EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
12. jaanuar 2009. a. nr LV-IP-0007 |
Tartu Linnavolikogu otsuse "Volituse andmine koostöölepingute sõlmimiseks Tartu lemmikloomade varjupaiga kasutamiseks" eelnõu esitamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 2 ja § 62 lg 1 p 1, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b :
1. Volitada linnavalitsust sõlmima koostöölepinguid kohalike omavalitsustega Tartu lemmikloomade varjupaiga kasutamiseks.
2. Otsus jõustub ................... 2009. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu otsuse "Volituse andmine koostöölepingute sõlmimiseks Tartu lemmikloomade varjupaiga kasutamiseks" eelnõu esitamine " juurde
Tartu linn on loomakaitseseaduse § 5 alusel kohalikele omavalitsustele (KOV) pandud hulkuvate loomadega seonduvate kohustuste täitmiseks rajanud Raadi linnaossa, Roosi 91K kinnistule lemmikloomade varjupaiga. Varjupaigas teostatakse linna territooriumilt püütud hulkuvate lemmikloomade nõuetekohast pidamist 14 päeva jooksul, mil otsitakse omanikku; ravi; vajadusel hukkamist ja nii hukatute, kui linna territooriumilt avalikest kohtadest leitud korjuste säilitamist külmkambrites kuni hävitamiskohta (Väike-Maarjasse) transportimiseni.
Varjupaiga territooriumi ja rajatiste haldamiseks on linn sõlminud riigihanke võitnud MTÜ Assisi Franciscuse Seltsiga pikaajalise lepingu.
Varjupaigas on koertele 50 kohta ja kassidele 42 puurikohta (puuri mahub ka mitu sõbralikku kassi), millele lisanduvad 10 hoiukodu vähemalt 10 kohaga koertele või kassidele ja väikeloomade pidamise võimalus. Loomade paigutamise kohti on varuga ja vajadusel saab neid ka uute kuutide näol juurde luua.
Vastavalt LV 11.11.2008 istungi protokolli nr 54 punktile 7.2 on 31-le lähiregiooni KOV-ile tehtud ettepanek Tartu lemmikloomade varjupaiga teenuste kasutuse võimaldamiseks 2009. aasta tariifiga 5 krooni elaniku kohta. Konkreetse varjupaika toodava loomaga toimingute tegemiseks, pidamiseks jne ning selle eest tasumiseks tuleb vastaval KOV-il sõlmida eraldi leping teenuste pakkujaga. Varjupaiga teenuse kasutamise kohta on seni huvi ilmutanud 12 KOV-i. Teistele säilib võimalus liituda igakuiselt arvestades kasutustasu proportsionaalselt kasutatavatele kuudele.
Prognoosimaks varjupaiga kasutusintensiivsust, arenguvajadusi, investeeringuid pikemas perspektiivis ja katmaks ühtsetel alustel püsikulusid, on oluline kõigi omavalitsustega, kes on huvitatud varjupaiga kasutamisest, sõlmida koostöölepingud.