Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu Linnavolikogu ..... 2011. a määruse nr ....... "Kultuuriühingutele, noorte huvitegevuse ühingutele, noorteühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" § 10 lg 3 ja Tartu Linnavolikogu ............. 2011. a määruse nr ............ "Projektlaagrite korraldamiseks toetuse andmise kord" § 6 lg 2 alusel.
§ 1. Üldsätted
Käesoleva määrusega sätestatakse kultuuriühingutele, noorte huvitegevuse ühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele (edaspidi taotleja) Tartu linna eelarvest antava toetuse määramise ja arvutamise kord.
§ 2. Kultuuriühingute toetuse suuruse määramine ja arvutamine
(1) Kultuuriühingutele antava toetuse suuruse arvutamise aluseks on linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud pearaha arvestuslik määr, saavutustoetuse astmele määratud vastav summa ja toetatavate laste ja noorte koguarv.
(2) Kultuuriühingutele saavutustoetuse määramise kriteeriumid:
1) esimene aste – toetust antakse Tartu linnas tegutsevale kultuuriühingule huviringi kohta, mis vastab järgmistele kriteeriumitele: huviring on eelneva kalendriaasta kestel aktiivselt osalenud kultuurivaldkonna suurüritustel; on esinenud regionaalsel kultuuriüritusel iseseisvalt; on aktiivse avalikkusele suunatud tegevusega tutvustanud ning edendanud oma tegevusvaldkonda/huviala; mille juhendajatest vähemalt 50%-l on erialane haridus, on atesteeritud valdkonna katusorganisatsiooni poolt või valdkonnas piisav ettevalmistus, mis on saadud nii vastavate valdkondlike koolituste läbimisel kui ka praktiliste kogemuste omandamisel;
2) teine aste – toetust antakse Tartu linnas tegutsevale kultuuriühingule huviringi kohta, mis lisaks esimese astme toetuse andmise kriteeriumitele on eelneva kalendriaasta kestel osalenud valdkondlikel üleriigilistel ja/või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel või festivalidel;
3) kolmas aste – toetust antakse Tartu linnas tegutsevale kultuuriühingule huviringi kohta, mis lisaks esimese ja teise astme saavutustoetuse kriteeriumide täitmisele on: eelneva kalendriaasta kestel saavutanud silmapaistvaid tulemusi valdkondlikel üleriigilistel ja/või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel või festivalidel või on muul moel pälvinud valdkonna autoriteetide tunnustuse; mis on valdkonnaspetsialistidest moodustatud komisjoni ettepanekuid arvestades nimetatud Tartu linna esinduskollektiiviks.
(3) Pearaha toetuse suuruse arvutamisel ühingule korrutatakse pearaha arvestuslik määr huviringi eelistusena märkinud harrastajate arvuga ning vastava koefitsiendiga.
Koefitsiendid on järgmised:
1) 0,5 – harrastajad on 60-aastased ja vanemad;
2) 1 – harrastajad on 7-26-aastased;
3) 1,5 - harrastajad kuuluvad Tartu linna esinduskollektiiviks nimetatud huviringi.
§ 3. Noorte huvitegevuse ühingute toetuse suuruse määramine ja arvutamine
(1) Noorte huvitegevuse ühingute toetuse suuruse arvutamisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud pearaha arvestuslik määr, saavutustoetuse astmele määratud vastav summa ja toetatavate laste ja noorte koguarv.
(2) Noorte huvitegevuse ühingute saavutustoetuse määramise kriteeriumid:
1) esimene aste – toetust antakse saavutustoetuse arvestusliku määra ulatuses.
Toetust antakse Tartu linnas tegutsevale noorte huvitegevuse ühingule huviringi kohta, mis on osalenud konkurssidel või võistlustel või festivalidel, mille juhendajatest vähemalt 50%-l on erialane haridus või valdkonnas piisav ettevalmistus, mis on saadud vastavate valdkondlike koolituste läbimisel kui ka praktiliste kogemuste omandamisel;
2) teine aste – toetust arvutatakse saavutustoetuse arvestusliku määra korrutamisel kolmega. Toetust antakse noorte huvitegevuse ühingule tingimusel, et ühing on Tartu linnas tegutsenud järjepidevalt vähemalt 5 aastat ja mille tegevus vastab esimese astme toetuse andmise kriteeriumitele.
3) kolmas aste – toetust arvutatakse saavutustoetuse arvestusliku määra korrutamisel kuuega. Toetust antakse noorte huvitegevuse ühingule huviringi kohta tingimusel, et ühingu tegevus vastab teise astme toetuse andmise kriteeriumitele ning eelneva ja jooksva kalendriaasta kestel on saavutatud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel või festivalidel.
(3) Pearaha toetuse suuruse arvutamisel ühingule korrutatakse pearaha arvestuslik määr huviringi eelistusena märkinud harrastajate arvuga.
(4) Noorsootöö valdkonna arengukava alusel on eelarveliste vahendite olemasolul kultuuriosakonna noorsooteenistusel õigus valida prioriteetsed huvitegevuse liigid, millega tegelevatele noorte huvitegevuse ühingutele eraldatava toetussumma arvutamisel korrutatakse pearaha arvestuslik määr huviringi eelistusena märkinud harrastajate arvuga ja koefitsiendiga 1,5.
§ 4. Noorteühingu toetuse suuruse määramine ja arvutamine
(1) Noorteühingutele antakse toetust tegevuskulude, välja arvatud personalikulude, osaliseks hüvitamiseks taotleja kohta.
(2) Noorteühingutele toetuse suuruse määramisel lähtutakse järgmiste näitajate analüüsist:
1) taotleja jooksva ja järgneva aasta tegevuskava;
2) omandis või kasutuses olevate bürooruumide asukoht ja suurus, mille halduskulude katteks toetust taotletakse;
3) taotleja liikmete arv.
§ 5. Avatud noortekeskuste toetuse suuruse määramine ja arvutamine
Avatud noortekeskuste toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud baastoetus ühe noortekeskuse kohta, toetus noortekeskuse personalikulude ning hoonete ja ruumide majandamiskulude osaliseks hüvitamiseks, mis toetuse suuruse arvutamisel liidetakse.
§ 6. Projektlaagrite korraldamise toetuse suuruse määramine ja arvutamine
(1) Projektlaagrite korraldamiseks toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud toetuse arvestuslikud määrad ühe vaba aja veetmise laagrist osavõtja, ühe vähekindlustatud perede laste vaba aja veetmise laagrist osavõtja ja ühe töökasvatuslikust laagrist osavõtja kohta.
(2) Toetuse suuruse arvutamisel iga konkreetse projektlaagri kohta korrutatakse käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud toetuse arvestuslik määr projektlaagrist osavõtvate laste arvuga, kes vastavad projektlaagri korraldamise toetuse andmise kriteeriumitele ning laagri vahetuse pikkusega.
§ 7. Rakendussätted
(1) Määrus jõustub ............... 2011. a.
(2) Tunnistada kehtetuks Tartu Linnavalitsuse 15. juuli 2010. a määrus nr 16 “Kultuuriühingutele, noorte huvitegevuse ühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse määramise ja arvutamise juhend”.