EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
16. jaanuar 2013. a. nr LV-K-0112 |
Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu linna põhimääruse § 46 lg 4 ja Tartu Linnavolikogu 22. veebruari 2012. a otsuse nr 324 „Tartu linna munitsipaalüldhariduskoolide ümberkorraldamine”, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Moodustada Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamiskomisjon (edaspidi ümberkorralduskomisjon) järgmises koosseisus:
1.1. Tiia Teppan - abilinnapea;
1.2. Riho Raave - haridusosakonna juhataja;
1.3. Maira Bogdanova - haridusosakonna põhihariduse peaspetsialist;
1.4. Elle Pilviste - haridusosakonna finantseerimise peaspetsialist;
1.5. Eneken Juurmann - haridusosakonna arenduse peaspetsialist;
1.6. Kairit Peekman - haridusosakonna jurist;
1.7. Jaan Reinson - Tartu Descartes'i Lütseumi direktor;
1.8. Elle Reisenbuk - Tartu Descartes'i Lütseumi õpetaja;
1.9. Karin Lukk - Tartu Kivilinna Gümnaasiumi direktor;
1.10. Katrin Ennok - Tartu Kivilinna Gümnaasiumi õpetaja;
1.11. Marika Vares - Tartu Kommertsgümnaasiumi direktori kt;
1.12. Aita Raudsepp - Tartu Kommertsgümnaasiumi õpetaja.
2. Ümberkorraldamiskomisjon juhib Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamist lähtuvalt linnavolikogu otsusest, sh:
2.1. selgitab välja koolide ametikohtade vajaduse;
2.2. vaatab üle töötajatega sõlmitud töölepingud ning selgitab välja töötajad, kelle töösuhe jätkub;
2.3. hindab töötajate ümberõppe vajadust ja leiab vajadusel ümberõppe võimalusi;
2.4. korraldab koolide tegevuseks vajaliku dokumentatsiooni uuendamist;
2.5. koordineerib koolide asjaajamise ümberkorraldamist;
2.6. koordineerib koolide kasutuses oleva koolide jaoks kasutuks muutunud linnavara teistele asutustele üleandmist või mahakandmist või koolide tegevuseks vajaliku linnavara soetamist;
2.7. lahendab teisi ümberkorraldamise käigus lahendamist vajavaid küsimusi.
3. Määrata ümberkorraldamiskomisjoni esimeheks Riho Raave, kes korraldab ja juhib ümberkorraldamiskomisjoni tööd.
4. Ümberkorraldamiskomisjoni teenindab ja asjaajamist korraldab haridusosakond.
5. Ümberkorraldamiskomisjoni töövorm on koosolek. Ümberkorraldamiskomisjon on pädev vastu võtma otsuseid ja tegutsema, kui kohal on vähemalt 6 liiget. Ümberkorraldamiskomisjoni otsused võetakse vastu lihthäälteenamusega, häälte võrdsel jagunemisel on otsustavaks ümberkorraldamiskomisjoni esimehe hääl.
6. Ümberkorraldamiskomisjon võib kiireloomulisi otsuseid vastu võtta e-posti vahendusel, eeldusel, et vähemalt 6 liiget teavitab oma seisukoha otsustamist vajavas küsimuses.
7. Ümberkorraldamiskomisjonil on õigus kaasata oma töösse eksperte, kellel puudub otsuste vastuvõtmisel hääleõigus.
8. Ümberkorraldamiskomisjoni otsuste elluviimise eest koolides vastutavad Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi direktorid.
9. Ümberkorraldamiskomisjonil esitada 01. oktoobriks 2014. a Tartu Linnavalitsusele aruanne Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamise kohta.
10. Korraldus jõustub veebruaril 2013. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamine " juurde
Tartu Linnavolikogu otsustas 22. veebruari 2012. a otsusega nr 324 korraldada ümber Tartu üldhariduskoolide võrgu. Ümberkorraldamisotsuse elluviimine on jagatud etappidesse:
I etapis viiakse ellu Tartu Forseliuse Gümnaasiumi, Tartu Raatuse Gümnaasiumi, Tartu Kunstigümnaasiumi, Tartu Karlova Gümnaasiumi ja Tartu Vene Lütseumi ümberkorraldamine.
II etapis viiakse ellu Tartu Descartes'i Lütseumi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi ja Tartu Kommertsgümnaasiumi ümberkorraldamine.
III etapis viiakse ellu Tartu Tamme Gümnaasiumi ümberkorraldamine.
I etapp kestab perioodil 2012-2014 ja on praeguseks poole peal. 2013. aastal lõpetavad tegevused Tartu Forseliuse Gümnaaisumi ja Tartu Raatuse Gümnaasiumi gümnaasiumiosad. 2014. aastal lõpetavad tegevuse Tartu Kunstigümnaaisumi ja Tartu Karlova Gümnaasiumi gümnaasiumiosad. Kõigi 4 kooli puhul toimub gümnaasiumiosa tegevuse järk-järguline lõpetamine.
Käesoleva eelnõu vastuvõtmisega käivitatakse II etapp ja see peaks toimuma perioodil 2013-2014. Kolme Annelinna kooli ümberkorraldamine erineb I etapis elluviidavast ümberkorraldamisest. Nimelt jätkavad kolm kooli tegutsemist põhikoolina ja uue koolina moodustatakse nende koolide gümnaasiumiosade baasil gümnaasium. Seega erinevalt esimesest etapist, on siin peamine küsimus, kes töötajatest jääb tööle põhikooli ja kes asub gümnaasiumisse. Seoses õppekavade muutmisega võib esineda ka koondamisvajadust, kuna õppetundide arv ei pruugi jääda praegusele tasemele. Gümnaasiumi ja põhikoolide õppekavade koostamine on üheks ümberkorraldamise käigus lahendatavaks küsimuseks.
III etapp algab 2014. aasta alguses. Ka III etapi raames asutatakse uus kool. Ümberkorraldamise elluviimise mõttes on III etapp kõige lihtsam, sest üks kool eraldatakse kaheks kooliks ning sisuliselt saavad kõik töötajad jätkata töötamist. Peamine küsimus on selles, et kas nad jätkavad töötamist põhikoolis või gümnaasiumis.