EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
08. veebruar 2010. a. nr LVK-O-0055 |
Osalemine projektis "Uue Tartu Loodusmaja rajamine" |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8 ja Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 2, § 3 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Osaleda juhtpartnerina projektis "Uue Tartu Loodusmaja rajamine", mida rahastatakse meetme «Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine» raames.
2. Projekti kogumaksumuse heakskiitmisel summas 48 830 030 krooni, omafinantseerida projekti kuni 4 883 003 krooni ulatuses.
3. Kinnitada, et projekti tulemusena loodud ja soetatud vara säilitatakse ning jäetakse avalikku kasutusse taotluses toodud eesmärkidel viie aasta jooksul arvestatud projekti abikõlbulikkuse perioodi lõppemisest ning vara osas ei sooritata tehinguid, mis annavad nimetatud aja jooksul mõnele isikule või asutusele põhjendamatu eelisseisundi, ega tehinguid, mille tulemusena vara kasutusse andmisel teenib taotleja puhastulu.
4. Projekti heakskiitmise korral lubada linnavalitsusel korraldada projekti realiseerimiseks vajalikud riigihanked.
5. Otsus jõustub 22. veebruaril 2010. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Osalemine projektis "Uue Tartu Loodusmaja rajamine" " juurde
Projekti nimi
Uue Tartu Loodusmaja rajamine.
Lühikokkuvõte
Keskkonnahariduse andmebaasi (http://www.keskkonnaharidus.ee) andmetel on Tartumaal 12 erinevat keskkonnahariduslikku institutsiooni. Enamus neist tegutsevad aga projektipõhiselt ja on ebaühtlase pädevusega nii juhendajate arvult kui ruumide ja õppevahenditega varustatuselt.
Tartu Keskkonnahariduse Keskus on omataoliste seas ainulaadne polüfunktsionaalne institutsioon, kus tegutsevad koos huviringid, alusharidust ja üldharidust täiendavad kooliprogrammid, õpetajate täiendkoolitus ning avalikkusele suunatud teavitustegevus (infopunkt, loodusfilmid, keskkonnareisid, näitused). Nimetatud tegevused toetavad üksteist ja võimaldavad arendada kaasaegseid ja jätkusuutlikke tegevusi. Huviringides katsetatud meetodid on rakendatud õpitegevusse ja programmides ilmnenud edukaid strateegiaid rakendatakse koolitustel või pakutakse vormistatud õppevahenditena pedagoogidele laiemaks kasutamiseks.
Tartu Keskkonnahariduse Keskuse tegevused leiavad aset erinevatel rendipindadel üle Tartu. Keskuse edasist arenemist, tegevuse laienemist ning keskkonnahariduse andmist piirab oluliselt praegune ruumipuudus. Selle tõttu ei toimu hetkel ka õppetööd loodushoiu, keskkonnameedia, noorgiidide õppe ja põneva looduse huviringides. Ebapiisavate tingimuste tõttu kannatab ka mitmete teiste ringide õppetöö ning Keskus ei saa huviringidesse ja koolitustele vastu võtta nii palju huvilisi, kui on soovijaid.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärgiks on parandada keskkonnahariduse kättesaadavust Tartus, Tartu Maakonnas ja Lõuna-Eestis. Uue Tartu Loodusmaja rajamise eesmärgiks koondada Tartu Keskkonnahariduse Keskuse tegevused ühte kompleksi, leevendades ruumipuudust ja tõstes suutlikkust teenindada suuremat hulka õpilasi, õpetajaid, koole ja huvilisi.
Tegevused
Projekteerimine (juuni 2010 - mai 2011)
.
Projekteeritakse 2010. aasta kevadel korraldatava Tartu Loodusmaja ideekonkursi võidutöö eesmärgiga luua Tartu Keskkonnahariduse Keskuse vajadusi rahuldav ja võimalikult energiasäästlik hoone ning seda ümbritsev õppetööd toetav park aadressidel Lille 10 ja Kalevi 13, 15, 17.
Ehitushange (mai 2011 - juuni 2011)
.
Hoone ehitus, pargi haljastamine ja heakord (juuli 2011 - jaanuar 2013)
.
Ehituse ja haljastamise käigus rajatakse aadressile Lille 10 Tartu Loodusmaja ning haljastatakse ja heakorrastatakse ümbritsev park koos õueõppeklassi ja erinevate õpinurkadega. Ehituse ja haljastamise perioodil teostatakse omaniku- ja autorijärelvalvet.
Sisustushange (november 2012 - detsember 2012)
.
Sisustamine (veebruar 2013 - märts 2013).
Rajatud Tartu Loodusmaja sisustatakse täielikult.
Avamine (mai 2013)
.
Tulemused
Projekti tulemusena paraneb keskkonnahariduse andmise võimekus Tartus, Tartu Maakonnas ja Lõuna-Eestis. Tartu Keskkonnahariduse Keskuse poolt läbiviidavates huviringides saab osaleda suurem arv õpilasi, tegevust saavad jätkata ruumipuudusel tegevuse peatanud ringid ning juurde saab luua uusi huviringe. Lisaks sellele suureneb õpetajate täiendõppe läbiviimise võimekus ja paraneb keskkonnainfopunkti töö.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 48 830 030 krooni.
Tartu linna omaosalus 4 883 003 krooni.
Toetus Tartu linnale 43 947 027 krooni.
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Hoone ja territooriumide heakorrastamise maksumuseks on arvestatud 40 800 850 krooni, projekteerimiseks ja järelevalveteks 2 260 000 krooni, sisustamiseks 3 900 000 krooni ning muudeks kuludeks 1 869 180 krooni (tehnovõrkudega liitumised, projekti juhtimise, avalikustamise kulud jne).
Rahastaja
Keskkonnainvesteeringute Keskus. meede «Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine».
Projekti meeskond
Projekti koordinaator: Kunnar Jürgenson
Projektijuht ja tema kontaktandmed:
Kaspar Alev
Tartu Linnavalitsus
Linnavarade osakond
Analüütik
tel: 736 1292
email: Kaspar.Alev@raad.tartu.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded:
Tiina Alas - projekti raamatupidaja,
Harles Link- projekti ehitusekspert,
Robert Oetjen - Tartu Keskkonnahariduse Keskuse poolne ekspert,
Kalju Eit - Tartu Keskkonnahariduse Keskuse poolne ekspert.
Projekti seos linna arengudokumentidega
Tartu linna arengukava aastateks 2007 - 2013
5.2 Keskkonnakaitse
Keskkonnahariduse edendamiseks on Tartu linna arengukava aastateks 2007 - 2013 tegevuskavas ette nähtud rahalised vahendid Tartu Loodusmaja (Lille 10) rajamiseks.
Tähtajad
Projekti esitamine: 26.02.2010
Projekti elluviimine: 1.06.2010 - 31.03.2013