Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavolikogu otsuse "Loa andmine riigihanke "Vähekindlustatud perede laste päevakeskuse teenuse ost" korraldamiseks" eelnõu esitamine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Istungi protokolli kantav otsus
Teema: Tartu Linnavolikogu otsuse "Loa andmine riigihanke "Vähekindlustatud perede laste päevakeskuse teenuse ost" korraldamiseks" eelnõu esitamine
Reg. number: LV-IP-0136
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 27.05.2010
Koostaja: Sirli Peterson
Ettekandja: Sirli Peterson
EELNÕU





Riigihanke menetlemiseks on dokumendiregistris algatatud asi: RH-10-075, .

Hanke läbiviimiseks kasutatakse: Avatud hankemenetlus, alla riigihanke piirmäära.

Päevakeskuse teenuse sisuks on tagada igal tööpäeval kell 12-17 vähekindlustatud pere lapsele võimalus õppida, tegeleda arendavate tegevustega, saada sooja lõunasööki ning vajadusel pesta end ja oma riideid.
Aastatel 2008-2010 osutasid teenust MTÜ Öökull (Annelinnas 35 lapsele), MTÜ Tartu Koidu Keskus (Karlovas 16 lapsele ja Ülejõel 21 lapsele) ja MTÜ Noorte Abistamiskeskus Carpe Diem (Veerikul 18 lapsele). Lepingute rahaline maht sel perioodil kokku oli 3 720 870 krooni.

Päevakeskuse teenuse kasutajaks on kokku Tartu linnas 90 last. Teenus on oluline linnapoolne abi riskiperede laste abistamisel, et tagada nende perede lastele hariduse andmine ning ettevalmistus eluga toimetulekuks. Alates 2009. aasta sügisest on päevakeskuses tunduvalt suurenenud kohalkäivate laste arv, samuti soovivad kõik lapsed tasuta lõunasööki, kuna perede majanduslikud võimalused on muutunud kasinamaks.

Käesolevani on vaid osades Tartu linna koolides olemas pikapäevarühm 1-3. klassi lastele. Samal ajal on enamik päevakeskuse lapsi 4-9. klassi õpilased. Selle vanuserühma lapsed vajavad õppimisel rohkem abi ja suunatud tegevust, kui 1-3. klassi programmi omandajad. Väheoluliseks ei saa pidada ka asjaolu, et päevakeskus pakub lisaks koolitoidule veel ühe sooja toidukorra, mis paljudele lastele jääbki teiseks toidukorraks päevas. Päevakeskuse õpetaja on mitmele oma piirkonna lapsele kontaktiks kooli ja kodu vahel ning täidab tihti lapsevanema rolli.

Lepingu kavandamisel kolme-aastaseks perioodiks on lähtutud kehtivast sotsiaalhoolekande tegevuskavast kuni aastani 2013, kus päevakeskuse teenus on oluline osa lastele/peredele pakutavatest avahooldusteenustest. Muutusi teenuse mahus ei planeerita, kuna vajadus teenuse järele on jäänud samaks ning kõigis koolides ei ole pikapäevarühma.

Teenuse jätkumine on väga vajalik, et tagada riskiperede laste kooliskäimine ning sotsiaalsete oskuste omandamine.