EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
22. august 2013. a. nr LV-K-0953 |
Osalemine projektis "Exchange of best practices in consumer protection" |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 2, § 3 lg 1, § 4 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavalitsuse 09. juuni 2009. a määrust nr 17 "Välisprojektides osalemise korra rakendamise kord", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda juhtpartnerina projektis "Exchange of best practices in consumer protection", mis esitatakse rahastamiseks Europe For Citizens programmi raames.
2. Projekti kogumaksumus on 5000 eurot, omafinantseering puudub.
3. Määrata projekti koordinaatoriks ettevõtluse osakonna juhataja Malle Blumenau, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames allkirjaõigust.
4. Määrata projektijuhiks ettevõtluse osakonna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg.
5. Määrata projekti meeskonnaliikmeks rahandusosakonna raamatupidamisteenistuse vanemraamatupidaja Ave Paabo.
6. Korraldus jõustub 28. augustil 2013. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Exchange of best practices in consumer protection" " juurde
Projekti nimi ja number
VP-13-0126 - Exchange of best practices in consumer protection -
Lühikokkuvõte
Projekti raames korraldatakse Tamperes mitmeid tarbijakaitsealaseid seminare ja arutelusid. Projekti peamisteks eesmärkideks on Eesti ja Soome ning võimalusel ka teiste Põhjamaadega tarbijakaitset puudutava koostöö tugevdamine ja seniste kogemuste vahetamine. Samuti loob see hea aluse edaspidisteks ühisprojektideks.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti peamisteks eesmärkideks on Eesti ja Soome ning võimalusel ka teiste Põhjamaadega tarbijakaitset puudutava koostöö tugevdamine ja seniste kogemuste vahetamine. Tugevam ja süsteemsem tarbijakaitse soodustab kokkuvõttes säästlikku tarbimist ning ettevõtluskultuuri ja -maine parenemist.
Tegevused
Projekti peamiseks tegevuseks on Tampere kohtumise organiseerimine. See hõlmab nii ettevalmistavaid (tihe suhtlemine nii Eesti kui ka välismaiste partneritega, detailse programmi paika seadmine, potentsiaalsete osalejate kutsumine, sõidu ja majutuse korraldamine jms), kohapealseid (seminaride ja kohtumiste läbiviimine, kontaktürituste korraldamine) kui ka jätkutegevusi (seminaride ja kohtumiste tulemuste tutvustamine ja jagamine nii veebilehe kui ka lühikoolituste kaudu, õpitud lahenduste rakendamine jms).
Seminaride ja kohtumiste fookuses on linnade (laiemalt kohalike omavalitsuste) ja tarbijakaitsega tegelevate MTÜ-de koostöö ja selle tõhustamine, tarbijakaitseseltside liikmete värbamine ja aktiviseerimine, võimalused tarbijakaitseseltside jätkusuutlikkuse tagamiseks ja iseseisvaks majandamiseks (sh teenused nii oma liikmetele kui ka laiemalt ühiskonnale). Lisaks pööratakse tähelepanu tarbimise üldisele arengule ja säästva tarbimise soodustamisele.
Tulemused
Projektil on eeldatavalt mitmeid mõjusid. Üheks oodatavaks mõjuks on tarbijakaitse valdkonnaga kokku puutuvate organisatsioonide omavahelise koostöö tugevnemine nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Koostöö tihendamine lihtsustab ka ühisprojektide kavandamist ja läbiviimist tulevikus.
Teiseks oodatavaks mõjuks on kogemuste vahetamine ning selle kaudu kogutud teadmiste (nt kuidas muuta efektiivsemaks KOV-ide ja tarbijakaitseseltside koostööd, milliseid teenuseid võiksid tarbijakaitseseltsid pakkuda jne) rakendamine kohalikul tasandil (nt Tampere kogemuste rakendamine Tartus või vastupidi). Saadud teadmisi on kavas levitada ka laiemalt, korraldades koolitusseminare teistele valdkonnaga seotud organisatsioonidele.
Kolmandaks oodatavaks mõjuks on kodanike ja laiemalt ühiskonna teadlikkuse ja huvi suurendamine, et rohkem suunata inimesi teadlikuma ja säästlikuma tarbimise suunas.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 5000 eurot
Tartu linna omaosalus 0 eurot
Toetus Tartu linnale 5000 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
Jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Transpordikulud: 1500 EUR
Majutuskulud: 2500 EUR
Päevarahad ja muud kulud: 1000 EUR
Rahastaja
Europe For Citizens
Measure 1.1. Town twinning citizens’ meetings
Partnerid
Projekti (Tartu linna) koordinaator: Malle Blumenau
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Siim Espenberg
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Projekti raamatupidaja: Ave Paabo
Partneriteks on MTÜ Tartu Tarbijanõustamis- ja Infokeskus ning tarbijakaitsega tegelevad organisatsioonid Tamperes.
Projekti seos linna arengudokumentidega
Antud projekt on kooskõlas Tartu linna arengukavaga 2013-2020.
4. arengusuund: ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamine
5. arengusuund: ettevõtluskeskkonna maine ja ettevõtluskultuuri
edendamine
Tähtajad
Projekti esitamine: 2.09.2013
Projekti elluviimine: 6.01.2014 - 25.08.2014