EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
05. mai 2010. a. nr LVK-O-0072 |
Loa andmine Tartu haljastute hooldamiseks riigihanke korraldamiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8 ja Tartu linnavara eeskirja § 7 lg 2, Tartu Linnavolikogu
1. Lubada Tartu Linnavalitsusel korraldada riigihange Tartu haljastute hooldamiseks aastatel 2011-2013.
2. Otsus jõustub 24. mail 2010. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Loa andmine Tartu haljastute hooldamiseks riigihanke korraldamiseks " juurde
Tartu haljastute hooldus on toimunud kolmeaastaste avatud hankemenetlustega riigihangete tulemusena sõlmitud hoolduslepingute alusel 1999. aastast alates. Praegu kehtiv hooldusleping lõpeb 31. detsembril 2010. a. Järgmisteks aastateks haljastute hooldajate leidmiseks tuleb korraldada uus avatud hankemenetlus ning vastavalt Tartu linnavara eeskirjale on selle korraldamiseks vajalik Tartu Linnavolikogu luba.
Viimati korraldati analoogne hange 2007. aasta suvel, aastateks 2008-2010. Haljastute hooldus tähendab, et hanke tulemusel hankelepingu sõlminud töövõtja teeb vastavas pargis, haljasalal ja samuti hooldatavas metsas kõik seal aastaringselt tehtavad tööd: muru või rohu niitmise, prahi koristamise, kõnniteede suvise- ja talvise hoolduse, puude ja põõsaste hoolduslõikuse, pinkide remondi jne. Samuti kuuluvad antud hanke alusel hooldamisele mängu- ja spordiplatsid, piknikualad ja monumentide ümbrused. Tartu linna avalikud haljastud on vastavalt nende asukohale, käidavusele, otstarbele ja väljaehitatuse astmele jagatud nelja erinevasse hooldusklassi ning eraldi hooldusklass on metsadele. Hooldusklassidest sõltub seal tehtavate tööde hulk ja intensiivsus. Näiteks esimese hooldusklassiga alal ei tohi muru kõrgus olla üle 10 cm ja prügi korjamine toimub iga päev, neljanda hooldusklassiga alalt niidetakse rohtu 1-3 korda aastas (hankes niitmiste kord märgitud * arvuga) ning prahi koristamine toimub kord nädalas. Tartu linna poolt hooldatavad haljasalad on territoriaalse paiknemise alusel koondatud 11 erinevaks plokiks, ning hankes saab pakkuda hinda igale plokile eraldi. Selline jaotus võimaldab hankest osa võtta paljudel pakkujatel ning seetõttu on Tartus tekkinud haljastusfirmade vahel suur konkurents. Viimase riigihanke avatud pakkumises võtsid pakkumuse kutse dokumendid välja 9 erinevat firmat ning pakkumuse esitas 7 firmat. Hindamise kriteeriumiks oli hind, st plokile kõige madalama kolme aasta hooldustööde hinna esitanud firma pakkumus tunnistatakse edukaks. Eduka pakkumuse esitasid ja selle alusel sõlmiti leping kolme erineva firmaga. Hoolduse all on selliselt pisut üle 300 hektari ning kolme aasta (2008-2010) hoolduslepingute kogumaksumus oli 15 468 891 krooni (ei sisalda 2010. aasta kokkuhoiust tingitud lepingute muudatusi).
Sarnastel alustel eelmise riigihanke tingimustega on kavas korraldada ka järgnev Tartu haljastute hooldajate leidmiseks korraldatav avatud hankemenetlus. Väikesed muutused on pindade osas (planeeritav hooldatav pind aastateks 2011-2013 oleks 293,5 ha), sest mitmed planeeringutega haljasaladeks määratud alad on tulnud munitsipaalomandisse ja neile on vaja leida hooldustööde tegija, samas on objekte läinud ka riigi omandisse. Riigihanke maht on planeeritud ligikaudu praeguse vähendatud mahu alusel, väljaarvatud Tartu Tammiku hooldus. Lisandub ka eelmise hankelepingu perioodi jooksul rajatud mänguväljakute hooldus (Sõbra tn, Veeriku park, Ihaste).