Õigusakti eelnõu: Kaunase pst 58a krundile mänguväljakute rajamise projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Kaunase pst 58a krundile mänguväljakute rajamise projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-1309
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 12.11.2013
Koostaja: Liisa Unt
Ettekandja: Urmas Ahven
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 19.11.2013 korraldus nr 1180 "Kaunase pst 58a krundile mänguväljakute rajamise projekteerimistingimuste määramine"
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-1309 juurde

    Kaunase pst 58a krundile mänguväljakute rajamise projekteerimistingimused PTR-13-086

    Projekteerimistingimuste taotleja: linnamajanduse osakond
    Projekteerimistingimused kehtivad 2 aastat alates korralduse jõustumisest.

    1. Lähtedokumendid
    Asukohaskeem lisa 1

    2. Lähteandmed
    2.1 Projekt koostada vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 “Nõuded ehitusprojektile”.
    2.2 Projekteerida vastavalt standarditele EVS-EN 1176:2008 "Mänguväljaku seadmed ja aluspind", EVS-EN 1177:2008 "Lööke summutav mänguväljaku kate. Ohutusnõuded ja katsemeetodid" ja EVS 843:2003 “Linnatänavad”.
    2.3 Arvestamisele kuuluvad Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna arhiivis asuvad kehtivad planeeringud ja projektid:
    2.3.1 Tartu linna üldplaneering 06.10.2005;
    2.3.2 Kalda tee, jalakäijate kiire, Nõlvaku, Mõisavahe tänavatega piirneva ala detailplaneering 06.07.1999;
    2.3.3 Anne II mikrorajooni hoonestuse eskiis 22.02.1978.
    2.4 Projekti koostamise aluskaardiks võtta aktualiseeritud (olemasolevat situatsiooni tõeselt kajastav, sh tehnovõrgud) digitaalselt mõõdistatud geodeetiline alusplaan täpsusastmega M 1:500, kus on esitatud andmed koostaja kohta (ettevõtja nimi, litsentsi nr, töö nr), mõõdistamise aeg. Geodeetiline alusplaan peab olema registreeritud linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistuses. Alusele tuleb kanda kõik puud.
    2.5 Projekti eskiisi staadiumis teha koostööd linnamajanduse osakonna haljastus- ja puhastusteenistusega ning piirkonna elanikega.
    2.6 Määratud projekteerimistingimused, võrguettevõtete tehnilised tingimused ja muu projektiga seonduv informatsioon lisada projekti kausta.

    3. Projektlahenduse sisu
    3.1 Eesmärgiks on projekteeritav ala kujundada selliselt, et see moodustaks koos juba olemasoleva laste mänguväljakuga ühtse terviku vabas õhus aja veetmise ala näol, kus kasutajaskond on võimalikult lai.
    Ala on kergliiklusteega jagatud kaheks osaks. Eraldiseisvad osad kujundada lähtuvalt ealisele jaotusele (Kaunase pst poolne osa kuni põhikooliealistele, Mõisavahe tn poolne osa noortele) ning eelkõige sportlikke tegevusi võimaldavatena. Kergliiklustee äärde kavandada puhkevõimalused kergliiklejatele (pingid, prügikastid, jalgrattahoidjad, jm).
    Kui projektlahendus seda tingib (tehnovõrkude ja teede rajamise vajadus vms), võib projekteeritavat ala suurendada.
    Ala projekteerimisel tuleb lähtuda ala kasutajate ohutusest (tagada hea nähtavus, atraktsioonide vastupidavus ja ohutus) ning huvidest (erinevaid arendavaid tegevusi ja sportmänge võimaldavad lahendused eri vanuses inimestele). Samuti tuleb silmas pidada, et naabruses paiknevates elamutes ei tohi tekkida ülenormatiivset müra ega valgussaastet.
    3.2 Kogu alale koostada terviklik haljastusprojekt koos liikide ära näitamisega ja paiknemisega. Rajatisi ei tohi kavandada säilivatele puudele lähemale kui 2 m.
    3.3 Mängualade pinnakate tuleb kavandada kergestihooldatav ja lapsesõbralik, arvestada tuleb nõuetekohaste turvaalade rajamisega. Korvpalliväljaku katteks on lubatud projekteerida ka asfaltkatte uuendamine. Projekteerida vajalikud täiendavad ühendusteed olemasolevate kergliiklusteedega ning vajadusel olemasolevate rekonstrueerimine. Katted ja katendid peavad olema projekteeritud sellise konstruktsiooniga, mis võimaldavad hooldusmasinate kasutamist.
    3.4 Kavandada nähtavasse kohta mänguväljaku(te) infotahvel(tahvlid), millel anda informatsioon mänguvahendite kasutamise kohta (vanus, erisused jne), keelatud tegevustest mänguväljakul (koertega väljakul viibimine, mootorsõidukitega sõitmine jms). Infotahvlil näidata ära ka telefoninumbrid, kuhu erinevate probleemidega pöörduda (heakorratelefon, hädaabitelefon, hooldaja info).
    3.5 Lahendada projekteeritava ala vertikaalplaneerimine ja vajadusel sademevee ärajuhtimine.
    3.6 Mänguväljakute valgustus projekteerida koostöös tänavavalgustuse peaspetsialistiga (Sven Ilves sven.ilves@raad.tartu.ee) tänavavalgustuse võrgust maakaabliga (rohelises torus minimaalse läbimõõduga 75 mm) ja metallpostidel. Mänguplatsid, -atraktsioonid valgustada vähemalt K3 normide kohaselt. Teostada kasutatava fiidri vajalikud arvutused. Valgustid peavad olema ette nähtud välitingimustes kasutamiseks ning vandaalikindlad (IK08). Igal valgustil peab olema oma kaitse. Metallmastidele paigaldada kordusmaandus. Vajadusel näha ette mänguväljakutega piirneval alal tänavavalgustuse täiendamine.
    3.7 Esitada ehitusest tulenev tehnovõrkude rajamise, rekonstrueerimise või ümbertõstmise lahendus. Tehnovõrkude projekteerimiseks taotleda võrguettevõtetelt tehnilised tingimused. Koostatud projektile võtta nõusolek ehitustööde läbiviimiseks alal olemasolevate ja projekteeritud tehnovõrkude valdajatelt.
    3.8 Esitada projekteeritud atraktsioonide hooldus- ja kasutusjuhendid.
    3.9 Esitada töömahtude koondtabel tööliikide lõikes koos arvestuslike hindadega ja vajadusel etapiviisiline jaotus.
    3.10 Projekti mahus esitada muuhulgas järgmised tööjoonised:
    3.10.1 asendiplaan koos atraktsioonide, piirete, teede, istepinkide, prügikastide, liikluskorralduse, tänavavalgustuse, haljastuse, tehnovõrkude ja muu sellisega;
    3.10.2 projekteeritud rajatiste olemasoleva olukorraga sidumise meetermõõdistikus joonised;
    3.10.3 projekteeritud rajatiste (sh piirded, valgustid, mänguvahendid) konstruktiivsed joonised või tüübid;
    3.10.4 rist- ja pikiprofiilid koos konstruktsioonide ära näitamisega ja taastatavate katete aladega;
    3.10.5 vertikaalplaneerimise joonis koos sademe- ja pinnasevee ärajuhtimisega;
    3.10.6 tänavavalgustuse liitumisskeem;
    3.10.7 infotahvli(te) kujundus (sh trükifail).

    4. Koostatud projekt esitada arhitektuuri ja ehituse osakonnale ehitusloa taotlemiseks kahes eksemplaris (üks eksemplar köidetud vastavalt arhiveerimisnõuetele) ning digitaalselt (dgn, pdf).

    Lisa 1. Asukohaskeem PTR-13-086 juurde





Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Kaunase pst 58a krundile mänguväljakute rajamise projekteerimistingimuste määramine " juurde