EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
12. veebruar 2010. a. nr LV-K-0241 |
Osalemine projektis "Põhjamaade kunstnikud Antoniuse Õues" |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 3, § 3 lg 1, § 4 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavalitsuse 09. juuni 2009.a määrust nr 17 "Välisprojektides osalemise korra rakendamise kord", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda partnerina projektis "Põhjamaade kunstnikud Antoniuse Õues", mis esitatakse rahastamiseks Kultuuri mobiilsusprogrammi 2009-2011 loovisikute residentuuride toetuse programmi raames.
2. Projekti kogueelarve heakskiitmisel summas 463 500 krooni, kaasfinantseerida projekti kuni 139 050 krooni ulatuses.
3. Määrata projekti Tartu linna poolseks koordinaatoriks Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames Tartu linna nimel allkirjaõigust.
4. Määrata projekti Tartu linna poolseks kontaktisikuks Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna kultuuriteenistuse peaspetsialist Ahto Külvet.
5. Määrata projekti meeskonnaliikmeteks MTÜ Antoniuse Gild tegevjuht Merle Kusma ja MTÜ Antoniuse Gild juhatuse esimees Hilja Sepp.
6. Korraldus jõustub .... veebruar 2010. aastal.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Põhjamaade kunstnikud Antoniuse Õues" " juurde
Projekti nimi ja number
VP-10-0024 - Põhjamaade kunstnikud Antoniuse Õues -
Lühikokkuvõte
Projekti üldeesmärgiks on pakkuda resideerumisprogrammi Põhjamaade tarbekunstnikele (tekstiil, nahk) Tartus, Antoniuse Õue kompleksis ning seeläbi arendada koostöövõimalusi ja edendada kultuurivahetust.
Projekti raames on võimalus 4 väliskunstnikul kasutada Antoniuse Õue kahte spetsiifiliste seadmetega varustatud külalisateljeed, siin välja töötada ja teostada ideekavandeid, näituseprojekte, korraldada workshop'e ja meistriklasse. Resideerumisperiood lõpeb näitusega Antoniuse Õue gildisaalis.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti peaeesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd ja kogemuste vahetamist Tartu ja Põhjamaade tarbekunstnike vahel. Antoniuse Õue kui külastuskeskuse atraktiivsuse suurendamine. Tartu kui soodsa loomekeskkonna tutvustamine rahvusvaheliselt.
Tegevused
Kontaktide loomine ja suhtlemine Põhjamaade vastavate valdkondade alaliitude ja kunstikõrgkoolide osakondadega; Konkursitingimuste väljatöötamine ning konkursi korraldamine; Ettevalmistustööd kunstnike vastuvõtmiseks (majutuse korraldamine, dokumentatsioon jm asjaajamine); Workshop'ide korraldamine; Näituste korraldamine.
Tulemused
Projekti elluviimise tulemusel on Tartusse toodud 4 rahvusvahelist tarbekunstinäitust (kvalitatiivne tase on tagatud konkursi läbimisega); Kutsutud väliskunstnike ja kohalike kunstnike vahel on tekkinud soodne pinnas edasisteks koostööprojektideks; Tartu ja Antoniuse Õu on loomekeskkonnana saavutanud tuntuse välisringkondades.
Eelarve
Projekti kogumaksumus perioodil 1.09.2010 - 31.03.2012 on 463 500 krooni
Tartu linna kaasfinantseerimine 2011. aastal 139 050 krooni
Toetus tartu linnale 0 krooni
Toetus Antoniuse Gild MTÜ kokku 324 450 krooni
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Sildfinantseerimise vajadus
Rahastaja
Põhjamaade Ministrite Nõukogu
Kultuuri mobiilsusprogramm 2009-2011, toetus loovisikute residentuuridele
Partnerid
Projekti juhtpartner ja tema kontaktid: Antoniuse Gild MTÜ - e-post antonius@antonius.ee; tel: 7423 823
Partnerid: Tartu Linnavalitsus
Projekti koordinaator: Katriin Fisch-Uibopuu
Projekti kontaktisik ja tema kontaktandmed:
kultuuriteenistuse peaspetsialist Ahto Külvet
tel: 7361 359
e-post: ahto.kulvet@raad.tartu.ee
Projekti seos linna arengudokumentidega
Projekt vastab Tartu linna kultuuri, spordi ja noorsootöö arengukava 2008-2013 arengueesmärkidele: AE1: Tartu kultuurielu on avatud ja innovaatiline
E1: Tartu on avatud uutele (sh rahvusvahelistele) ideedele, algatustele ja tegijatele;
E4: Tartu kultuurielu iseloomustab loomingu ja loojate mobiilsus, maailma kultuuri aktiivne vahendamine ja tõlgendamine;
AE3: Tartu kultuurielu on mitmekesine, jätkusuutlik ja koostööl põhinev
AE11: Tartu kultuurielus on olulisel kohal rahvusvahelised koostööprojektid ja -võrgustikud;
AE4: Tartus on kultuuriloomeks ja kultuuris osalemiseks mitmekesine, kvaliteetne ja stimuleeriv keskkond E15: Tartus on loojatele kvaliteetsed ja tänapäevased loometingimused, sh uut tüüpi loomekeskkonnad; E16: Tartus on mitmekesised, tänapäevased võimalused loomingu eksponeerimiseks ja kogemiseks, kultuurikeskused on avatud kogukonna uutele algatustele;
E17: Tartu kultuuriorganisatsioonid pakuvad kvaliteetset ja pidevalt arenevat teenust.
Tähtajad
Projekti esitamine: 24.02.2010
Projekti elluviimine: 1.09.2010 - 31.03.2012