15.09.2010 on tähtaeg taotluste esitamiseks hasartmängumaksu regionaalsete investeeringutoetuste programmi. Tänase seisuga on taotluse esitamise soove 2, korraga on aga lubatud esitada vaid 1 taotlus.
Toetuse summaks on maksimaalselt 500 000 krooni ja omafinantseering peab projekti kogumaksumusest moodustama vähemalt 15% (maksimaalse toetussumma korral 88 236 krooni).
Vajalik on linnavalitsuse poolne eelotsus, kummas projektis otsustatakse osaleda käesoleva aasta sügisel, et oleks võimalik hakata vajalikku dokumentatsiooni ette valmistama.
Projektide lühikirjeldus:
1. Tartu Kesklinna Lastekeskuse mänguväljaku rajamine
Tartu Kesklinna Lastekeskus asub Tartu südalinnas ja omab suhteliselt suurt õueala. Samas puudub õuealal korralik spordi- ja mänguväljak, kus lapsed saavad õuesoleku ajal tegeleda erinevate sportlike- ja arendavate mängutegevustega. Mängu- ja spordiväljak oleks kasutamiseke kahele kõrvutiolevale lasteaiale Tartu Kesklinna Lastekeskus ja Tartu Midrimaa lasteaiale.
Mänguvahendid ja spordiala oleks nädalavahetusel avatud ka linna lastele
Planeeritavad tegevused:
• Arendavate mängu- ja spordivahendite soetamine ja paigaldamine
• spordiväljaku (20 x8 m) väljaehitamine, mida talvisel perioodil saab kasutada liuväljana.
• erinevate uute mänguvõimalusi pakkuvaid atraktsioonide paigaldamine - poomid, kaar- ja spiraalredelid, ronimisvõrk. tasakaalukiik ja vedur, millel on mitu funktsiooni nii mängimiseks kui füüsiliseks arenguks
• Varjualuste ehitamine
Sihtgrupiks on 3 – 7 aastased lapsed Tartu Kesklinna Lastekeskuses ja Tartu Midrimaa lasteaias ning ümbruskonnas elavad eelkooliealised lapsed
Taotleda soovitakse maksimaalset toetuse summat ehk 500 000 krooni.
2. Tartu Laste Turvakodu õueala rekonstrueerimine
Antud objekt ootab võimalust taotluse esitamiseks juba 2009. aasta sügisest.
Tartu Laste Turvakodu on ajutine varjupaik vägivalla või konfliktide tõttu ohtu sattunud ja peavarju ning hoolitsuseta jäänud 3-18 aastastele lastele, vajadusel ka emadele lastega. Turvakodus on 20 voodikohta. 2008. aastal viibis turvakodus kuus keskmiselt 19,3 inimest. Aastatel 2003-2007 on varjupaiga teenust aastas kasutanud keskmiselt 258 inimest. Lisaks osutatakse turvakodus tasuta toidu ja riideabi teenust raskustes peredele.
Alates 2008. aastast on turvakodu ruumides avatud ka päevakeskus vähekindlustatud perede lastele, mis hõlmab endas õpiabi, arendavat vaba aja sisustamist, lõunasööki ja pesemisvõimalust.
Koostöös Tartu Maavalitsuse Alaealiste Komisjoniga on viimasel kolmel aastal tehtud komisjonist suunatud noortega kuriteoennetuslikku tööd.
Turvakodul on suur aiaga ümbritsetud hoov, kus lapsed saavad mängida. Paraku puudub õuealal valgustus ja arendava vaba aja veetmise võimalused on piiratud: olemas on vaid kaks kiike, liivakast, üks liumägi ja ronila, millest lastele ei piisa. Sportimiseks oleks vaja pallimänguplatsi. Valgustuse puudumise tõttu ei saa pimedal ajal hoovis üldse mängida.
Turvakodu jaoks on väga oluline omada oma mänguväljakut mitmel põhjusel. Esiteks on majas korraga tööl vaid üks kasvataja, mistõttu tal ei ole võimalik majast lahkuda ega käia lastega linna mänguväljakutel. Teiseks ei ole vägivalla eest varjul olevatel emadel ja lastel alati turvaline territooriumilt lahkuda, et linnas olemasolevaid mänguväljakuid kasutada.
Otsene eesmärk. Tartu Laste Turvakodu territooriumi rekonstrueerimine ja haljastamine.
Tööde teostamise aluseks on 2007.a valminud Tiigi 55 Tartu Laste Turvakodu territooriumi rekonstrueerimise ja haljastuse projekt.
Projektis toodud tööde hinnakalkulatsiooni alusel (2007.a) maksaks rekonstrueerimine ja haljastamine kokku 878 508 krooni, millest heakorratöödele kuluks 547 825 krooni, mänguvahenditele 330 683 krooni. Mänguvahendite maksumust on toodete valikul võimalik vähendada u 200 000 krooni. Samuti saab vähendada rekonstrueerimis- ja haljastustööde eelarvet, teostades töid etapiliselt -projekti toetusrahade ja omaosalusega teostatakse esmajärjekorras olulisemad tööd.