Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 3 punkti 1 ja § 22 lg 1 punkti 5 ning noorsootöö seaduse § 6 lg 1 p 3 alusel.
§ 1. Üldsätted
(1) Tartu linna eelarvest projektlaagrite korraldamiseks toetuste andmise kord (edaspidi: kord) sätestab vaba aja veetmise ja töökasvatuslike laagrite korraldamise toetamiseks toetuse taotlemise, taotluse menetlemise ning toetuse andmise tingimused ja korra.
(2) Toetust antakse Tartu linna eelarvest. Tartu Linnavolikogu (edaspidi: linnavolikogu) poolt kinnitatud projektlaagrite eelarve üldsumma jaguneb projektlaagrite jaotatud ja projektlaagrite jaotamata osaks (reserviks).
§ 2. Mõisted
Käesolevas korras kasutatakse mõisteid järgnevas tähenduses:
1) projektlaager - vaba aja veetmise laager või töökasvatuslik laager, mille vahetuse kestus on vähemalt 6 päeva ning mis ei tegutse kalendriaastas üle 60 päeva;
2) vaba aja veetmise laager - laste ja noorte (sh vähekindlustatud perede laste ja noorte) vaba aja veetmise ning tervistava puhkuse huvitegevuslik, laagriliselt korraldatud vorm;
3) töökasvatuslik laager - laste ja noorte vaba aja veetmise ning tervistava puhkuse töökasvatuslik, laagriliselt korraldatud vorm.
§ 3. Projektlaagrite korraldamiseks toetuse andmise kriteeriumid
(1) Toetust on õigus taotleda juriidilisel isikul, kes tegeleb projektlaagrite korraldamisega. Toetust antakse taotlejale, kes on nõuetekohaselt täitnud riiklike maksude tasumise kohustused ning esitanud korra kohased aruanded varasemalt saadud toetuse kasutamise kohta. Käesoleva korra alusel ei saa toetust taotleda Tartu Linnavalitsuse hallatavad asutused.
(2) Toetust antakse taotlejale 7-18aastase vaba aja veetmise laagrist osavõtja, 7-18aastase vähekindlustatud perede laste vaba aja veetmise laagrist osavõtja ja 13-18aastase töökasvatuslikust laagrist osavõtja kohta. Osavõtja elukohaks peab rahvastikuregistris olema märgitud Tartu linn.
(3) Projektlaagri vahetuses peab olema vähemalt 1 seadusele vastavat kvalifikatsiooni omav kasvataja kuni 15 lapse kohta ning vähemalt 2 seadusele vastavat kvalifikatsiooni omavat kasvatajat 16 kuni 30 lapse kohta.
§ 4. Toetuse taotlemine
(1) Taotleja esitab toetuse taotlemiseks kultuuriosakonnale elektroonilises vormis taotluse ning selles esitatud andmeid tõendavad dokumendid veebipõhise toetuste taotlemise keskkonna kaudu hiljemalt 15. augustiks. Toetust antakse taotlemise aastale järgnevaks kalendriaastaks.
(2) Taotluse vormi kinnitab kultuuriosakond korraldusega.
§ 5. Taotluse menetlemine
(1) Kultuuriosakond kontrollib esitatud taotluse nõuetekohasust, selles esitatud andmete õigsust ja taotleja nõuetele vastavust.
(2) Kui taotleja ja taotluse nõuetekohasuse kontrollimise käigus tehakse kindlaks, et taotleja või taotlus ei vasta nõuetele, annab kultuuriosakond taotlejale tähtaja puuduste kõrvaldamiseks. Kui taotleja ei kõrvalda määratud tähtpäevaks puudusi jäetakse taotlus läbi vaatamata.
(3) Kui toetuse taotlemisel on esitatud valeandmeid jäetakse taotlus läbi vaatamata ning taotlejale ei anta käesoleva korra alusel toetust valeandmete esitamisele järgneval kahel aastal.
§ 6. Toetuse andmine ja andmata jätmine
(1) Toetuse andmise otsustab linnavalitsus hiljemalt kahe kuu jooksul pärast eelarve kinnitamist linnavolikogu poolt, arvestades eelarves selleks eraldatud vahendite suurust ja lõikes 2 nimetatud juhendit.
(2) Toetuse arvutamise alused kehtestab linnavalitsus toetuse määramise ja arvestamise juhendis.
(3) Linnavalitsus otsustab toetuse andmata jätmise § 7 lõikes 3 sätestatud juhul.
(4) Toetuse andmisest või andmata jätmisest informeerib osakond taotlejaid ühe kuu jooksul vastava otsuse vastuvõtmisest.
§ 7. Lepingu sõlmimine
(1) Taotlejaga, kellele linnavalitsus on otsustanud toetust anda (edaspidi: toetuse saaja), sõlmib kultuuriosakonna juhataja hiljemalt üks kuu enne projektlaagri toimumist toetuse kasutamise lepingu.
(2) Lepingu vormi kinnitab kultuuriosakond korraldusega.
(3) Enne lepingu sõlmimist kontrollib kultuuriosakond toetuse saaja poolt riiklike maksude nõuetekohase tasumise kohustuse täitmist ja eelnevalt antud toetuste kohta aruannete esitamist. Toetuse saaja maksuvõlgnevuste olemasolul või nõuetekohaste aruannete puudumise korral annab kultuuriosakond tähtaja puuduste kõrvaldamiseks. Kui toetuse saaja ei ole puudusi määratud tähtpäevaks kõrvaldanud, teeb kultuuriosakond linnavalitsusele ettepaneku jätta toetus andmata. Toetuseks eraldatud summa kantakse projektlaagrite reservi.
§ 8. Toetus projektlaagrite jaotamata osast
(1) Projektlaagrite jaotamata osa suuruse kinnitab linnavalitsus samaaegselt toetuste andmise otsustamisega.
(2) Projektlaagrite jaotamata osasse kantakse jooksvalt alljärgnevad summad:
1) toimumata jäänud projektlaagrite korraldamiseks antud toetused;
2) toimunud projektlaagrite korraldamise kavandatud kuludest üle jäänud toetuse summad;
3) projektlaagri korraldamiseks antud toetus, mis on jäänud välja maksmata käesolevas korras nimetatud põhjustel.
(3) Toetuse taotlemisele projektlaagrite jaotamata osast kohaldatakse korda käesolevas paragrahvis sätestatud erisustega.
(4) Taotlusi toetuse saamiseks projektlaagrite jaotamata osast saab esitada veebipõhises toetuste taotlemise keskkonnas kultuuriosakonna poolt väljakuulutatud tähtpäevaks. Toetust antakse jooksvaks kalendriaastaks.
(5) Projektlaagrite jaotamata osast toetuse andmise otsustab kultuuriosakond korraldusega.
§ 9. Aruandlus ja kontroll
(1) Toetuse saaja esitab kultuuriosakonnale ühe kuu jooksul projektlaagri toimumisest veebipõhise toetuste taotlemise keskkonna kaudu elektroonilises vormis aruande ja laagrist osavõtnud laste ja noorte nimekirja.
(2) Aruande ja nimekirja vormi kinnitab kultuuriosakond korraldusega.
(3) Kontrolli toetuse kasutamise sihipärasuse üle teostab kultuuriosakond. Kultuuriosakonnal on kontrolli teostamisel õigus nõuda toetuse saajalt kuludokumentide koopiaid, seletusi ja vahearuandeid ning viibida toetatavate tegevuste läbiviimise juures.
§ 10. Lepingu lõpetamine
Leping toetuse saajaga lõpetatakse ja kultuuriosakonna nõudel kannab toetuse saaja toetuse osaliselt või täies mahus tagasi, kui:
1) toetuse saaja ei kasutanud toetust sihtotstarbeliselt;
2) toetuse saaja ei ole esitanud nõuetekohast aruannet toetuse kasutamise kohta;
3) toetuse saaja on toetuse taotlemisel esitatud valeandmeid;
4) projektlaager, mille korraldamiseks toetus eraldati, ei toimunud;
5) toetuse saaja ei vasta toetuse kasutamise perioodil toetuse saamise kriteeriumitele;
6) muudel lepingus sätestatud juhtudel.
§ 11. Rakendussätted
(1) Tartu Linnavolikogu 26. juuni 2008. a määruse nr 92 "Tartu linna eelarvest projektlaagrite korraldamiseks toetuste andmise kord" paragrahvid 1-7 tunnistatakse kehtetuks.
(2) Määrus jõustub 17. juulil 2010. a.