Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavolikogu otsuse "Aktsiaseltsi Tartu Veevärk põhikirja muutmine" eelnõu esitamine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Istungi protokolli kantav otsus
Teema: Tartu Linnavolikogu otsuse "Aktsiaseltsi Tartu Veevärk põhikirja muutmine" eelnõu esitamine
Reg. number: LV-IP-0143
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 30.05.2011
Koostaja: Marili Kotsulim
Ettekandja: Jüri Mölder
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
istungi protokolli kantava otsuse eelnõu nr LV-IP-0143 juurde

    Lisa
Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2011. a otsuse nr ... juurde

AKTSIASELTSI TARTU VEEVÄRK PÕHIKIRI

1. ÜLDSÄTTED
1.1. Ärinimi ja asukoht.
1.1.1. Aktsiaseltsi ärinimi on aktsiaselts Tartu Veevärk (edaspidi "SELTS").
1.1.2. SELTSI asukoht on Tartu linn Eesti Vabariik.

1.2. Õiguslik seisund
1.2.1. SELTS on munitsipaalettevõtte ME TARTU VEEVÄRK õigusjärglane.
1.2.2. SELTS juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi õigusaktidest, SELTSI ümberkujundamisotsusest ning käesolevast põhikirjast.

1.3. SELTSI tegevusaladeks on:
1.3.1. veevarustuse ja heitvee ärajuhtimise teenuste osutamine;
1.3.2. veevärgi ja kanalisatsiooni ning nendega kaasnevate ehitiste hooldusremont, renoveerimine ning ehitus;
1.3.3. vee, reovee ja heitvee proovide võtmine ning analüüs:
1.3.4. veevarustus-ja kanalisatsioonialane konsultatsioon;
1.3.5. veevarustuse-ja kanalisatsiooni seadmete remont;
1.3.6. veevarustuse-ja kanalisatsiooniseadmete jae-ja hulgimüük;
1.3.7. vee- ja kanalisatsioonitorustike ning tehnoloogiliste rajatiste projekteerimine, ekspertiis ja ehitusjärelevalve;
1.3.8. puurkaevude ehitamine, renoveerimine ja tamponeerimine.

2. SELTSI AKTSIAKAPITAL, AKTSIAD, AKTSIONÄRIDE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
2.1. SELTSI aktsiakapital on 6 400 000 (kuus miljonit nelisada tuhat) eurot. Aktsiakapital on jagatud nimelisteks aktsiateks nimiväärtusega 6,40 (kuus eurot ja nelikümmend senti) eurot. SELTSI maksimumaktsiakapital on 12 800 000 (kaksteist miljonit kaheksasada tuhat) eurot.

2.2. Iga aktsia annab aktsionärile üldkoosolekul ühe hääle.

2.3. Aktsiate eest tasumine võib toimuda ka mitterahalise sissemaksega. Mitterahaliseks sissemakseks võib olla mistahes rahaliselt hinnatav ja SELTSILE üleantav asi või varaline õigus, millele on õigus sissenõuet pöörata. Mitterahalise sissemakse väärtust hindab SELTSI nõukogu poolt moodustatud kolmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad SELTSI nõukogu ja juhatuse esindaja ning erapooletu ekspert. Mitterahalise sissemakse väärtuse hindamist kontrollib SELTSI audiitor. Nimeliste aktsiate kohta peab aktsiaselts aktsiaraamatut.

2.4. SELTSI aktsiaid võivad omada Eesti Vabariigi ja välisriikide füüsilised ja juriidilised isikud.

2.5. SELTSIL on reservkapital, mille suurus on 10 (kümme) protsenti aktsiakapitalist. Reservkapitali kasutatakse üldkoosoleku otsuse alusel SELTSI kahjumi katmiseks või aktsiakapitali suurendamiseks.

3. SELTSI JUHTIMINE
3.1. Aktsionäride üldkoosolek
3.1.1. SELTSI kõrgemaks organiks on aktsionäride üldkoosolek. Üldkoosolekud on korralised ja erakorralised. Korraline üldkoosolek kutsutakse kokku juhatuse poolt viie kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu. Erakorralised üldkoosolekud kutsub kokku juhatus seaduses ettenähtud juhtudel. Juhatus peab erakorralise üldkoosoleku kokku kutsuma 30 päeva jooksul arvates vastava taotluse saamisest. Kutsed erakorralisele üldkoosolekule saadab juhatus kõigile aktsionäridele vähemalt 15 päeva enne koosoleku läbiviimise kuupäeva, näidates kutses ära koosoleku läbiviimise aja, kohaja päevakorra.
3.1.2. Üldkoosoleku ainupädevusse kuulub:
3.1.2.1. põhikirja muutmine;
3.1.2.2. majandusaasta aruande kinnitamine;
3.1.2.3. nõukogu liikmete valimine ja tagasikutsumine;
3.1.2.4. audiitori valimine;
3.1.2.5. nõukogu liikmetele ja audiitorile makstava tasu suuruse ja maksmise korra määramine;
3.1.2.6. erikontrolli määramine;
3.1.2.7. SELTSI lõpetamise, ühinemise, jagunemise ja ümberkujundamise otsustamine;
3.1.2.8. aktsiakapitali suurendamine ja vähendamine ning vahetusvõlakirjade väljalaskmise otsustamine;
3.1.2.9. nõukogu liikmega tehingu tegemise otsustamine, tehingu tingimuste määramine, õigusvaidluse pidamise otsustamine ja selles tehingus või vaidluses SELTSI esindaja määramine;
3.1.2.10. jaotada majandusaasta kasum juhatuse ettepanekul.
3.1.3. Üldkoosoleku avab juhatuse esimees, kes teeb juhatuse nimel ettepaneku koosoleku juhataja, protokollija ja häältelugemiskomisjoni liikmete kandidaatide kohta, kusjuures protokollija ei pea olema aktsionär.
3.1.4. Otsused võetakse vastu lihthäälteenamusega, välja arvatud käesoleva põhikirja p.3.1.2.1, p.3.1.2.2, p.3.1.2.7, p.3.1.2.8, milliste otsuste vastuvõtmiseks on vajalik 2/3 üldkoosolekul esindatud aktsiatega määratud häältest. Aktsiate liigiga seotud õigusi võib muuta otsusega, mille poolt on antud vähemalt 9/10 kõigist häältest, kusjuures otsuse poolt peavad hääletama kõik aktsionärid, kelle aktsiate liigiga seotud õigusi muudetakse. Hääletamise protseduur üldkoosolekul otsustatakse iga päevakorrapunkti kohta eraldi. Hääletamine toimub kinniselt, kui selleks avaldab soovi kas või üks aktsionär.
3.1.5. Üldkoosoleku käik ja vastuvõetud otsused kantakse koosoleku protokolli. Otsuse protokolli kandmisel fikseeritakse, millise häälte arvuga nad vastu võeti ja millised lahkarvamused esitati. Protokolli koostab üldkoosoleku poolt valitud protokollija. Protokolli kinnitavad oma allkirjaga üldkoosoleku juhataja ja protokollija. Juhatuse, nõukogu või vähemalt 1/10 aktsionäride nõudel peab üldkoosoleku protokoll olema notariaalselt tõestatud. Pärast seitsme päeva möödumist üldkoosolekust peab protokoll olema aktsionäridele kättesaadav.
3.1.6. Üldkoosolek on pädev otsuseid vastu võtma, kui seal on esindatud üle poole aktsiatega määratud häältest.
3.1.7. Kui üldkoosolekul ei ole esindatud nõutav arv hääli, tuleb kolme nädala jooksul üldkoosolek uuesti kokku kutsuda. Teistkordselt kokkukutsutud üldkoosolek on pädev otsuseid vastu võtma olenemata esindatud häälte arvust.
3.1.8. Küsimustes, mis ei ole märgitud SELTSI üldkoosoleku kokkukutsumise teates võib otsuseid vastu võtta ainult kõigi üldkoosolekul osalevate hääli omavate aktsionäride nõusolekul.
3.1.9. Üldkoosoleku otsused on kohustuslikud kõigile aktsionäridele, sealhulgas ka neile, kes koosolekul ei osalenud.

3.2. Seltsi juhatus
3.2.1. SELTSI majandusliku tegevuse juhtorganiks on ühe- kuni kolmeliikmeline juhatus, mille liikmed valib SELTSI nõukogu kolmeks aastaks. Juhatuse liikmetega sõlmib, muudab ja lõpetab tööalase lepingu nõukogu. Juhatuse esimehe määrab SELTSI nõukogu.
3.2.2. Juhatuse koosoleku kutsub kokku juhatuse esimees ning juhatuse koosoleku kohta koostatakse protokoll.
3.2.3. SELTSI juhatuse põhiülesandeks on:
3.2.3.1. igapäevase majandustegevuse üldjuhtimine;
3.2.3.2. SELTSI esindamine suhetes kolmandate isikutega;
3.2.3.3. SELTSI raamatupidamise korraldamine;
3.2.3.4. aktsiaraamatu pidamise korraldamine;
3.2.3.5. SELTSI asjaajamise, aruandluse ning lepingute sõlmimise ja täitmise korra kehtestamine;
3.2.3.6. SELTSI aasta tööplaani, eelarve ja investeeringute plaani nõukogule esitamine vähemalt kaks kuud enne majandusaasta algust;
3.2.3.7. SELTSI nõukogule ja üldkoosolekule majandusaasta aruande, vandeaudiitori aruande ja kasumi jaotamise ettepaneku esitamine. Vastavate dokumentide esitamine nõukogule peab toimuma vähemalt üks kuu enne üldkoosoleku läbiviimist.
3.2.4. Juhatus peab esitama nõukogule kord kvartalis ülevaate SELTSI majandustegevusest ja majanduslikust olukorrast.
3.2.5. Juhatuse pädevuse piires sõlmitud lepingutele või teistele kohustustele kirjutab alla juhatuse esimees või tema poolt volitatud juhatuse liige.
3.2.6. Juhatus annab oma tegevusest aru nõukogule ja üldkoosolekule.

3.3. Seltsi nõukogu
3.3.1. SELTSI nõukogu planeerib ja korraldab SELTSI tegevuse juhtimist ning teostab järelvalvet SELTSI juhatuse üle. SELTSI nõukogu koosneb üldkoosoleku poolt valitud kolmest kuni seitsmest liikmest. Nõukogu esimehe valivad nõukogu liikmed lihthäälteenamusega.
3.3.2. Nõukogu koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem kui üks kord kvartalis. Koosoleku kutsub kokku nõukogu esimees või teda asendav nõukogu liige.
3.3.3. Nõukogu koosolek kutsutakse kokku, kui seda nõuab nõukogu liige, juhatus, audiitor või aktsionärid, kes esindavad vähemalt 1/10 aktsiakapitalist.
3.3.4. Nõukogu on pädev otsust vastu võtma, kui koosolekust võtavad osa esimees ja pooled liikmed. Nõukogu otsus on vastu võetud, kui selle poolt hääletas üle poole koosolekul osalenud nõukogu liikmetest.
3.3.5. Nõukogu kõigi liikmete nõusolekut on vaja järgmiste tehingute tegemiseks:
3.3.5.1. kinnisasjade ja registrisse kantud vallasasjade võõrandamine ja koormamine;
3.3.5.2. põhivarade võõrandamine ja koormamine;
3.3.5.3. laenude andmine ja võlakohustuste tagamine, kui see väljub igapäevase majandustegevuse raamest.
3.3.6. Oma ülesannete täitmiseks on nõukogul õigus tutvuda kõikide SELTSI dokumentidega, samuti kontrollida raamatupidamise õigsust, vara olemasolu, SELTSI tegevuse vastavust seadusele, põhikirjale ja üldkoosoleku otsustele.
3.3.7. SELTSI majandusaasta aruande, juhatuse aruande ja vandeaudiitori aruande alusel esitab nõukogu oma aruande üldkoosolekule.

4. MAJANDUSAASTA ARUANDLUS, KASUMI JAOTAMINE JA DIVIDENDIDE VÄLJAMAKSMINE
4.1. SELTSI majandusaastaks on 01. jaanuar kuni 31. detsember. Esimene majandusaasta algab SELTSI äriregistrisse kandmisega ja lõpeb selle kalendriaasta 31. detsembril.

4.2. Kolme kuu jooksul pärast majandusaasta lõppu koostab juhatus SELTSI majandusaasta aruande ning esitab audiitorile.

4.3. Üldkoosoleku poolt valitud audiitor auditeerib majandusaasta aruannet ja koostab vandeaudiitori aruande.

4.4. Majandusaasta aruande esitab juhatus koos vandeaudiitori aruande ja kasumi jaotamise ettepanekuga üldkoosolekule kinnitamiseks. Samuti esitatakse üldkoosolekule nõukogu kirjalik aruanne oma tegevuse ja SELTSI majandusaasta aruande kohta.

4.5. Majandusaasta aruande ja juhatuse ettepaneku alusel võtab üldkoosolek vastu kasumi jaotamise otsuse.

4.6. Üldkoosoleku poolt määratud dividendi väljamaksmise aja ja koha teatab juhatus kirjalikult kõigile aktsionäridele. Dividendid makstakse välja rahas.

5. SELTSI ÜHINEMINE, JAGUNEMINE, ÜMBERKUJUNDAMINE JA LÕPETAMINE
5.1. SELTS on asutatud määramata tähtajaks. SELTSI ühinemine, jagunemine, ümberkujundamine või lõpetamine toimub üldkoosoleku otsusega, kui selle poolt on antud vähemalt 2/3 (kaks kolmandikku) üldkoosolekul esindatud häältest.

5.2. SELTSI ühinemine, jagunemine, ümberkujundamine või likvideerimine toimub seaduses sätestatud korras.





Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu otsuse "Aktsiaseltsi Tartu Veevärk põhikirja muutmine" eelnõu esitamine " juurde