teostuseks ja kuue riigi riigilipu ostuks 1 718 eurot;
1.1.3. Tartu Meeskoorile Akadeemiline Emajõgi 4 000 eurot projekti "TuleTulemine 2014" toetuseks;
1.1.4. Sihtasutusele Eesti Tantsuagentuur 500 eurot festivali Koolitants 2014 Tartumaa maakondlike tantsupäevade ja piirkondliku tantsupäeva korralduskuludeks;
1.1.5. Eesti Akadeemilisele Spordiliidule 3 000 eurot SELL 2014 Tartu Üliõpilasmängude toetuseks;
1.2. sotsiaalabi osakonnale 710 eurot Eesti Töötukassa poolt korraldatava TARTU TÖÖMESSI 2014 reklaamikuludeks;
1.3. linnakantseleile 12 530 eurot MTÜ-le Smart City Lab projekti "Tarkade e- ja m-linna lahenduste klatser (Smart City Lab)" finantseerimiseks.
1.4. arhitektuuri-ja ehituse osakonnale 3840 eurot Lina tänav 4 ja 6 hoonete insener-tehnilise ekspertiisi koostamiseks.
2. Korraldus jõustub
Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 31 lg 1 kohaselt kasutatakse reservfondi vahendeid ettenägematute väljaminekute tegemiseks, mida eelarve koostamise käigus ei olnud võimalik ette näha. Lg 3 kohaselt reservfondist (sh kassareservist) vahendite eraldamise otsustab linnavalitsus korraldusega. Lg 4 kohaselt võimalusel eraldatakse füüsilisest ja juriidilisest isikust taotlejale vahendeid struktuuriüksuse kaudu, kelle tegevusvaldkonnas taotleja tegutseb.
Informatsioon reservfondist eraldatud vahendite kohta asub aadressil K:RO/Reservfond
Kultuuriosakonna kaudu mittetulundusühingule Tartu Maarja Tugikeskus 600 eurot toetamaks Tartu noorte sõitu erivajadustega noorte saalihoki turniirile Austriasse ja Liechtensteini. Turniir toimub aprilli lõpus ja sinna sõidab Tartust 3 noort ja delegatsioonijuht. Nelja inimese kuluks kokku on arvestatud 1610 eurot ja omaosalus sellest on kokku 200 eurot (igaüks 50 eurot).
Kultuuriosakonnale 1718 eurot "Terve Tartu" logoga sümboolika teostuseks ja kuue riigi riigilipu ostuks. Tartu Linnavalitsus võttis 2013. aastal kasutusele ühe linna tutvustava logona "Terve Tartu" logo, millega linn tutvustab ja propageerib tervislikke eluviise, tervisesporti, aktiivset liikumist ja tervislikku keskkonda. On tekkinud suur vajadus toota juurde veel teatud hulk "Terve Tartu" logoga atribuutikat, mida saab kasutada nii väli- kui sisetingimustes. Antud atribuutikat kasutaks eelkõige kultuuriosakond ja tervishoiuosakond oma ürituste läbiviimisel. Samuti oleks vajadus toota "Terve Tartu" kampaaniat tutvustavate suveniiridena ka teatud hulk südamekujulisi, logo kujundusega helkureid.
Sporditeenistusel on kasutuses enim kasutatavad riikide majalipud erinevate Tartu linnas toimuvate rahvusvaheliste spordi- ja kultuuriürituste teenindamiseks. Aja jooksul on osa lippe kulunud ja muutunud kasutuskõlbmatuteks ning samuti on laienenud ka rahvusvahelistel üritustel osalejate geograafia. Seoses sellega on tekkinud vajadus uute majalippude järele. Lippude vajadus on järgmine: Leedu, Läti, Gruusia, Valgevene, Iisrael, Sloveenia.
Kultuuriosakonna kaudu Tartu Meeskoorile Akadeemiline Emajõgi 5 000 eurot projekti "TuleTulemine 2014" toetuseks. Tartu Meeskoor Akadeemiline Emajõgi koostöös naiskooriga Emajõe Laulikud sai läbi Laulu- ja Tantsupeo SA korraldatud konkursi võitmise austava ülesande viia 2014. aasta Üldlaulupeo ja Tantsupeo tuli Tartust Tallinnasse. TuleTulemise stardist Tartus tehakse suursündmus, kus osalevad Tartu koorid, tantsurühmad ja orkestrid. Kulud on valdavalt seotud tule süütamise tseremoonia, tule liikumisega Tartus ning tule teele lähetamisega Tartust 15. juunil 2014.
Kultuuriosakonna kaudu Sihtasutusele Eesti Tantsuagentuur 1 000 eurot festivali Koolitants 2014 Tartumaa maakondlike tantsupäevade ja piirkondliku tantsupäeva korralduskuludeks. Soovitakse lisarahastust eelvoorudega kaasnevate üürikulude katmiseks. Kulud kokku 13 202 eurot, põhieelarvest on juba eraldatud 1500 eurot (küsisid 2000 eurot). Kultuuriosakonna arvates võiks projekti toetada, sest projekti teiste rahastajate panus korralduskulude katmisse ei vastanud korraldaja ootustele
Kultuuriosakonna kaudu Eesti Akadeemilisele Spordiliidule 5 000 eurot SELL 2014 Tartu Üliõpilasmängude toetuseks. Toetust küsitakse mängudel kasutatavate linna spordirajatiste rendi eest tasumiseks. Linn on oma põhieelarvest mängudele eraldanud 10 000 eurot (küsisid 15 000 eurot). Spordivõistlustega seotud otsekulud on 32,8 tuhat eurot, millest 10,5 tuhat kulub spordirajatiste rendiks. Kogu ürituse kulud on põhieelarve taotluse põhjal 160 tuhat eurot.
Sotsiaalabi osakonnale 710 eurot Eesti Töötukassa poolt korraldatava TARTU TÖÖMESSI 2014 reklaamikuludeks. TARTU TÖÖMESS 2014: Töövõimalused Eestis ja mujal Euroopas toimub 6. mail Dorpati Konverentsikeskuses. Eelmise aasta messi külastas üle 2500 inimese ning sellel aastal oodatakse vähemalt 3000 külastajat. Kokku esitlusi ligi 50lt eksponendilt. Osalemine on tasuta nii tööotsijatele kui ka tööandjatele. Toetust küsitakse Tasku LED ekraanil jooksva reklaami tellimiseks. Eesti Töötukassa katab järgmised reklaamkulud: LED-väliekraanil Lõunakeskuses, sisetv (Lõunakeskus, Eeden, Tasku, Kaubamaja), linna valgusvitriinid, bussiootepaviljonid. Lisaks reklaamitakse üritust sotsiaalmeedias ja kohalikes omavalitsustes ning avalikel stendidel, samuti kodulehel www.tootukassa.ee.
Arhitektuuri-ja ehituse osakonnale 3840 eurot Lina 4 ja 6 hoonete insener-tehnilise ekspertiisi koostamiseks. Lepingupartner tööde tegemiseks on olemas ( OÜ Arc Projekt).