EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
MÄÄRUS |
|
Tartu
|
13. september 2011. a. nr LVK-M-0050 |
Volituse andmine munitsipaalgümnaasiumis koolivaheaegade kehtestamiseks |
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõike 2 ning põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 24 lõike 7 alusel.
§ 1. Linnavalitsus võib munitsipaalüldhariduskooli direktori ettepanekul ning hoolekogu ja õpilasesinduse nõusolekul kehtestada munitsipaalgümnaasiumis haridus- ja teadusministri kehtestatud koolivaheaegadest erinevad koolivaheajad.
§ 2. Määrus jõustub 19. oktoobril 2011. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu määruse eelnõu "Volituse andmine munitsipaalgümnaasiumis koolivaheaegade kehtestamiseks " juurde
Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 24 lõike 7 kohaselt kehtestab koolivaheajad haridus- ja teadusminister. Gümnaasiumi pidaja võib direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul kehtestada haridus- ja teadusministri kehtestatud koolivaheaegadest erinevad koolivaheajad arvestusega, et gümnaasiumis on õppeaasta jooksul neli koolivaheaega kogukestusega vähemalt 12 nädalat, kusjuures suvine koolivaheaeg kestab vähemalt kaheksa järjestikust nädalat.
Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega on antud koolivaheaegade kehtestamise pädevus gümnaasiumi pidajale, kelleks on Tartu linn. Vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lõikele 2 otsustab seadusega kohaliku omavalitsuse, kohaliku omavalitsusüksuse või kohaliku omavalitsusorgani pädevusse antud küsimusi kohaliku omavalitsuse volikogu, kes võib delegeerida nende küsimuste lahendamise valitsusele.
Antud määruse vastuvõtmisega annab linnavolikogu linnavalitsusele õiguse kehtestada Tartu munitsipaalgümnaasiumites haridus- ja teadusministri kehtestatud vaheaegadest erinevad vaheajad. Linnavalitsus saab kehtestada vaheajad, kui kooli direktor on teinud vastava ettepaneku ja hoolekogu on andnud selleks nõusoleku. Täiendavalt seab linnavolikogu nõude, et vastava ettepanekuga peab olema nõus ka õpilasesindus, kuna vastav otsus mõjutab õpilaste igapäevast elu (see on täiendav nõue võrreldes seadusega). Selliselt saab gümnaasiumi õpilasi kaasata neid puudutavate otsuste tegemisse.