EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
03. jaanuar 2013. a. nr LV-K-0010 |
Projekti „Noorte elukestvas õppes osalemise ja tööhõive suurendamine Tartu-, Põlva-, Jõgeva - ja Võrumaal” sildfinantseerimine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord” § 5 lg 2 ja Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 „Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord” § 27 lg 1 ning arvestades Tartu Linnavolikogu 20. detsembri 2012. a määruse nr 78 „Tartu linna 2013. aasta eelarve” § 3 lg 1, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Lubada Tartu Kutsehariduskeskusel kuni raha laekumiseni Sihtasutuselt Innove meetmest „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine“ kasutada 24 300 euro ulatuses kontsernikonto vahendeid projekti „Noorte elukestvas õppes osalemise ja tööhõive suurendamine Tartu-, Põlva-, Jõgeva - ja Võrumaal” kulude rahastamiseks.
2. Tartu Linnavalitsuse rahandusosakonnal on õigus teha kuni 31. detsembrini 2013. a kontsernikonto vahenditest punktis 1 märgitud summa ulatuses väljamakseid.
3. Korraldus jõustub 16. jaanuaril 2013. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Projekti „Noorte elukestvas õppes osalemise ja tööhõive suurendamine Tartu-, Põlva-, Jõgeva - ja Võrumaal” sildfinantseerimine " juurde
Projekti nimi ja number
VP-11-0013 - Noorte elukestvas õppes osalemise ja tööhõive suurendamine Tartu-, Põlva-, Jõgeva - ja Võrumaal -
Projekti hetkeseisu lühikirjeldus (periood, peamised tegevused, eelarve kululiikide lõikes)
Periood: 1.06.2011 - 31.08.2014
Peamised tegevused:
Projekti tegevused on jaotatud nelja rühma.
1) Ettevalmistavad tegevused
Infomaterjalide ettevalmistamine ja trükkimine. Sihtgrupi andmete kogumine töötukassalt. Töötukassa Tartu-, Jõgeva-, Võru- ja Põlvamaa osakonnalt saadakse sihtgrupi kontaktid. Koostöös kohalike omavalitusega jagatakse noortele infot algavast projektist. Karjäärinõustaja võtab ühendust noortega ning selgitab tegevusi ja võimalusi, mida projekt annab. Esmase vestluse tulemusena kutsutakse noori infopäevale, mis viiakse läbi piirkondlikus töötukassas Tartu-, Põlva-, Jõgeva - ja Võrumaal. Projektis osalemisest huvitatud noortega sõlmitakse kirjalik leping, kus sätestatakse stipendiumi ja sõidukulude maksmise tingimused ning teenuste osutamise kord ja lepingupoolte õigused, kohustused ning vastutus. Piirkondlike ettevõtetega läbirääkimiste pidamine praktikakohtade leidmiseks ja ettevõtetega praktikalepingute sõlmimine.
2) Õppima asumist ja kutsevalikut toetavad tegevused.
Peale lepingu sõlmimist toimuvad noortele karjääriõppekursused elukohajärgses maakonnakeskuses ning vastavalt osalejate vajadusele ka individuaalsed karjääri- ja psühholoogilised nõustamised. Noorte huvidele vastavalt võimaldatakse neil osaleda õppija varjuna Tartu Kutsehariduskeskuse valitud õppegrupis ning töövarjuna huvi pakkuval erialal oma piirkonnas ja ka lähiümbruses.
Kõigile soovijatele korraldatakse ringkäik Tartu Kutsehariduskeskuse õppebaasidesse.
Karjääriõppekursuse ja nõustamiste lõppedes kujunevad koolitusgrupid. Noor valib oma eeldustele ja soovidele vastava töökohapõhise õppe kursuse või liitub Tartu KHK põhiõppe kursusega või valib täiskasvanute täienduskoolituse kursuse. Kogu projekti vältel on osalejatele tugiisikuteks karjäärinõustaja ja psühholoog.
Noortele emadele, kellele on takistuseks projektis osalemisel lapsehoiu võimaluse puudumine, korraldatakse lapsehoiuteenus Tartu Kutsehariduskeskuses.
3) Kutseõppe korraldamisega seotud tegevused.
Kutseõppe korraldamisega seotud tegevusteks on paindlike õppimisvõimaluste loomine noortele sobivatel erialadel. Noor saab valida projektis pakutud õppimisvõimaluste vahel ning õppe lõpetanud noor saab vastava tunnistuse.
4) Tööle asumist toetavad tegevused.
Tööle asumist toetava tegevusena viiakse õppe läbinutele ja tööd mitte leidnud noortele läbi tööklubid vastavas maakonnakeskuses. Tööklubis antakse teadmisi tööturul kandideerimiseks ning toetatakse noorte motivatsiooni edasi õppida, tööd leida ja tööle asuda. Samuti tegeldakse vastavalt vajadusele individuaalse nõustamise ning juhtumikorraldusega. Tööklubis võib noor osaleda vastavalt vajadusele kuni projekti lõpuni.
Projekti kogumaksumus: 355 334 eurot
Omaosalus: 35 534 eurot
Toetus: 319 800 eurot
Rahastaja andmed, kellele projektitaotlus esitati
Innove SA
„Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine“
Sildfinantseerimiseks taotletav summa ja kontonumber, millele avatakse taotletav limiit
Sildfinantseerimiseks taotletav summa: 24 300,00 €
Limiit avada kontole nr 10220045399012
Ülevaade varasematest sildfinantseerimistest (juhul kui on tegu korduva sildfinantseerimisega).
Tartu Linnvalituse 17.01.2012 korraldus nr 51.
Tartu Linnavalituse 06.09.2011 korraldus nr 978.
Projekti koordinaator: Andrus Mõttus
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Margus Pekk, Tel 736 1801, E-post: margus.pekk@khk.ee
Prognoositavad kulud, vahendite kasutamine ja vahendite tagasilaekumise aeg