TARTU LINNAVALITSUS | |
KORRALDUS | |
Tartu |
26. november 2013. a. nr LV-K-1365 |
Vitamiini tn 1 ja Näituse tn 33b kruntide detailplaneeringu koostamise algatamine, lähteseisukohtade kinnitamine ja lepingu sõlmimine |
Axis UPI OÜ on esitanud detailplaneeringu koostamise algatamise ettepaneku Vitamiini tn 1 ja Näituse tn 33b kruntide liitmiseks ja krundi sihtotstarbe muutmiseks. Olemasolev kaubanduskeskuse hoone soovitakse laiendada, kavandatud krundi ehitusalune pindala on kokku 5600 m², korruselisus 2.
Alal kehtib Tartu Linnavalitsuse 12. juuli 2005. a korraldusega nr 1111 kehtestatud Vitamiini 1 ja Vitamiini 1a kruntide detailplaneering (edaspidi kehtiv detailplaneering), mis näeb Näituse tn 33b krundile ette 20% ärimaa ja 80% tootmishoonete maa otstarbe. Kehtivast planeeringust erinevalt soovitakse krundid liita ja määrata krundile kaubandus-, toitlustus- ja teenindushoonete maa sihtotstarve. Juurdepääs Näituse tn 33a krundile soovitakse rajada Näituse tn 33b krundilt, võimalikult kaugele raudtee ülesõidukohast või kavandatavast tunnelist.
Planeeringuala suurusega 16 850 m² asub Veeriku linnaosas. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt on tegemist teenindusettevõtete maaga. Planeeringu algatamise ettepanek vastab Tartu linna üldplaneeringule. Linnavalitsus on seisukohal, et planeeringuga soovitav on linnaehituslikult sobiv.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 10 lg 5 ja lg 6, § 12 lg 1, Tartu linna ehitusmääruse § 4 lg-d 5 ja 6, § 8 lg 2 ning arvestades Tartu Linnavolikogu 6. oktoobri 2005 määrusega nr 125 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b :
1. Algatada Vitamiini tn 1 ja Näituse tn 33b kruntide detailplaneeringu koostamine eesmärgiga kaaluda võimalusi kruntide liitmiseks ja ehitusõiguse määramiseks kaubanduskeskuse laiendamiseks ning parkimis- ja liikluskorralduse lahendamiseks.
2. Kinnitada planeeringuala piir vastavalt lisale "Vitamiini tn 1 ja Näituse tn 33b kruntide detailplaneeringuala situatsiooniskeem".
3. Planeering tuleb koostada vastavalt Tartu Linnavalitsuse 31. oktoobri 2006. a määruse nr 27 lisale 5 “Detailplaneeringu koosseisu ja vormistamise nõuded”, arvestades järgnevate seisukohtadega:
3.1 Planeeringu joonised - olemasolev olukord, põhijoonis, tehnovõrgud ning maakasutus ja kitsendused - anda mõõtkavas M 1:500. Geodeetiline alusplaan peab kajastama ka olemasolevate hoonete ja vahetute naaberhoonete kõrgusi.
3.2 Krundi ehitusõigus määrata järgmiselt:
3.2.1 krundi kasutamise sihtotstarve on kaubandus-, toitlustus- ja teenindushoonete maa;
3.2.2 hoonete suurim lubatud arv, suurim lubatud kõrgus ja ehitusalune pindala määrata planeeringuga Tartu linna üldplaneeringust ja käesoleva otsuse punktis 3.5. sätestatust lähtuvalt. Kruntide moodustamisel näha ette nende liitmine.
3.3 Ehitiste kasutamise lubatud otstarbed anda vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 4. detsembri 2012. a määrusele nr 78 "Ehitise kasutamise otstarvete loetelu".
3.4 Kavandatava hoone arhitektuur peab olema kaasaegne ja kõrgetasemeline. Vastavalt Tartu üldplaneeringule on üldjuhul suurema kui 1200 m2 ehitusaluse pindalaga hoone ehitamiseks parima lahenduse saamiseks kohustuslik arhitektuuri/planeeringuvõistluse korraldamine. Detailplaneeringuga sätestada, et suurema kui 1200 m² ehitusaluse pindalaga hoone projekteerimisel parima lahenduse saamiseks on vaja esitada vähemalt kolme erineva arhitektuuribüroo koostatud eskiisid, mille alusel valitakse koostöös Tartu Linnavalitsuse arhitektuuriteenistusega edasine projekteerija. Käsitletav planeeringuala paikneb raudtee ületuskoha ja tänavate ristumiskoha vahelisel alal. Piirkonnas asuvad mitmed avalikkusele suunatud ettevõtted, asutused ja elamurajoon ning ala läbib igapäevaselt suur hulk inimesi. Arvestades planeeringualale kavandatud ehitise mahtu ja paiknemist, on mitmete eskiiside nõudmine parim vahend väärilise lahenduse leidmiseks.
3.5 Lahendada liikluskorraldus ja parkimine järgmiselt:
3.5.1. Lahendada krundisisene liiklusskeem ja juurdepääsud hoonetesse. Esitada avalikelt teedelt krundile ja hoone sissepääsudele juurdepääsude asukohad jalakäijatele ja sõidukitele. Joonistele kanda lubatavad pöörded tänavalt või piiride osad, kust sisse- või väljasõitude rajamine on keelatud (avaliku ruumi analüüs seletuskirjas) ning sidumine üldise liiklusskeemiga. Krundi planeeritav kasutus (liikluskoormus) peab tagama Näituse tn autotunneli eelprojekti kohase lahenduse võimalikkuse.
3.5.2. Parklate asukoht, suurus ja kuju anda vastavalt krundi planeeritavale kasutusotstarbele, tagada hoonestusele vastav parkimiskohtade arv vastavalt OÜ Liiklusbüroo 2007. a tööle "Vitamiini 1 Näituse 33a ja 33b liikluskorralduslik eskiislahendus". Esitada parkimiskohtade arvutus. Juhul, kui hoone kavandatav kasutusotstarve toob endaga kaasa olulisel määral muutuva liiklusvoo, esitada liikluskorraldusliku eskiislahenduse korrektuur. Parkimiskohtade planeerimisel liigendada parkimiskohad kõrghaljastusega põhimõttel üks puu kümne parkimiskoha kohta.
3.5.3. Jalakäijatele ja jalgratturitele kavandada katkematu ja ohutu liikumisala põhilistes liikumissuundades, planeerida jalgrattaparkla. Planeeringuga seada tingimus, et rattahoidlad tuleb lahendada konstruktsioonis, mis võimaldab jalgratta lukustamist ka raamist, mitte ainult esi- või tagarattast.
3.6 Sätestada, et krundi haljastuse osakaal peab olema vähemalt 10% kogu krundi pindalast.
3.7 Näituse tänava äärde näha ette puude rida.
3.8 Planeeringuga täpsustada lume ladustamise alad krundil.
3.9 Planeeringus analüüsida tegevuse keskkonnamõju ja välisõhus leviva müraga seotud küsimusi, vajadusel näha ette leevendavad meetmed.
3.10 Detailplaneeringus sätestada, et selle elluviimisega ei kaasne Tartu linnale kohustust avalikult kasutatava tee ja üldkasutatava haljastuse, välisvalgustuse ja sademeveekanalisatsiooni väljaehitamiseks ja vastavate kulude kandmiseks.
3.11 Planeering kooskõlastada Lõuna - Eesti Päästekeskusega ja teha koostööd naaberkruntide omanikega.
4. Detailplaneeringu lähteseisukohti ja eskiislahendust tutvustavate materjalide esitamine avaliku arutelu korraldamiseks ei ole vajalik.
5. Volitada linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven sõlmima Axis UPI OÜga lepingut detailplaneeringu koostamise korraldamise ja rahastamise õiguse üleandmise kohta.
6. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada detailplaneeringu algatamise teate ilmumine ajalehes Postimees ja Tartu linna koduleheküljel ühe kuu jooksul pärast planeeringu algatamise otsuse tegemist.
7. Korraldus jõustub....
Linnapea | |
Linnasekretär |
Lisa | |
Tartu Linnavalitsuse | |
korralduse eelnõu nr LV-K-1365 juurde | |
planeeringuala piir |