Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 3 punkti 1 ja § 22 lg 1 punkti 5 ning noorsootöö seaduse § 6 lg 1 p 3 alusel.
§ 1. Korra reguleerimisala
Tartu linna eelarvest projektlaagrite korraldamiseks toetuste andmise kord (edaspidi kord) sätestab Tartu linna eelarvest vaba aja veetmise ja töökasvatuslike laagrite korraldamise toetamiseks toetuse andmise tingimused ja korra.
§ 2. Mõisted
Käesolevas korras kasutatakse mõisteid järgnevas tähenduses:
1) projektlaager - vaba aja veetmise laager või töökasvatuslik laager, mille vahetuse kestus on vähemalt 6 päeva ning mis ei tegutse kalendriaastas üle 60 päeva;
2) vaba aja veetmise laager - laste ja noorte (sh vähekindlustatud perede laste ja noorte) vaba aja veetmise ning tervistava puhkuse huvitegevuslik, laagriliselt korraldatud vorm;
3) töökasvatuslik laager - laste ja noorte vaba aja veetmise ning tervistava puhkuse töökasvatuslik, laagriliselt korraldatud vorm.
§ 3. Projektlaagrite korraldamiseks toetuse andmise kriteeriumid
(1) Toetust antakse taotlejale 7-18aastase vaba aja veetmise laagrist osavõtja, 7-18aastase vähekindlustatud perede laste vaba aja veetmise laagrist osavõtja ja 13-18aastase töökasvatuslikust laagrist osavõtja kohta. Osavõtja elukohaks peab rahvastikuregistris olema märgitud Tartu linn.
(2) Projektlaagri vahetuses peab olema vähemalt 1 seadusele vastavat kvalifikatsiooni omav kasvataja kuni 15 lapse kohta ning vähemalt 2 seadusele vastavat kvalifikatsiooni omavat kasvatajat 16 kuni 30 lapse kohta.
(3) Käesolevas korras nimetatud toetust on õigus taotleda eraõiguslikul juriidilisel isikul, füüsilisest isikust ettevõtjal ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutusel, kes tegeleb projektlaagrite korraldamisega.
§ 4. Toetuse taotlemine
(1) Taotleja esitab toetuse taotlemiseks kultuuriosakonnale elektroonilises vormis taotluse ning selles esitatud andmeid tõendavad dokumendid veebipõhise toetuste taotlemise keskkonna kaudu hiljemalt 15. augustiks. Toetus eraldatakse järgmiseks kalendriaastaks.
(2) Taotleja esitab taotluses järgmised andmed:
1) taotleja nimi ja kontaktandmed;
2) projektlaagri kavandatava eelarve koos rahastaja(te) äranäitamisega;
3) andmed projektlaagri planeeritud aja, koha ning kava kohta;
4) kavandatavate paragrahvi 3 lõike 1 nõuetele vastavate laagrist osavõtjate arv.
(3) Taotlusele lisatakse:
1) projektlaagri juhataja ning kasvatajate õigusaktides esitatud nõuetele vastava kvalifikatsiooni olemasolu tõendavate tunnistuste koopiad;
2) projektlaagri juhataja ja kasvatajate noorsootöö seaduses sätestatud nõuetele vastavust kinnitavate tõendite koopiad;
3) Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud noortelaagri tegevusloa koopia või kirjalik nõusolek valla- või linnavalitsuselt, kelle haldusterritooriumil projektlaager läbi viiakse.
§ 5. Taotluse menetlemine ja toetuse andmise otsustamine
(1) Noorsooteenistus kontrollib esitatud taotluse nõuetekohasust, selles esitatud andmete õigsust ja taotleja nõuetele vastavust.
(2) Kui taotleja ja taotluse nõuetekohasuse kontrollimise käigus selgub, et taotleja või taotlus ei vasta nõuetele, annab noorsooteenistus taotlejale 10 päeva puuduste kõrvaldamiseks. Kui taotleja ei kõrvalda määratud tähtajaks puudusi, lõpetatakse taotluse menetlemine.
(3) Noorsooteenistus vaatab esitatud taotlused läbi hiljemalt iga aasta 1. detsembriks ning esitab linnavalitsusele ettepaneku toetuse andmise ja toetuse suuruse kohta.
(4) Toetuse andmise otsustab linnavalitsus hiljemalt ühe kuu jooksul pärast linna eelarve vastuvõtmist linnavolikogu poolt toetuste andmiseks eelarves eraldatud vahendite piires. Toetuse suurus määratakse kindlaks linnavalituse poolt kinnitatud toetuse arvutamise juhendi alusel.
(5) Toetuse andmisest keeldutakse, kui taotleja ei ole esitanud varasema saadud toetuse kasutamise kohta nõuetekohast aruannet ja nimekirja.
(6) Toetuse andmisest või andmata jätmisest informeerib osakond taotlejaid ühe kuu jooksul vastava otsuse vastuvõtmisest.
§ 6. Lepingu sõlmimine
(1) Taotlejaga, kellele linnavalitsus on otsustanud toetust anda (edaspidi: toetuse saaja), sõlmib kultuuriosakonna juhataja toetuse kasutamise lepingu. Lepingu tüüpvormi kinnitab kultuuriosakond korraldusega.
(2) Toetuse kasutamise leping sõlmitakse toetuse saajaga hiljemalt üks kuu enne projektlaagri toimumist. Lepingus sätestatakse:
1) toetuse suurus;
2) toetuse sihtotstarve ja toetuse ülekandmise tähtaeg või maksegraafik;
3) osakonna õigused toetuse sihipärase kasutamise kontrollimisel;
4) vastutus lepingu rikkumise korral;
5) poolte muud õigused ja kohustused.
(3) Enne lepingu kohaselt taotlejale toetuse andmist kontrollib kultuuriosakonna noorsooteenistus taotleja maksuvõlgnevuse puudumist. Taotleja maksuvõlgnevuse korral keeldub kultuuriosakond toetuse ülekandmisest ja lõpetab lepingu.
§ 7. Aruandlus ja kontroll
(1) Toetuse saaja esitab kultuuriosakonnale ühe kuu jooksul projektlaagri toimumisest veebipõhise toetuste taotlemise keskkonna kaudu elektroonilises vormis aruande ja laagrist osavõtvate laste ja noorte nimekirja. Aruande ja nimekirja vormi kinnitab kultuuriosakond.
(2) Kontrolli toetuse kasutamise sihipärasuse üle teostab kultuuriosakond. Kultuuriosakonnal on kontrolli teostamisel õigus nõuda toetuse saajalt kuludokumentide koopiaid, seletusi ja vahearuandeid ning viibida toetatavate tegevuste läbiviimise juures.
(3) Leping toetuse saajaga lõpetatakse ja kultuuriosakonna nõudel kannab toetuse saaja toetuse tagasi, kui:
1) toetuse saaja ei kasutanud toetust sihtotstarbeliselt;
2) toetuse saaja on toetuse taotlemisel esitatud valeandmeid;
3) projektlaager, mille korraldamiseks toetus eraldati, ei toimunud;
4) muudel lepingus sätestatud juhtudel.