EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
03. veebruar 2010. a. nr LV-K-0202 |
Osalemine projektis "Digitaliseerimine ja sotsiaalne tõrjutus" |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ja Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 3, § 3 lg 1, § 4 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavalitsuse 09. juuni 2009. a määrust nr 17 "Välisprojektides osalemise korra rakendamise kord", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda partnerina projektis "Digitaliseerimine ja sotsiaalne tõrjutus", mis esitatakse rahastamiseks Lifelong Learning Programme 2007 - 2013 Grundtvig programmi raames.
2. Projekti kogumaksumuse heakskiitmisel summas 110 200 krooni, kaasfinantseerida projekti kuni 110 200 krooni ulatuses.
3. Määrata projekti Tartu linna poolseks koordinaatoriks Tartu Linnaraamatukogu direktor Asko Tamme, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames Tartu linna nimel allkirjaõigust.
4. Määrata projekti Tartu linna poolseks projektijuhiks Merly Eerma.
5. Määrata projekti meeskonnaliikmeteks Annika Hramov, Krõõt Kaljusto-Munck, Helle Henno.
5. Korraldus jõustub ... veebruaril 2010.a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Digitaliseerimine ja sotsiaalne tõrjutus" " juurde
Projekti nimi ja number
VP-10-0005 - Digitaliseerimine ja sotsiaalne tõrjutus -
Lühikokkuvõte
Tegemist on Goethe Instituudi poolt koordineeritud erinevate maade raamatukogude ja täiskasvanute koolitust koordineerivate asutuste projektiga digitaalse tõrjutuse vastu. Üha rohkem kogetakse, et inimesi takistab digitaalne tõrjutus. Probleemiks ei ole ainult tööalane infotehnoloogiline koolitus, vaid ka piiratud võimalus omandada esmateadmisi. Digitaalse tõrjutuse oht lisandub sageli muus vormis sotsiaalse tõrjutuse ohtudele, samal ajal kui digitaalsed võimalused võivad parendada ebasoodsamas olukorras olijate elu kvaliteeti. Sotsiaalse tõrjutuse ohus olevatel inimestel ja “tehnoloogiakartlikel”, kes seda teistest hiljem rakendama on hakanud, tuleb õppida Internetti kasutama.
Eesmärk ja alleesmärgid
Täiskasvanutele arvutiõppe probleemistiku analüüsimise ja kirjeldamise kaudu leida paremaid meetodeid digitaalse tõrjutuse ületamiseks. Rahvaraamatukogud on erakordselt heal positsioonil, et võtta vastu digitaalsest lõhest põhjustatud väljakutseid – parendades teenuste vahendamist edendada haridust ja aidata toime tulla demograafiliste muutustega.
Tegevused
Analüüsitakse digitaalse tõrjutuse olemust ja tekkepõhjusi eri maades ja eri ühiskonnagruppides, seejärel raamatukogude ja muude institutsioonide võimalusi sellega võidelda. Kogu projekti käik on avalik, avalikustatakse üksikute maade kirjeldused ja analüüside tulemused. Projekti käigus avaldatakse ülevaateid, korraldatakse rahvusvahelisi koolituspäevi ja konverentse.
Tulemused
Töötatakse välja metoodika digitaalse tõrjutuse eri- ja üldvormide kirjeldamiseks, mis eri maades rakendatav peaks olema. Olulisem tulemus on, et töötatakse välja ka metoodika, mida üksikute maade üksikud asutused ja institutsioonid (raamatukogud, koolituskeskused, muud sotsiaal- ja haridusasutused) digitaalse tõrjutuse vähendamiseks loodavate abinõude väljatöötamisel saavad kasutada. Töötud vajavad teavet uutest võimalikeks töökohtadest; noori huvitavad kohtumispaigad; lapsi lisaprogrammid, mis täiendaksid koolis õpitud oskusi; eakatel peab olema koht, kus levitatakse kohalikke uudiseid, ning puuetega inimesed asutust, mis kohtleks neid väärikalt ja oleks kohandatud nende toimetulekuks. Rahvaraamatukogud on imekspandavalt sobivad nende vajaduste rahuldamiseks: nad suudavad ja peavad saama kogukonnakeskusteks.
Eelarve
Projekti kogumaksumus perioodil 01.nov.2010 - 31.okt. 2012 110 200 krooni.
Tartu linna omaosalus perioodil 01.nov.2010 - 31.okt. 2012 110 200 krooni.
2010. aastal 9 200 krooni
Omaosalusena näidatakse raamatukogu töötajate personalikulud (töötasu + maksud).
Projekti vahenditest kompenseeritakse lähetuskulud. 2010. aasta Tartu linna omaosalus kaetakse Linnaraamatukogu eelarvest.
Sildfinantseerimise vajadus
Projekt ei vaja sildfinantseerimist.
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Tartu Linnaraamatukogu töötajate palgad koos maksudega.
Lähetuskulud
Rahastaja
Euroopa Komisjon
Lifelong Learning Programme 2007 - 2013 Grundtvig
Partnerid
Projekti juhtpartner ja tema kontaktid: Goethe-Institut e.V. Saksamaa, branch office Brussels Rue Belliard 58, 1040 Brussels, Belgium
Projekti koordinaator: Asko Tamme
Projekti kontaktisik ja tema kontaktandmed: Asko Tamme Asko Tamme, Asko.Tamme@raad.tartu.ee, 4371
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Asko Tamme, Merly Eerma, Krõõt Kaljusto-Munck, Annika Hramov
Partnerid: Aga Khan Foundation, Portugal, Bibnet vzw, Belgia, Stadtbibliothek Köln, Saksamaa, Regionalna Biblioteka "Pencho Slaveykov", Bulgaaria, Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus, Poola, Bibliothèque publique d’information, Prantsusmaa, Stiftung Digitale Chancen, Saksamaa, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Eesti.
Tähtajad
Projekti elluviimine: 1.11.2010 - 31.10.2012
1 kinnitatud koopia kultuuriosakonnale