Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavalitsuse 3. oktoobri 2006. a määruse nr 26 "Kultuuriühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend" muutmine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Määrus
Teema: Tartu Linnavalitsuse 3. oktoobri 2006. a määruse nr 26 "Kultuuriühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend" muutmine
Reg. number: LV-M-0017
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 12.07.2007
Koostaja: Marleen Parman
Ettekandja: Veljo Lamp
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 3. oktoobri 2006. a määruse nr 26 "Kultuuriühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend" muutmine
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
määruse eelnõu nr LV-M-0017 juurde

    Lisa
    Tartu Linnavalitsuse ... juuli 2007. a
    määruse nr ... juurde
    Kultuuriühingutele, noorsootööühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend

    (Tartu Linnavalitsuse 03.10.2006. a määruse nr 26 terviktekst seisuga…………………… 2007. a)

    Määrus kehtestatakse kohaliku omavalituse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 „Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuste andmise kord” § 7 lg 5 ja Tartu Linnavolikogu 10. juuni 2004. a määruse nr 71 „Tartu linna eelarvest projektlaagrite korraldamiseks toetuste andmise kord” § 5 lg 3 alusel.

    § 1 Üldsätted

    (1) Kultuuriühingutele, noorsootööühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend kehtestab Tartu linna eelarvest kultuuri- ja noorsootööühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele makstava toetuse suuruse kindlaksmääramise korra.

    (2) Toetus määratakse taotlejale üheks kalendriaastaks kindla summana.

    § 2. Kultuuriühingute toetuse suuruse kindlaksmääramise kriteeriumid

    (1) Kultuuriühingutele antava toetuste suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud saavutustoetuse ja pearaha arvestuslik määr. Esinduskollektiividele makstava saavutustoetuse suuruse kinnitab linnavalitsus esinduskollektiivide valimise komisjoni ettepanekul.

    (2) Toetuse summa saamiseks iga konkreetse ühingu kohta liidetakse ühingule rakenduva saavutustoetuse astmele vastav summa ning pearaha summa.

    (3) Kultuuriühingute saavutustoetus jaguneb järgmiselt:

    1) saavutustoetuse esimene aste – toetuse saavutustoetuse arvestusliku määra ulatuses saab Tartu linnas tegutsev ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt üks kord nädalas 9 kuul aastas, ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud ning vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega;
    2) saavutustoetuse teine aste – arvutatakse saavutustoetuse arvestusliku määra korrutamisel kahega, toetuse saab Tartu linnas tegutsev ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt üks kord nädalas 9 kuul aastas, ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud, vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega ning ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel;
    3) saavutustoetuse kolmas aste – ettepaneku toetuse suuruse kohta teeb kultuuriosakonna juhataja käskkirjaga määratud esinduskollektiivide valimise komisjon, toetuse saab Tartu linnas tegutsev ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt üks kord nädalas 9 kuul aastas, ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud, vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega, ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel ning ühing kuulub komisjoni ettepanekul nimetatud Tartu linna esinduskollektiivide hulka.

    (4) Pearaha saab kultuuriühing iga 7-26-aastase ning 60-aastase ja vanema tartlasest tegevuses osaleja kohta. Pearaha summa saamiseks iga konkreetse ühingu kohta korrutatakse pearaha arvestuslik määr ühingu tartlastest tegevuses osalejate arvuga ning koefitsiendiga, mis saadakse järgmiste ühingut iseloomustavate näitajate summeerimisel:
    1) 0,5 – ühingu tegevuses osalejad on 60-aastased ja vanemad;
    2) 1 – ühingu tegevuses osalejad on 7-26-aastased;
    3) 1,5 – ühing on esinduskollektiivide valimise komisjoni ettepanekul nimetatud Tartu linna esinduskollektiiviks.

    (5) Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 „Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuste andmise kord” § 9 lg 5 sätestatud juhtudel laekunud raha ning ühingu poolt lepingu sõlmimata jätmise tõttu kasutamata jäänud raha jaotab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond otsustuskorras vastavalt kultuuriühingute poolt esitatud taotlustele Tartu Linnavolikogu 19. aprilli 2001. a määruses nr 65 „Linna eelarvest kultuuri-, spordi- ja noorsootööalaste projektidele ja programmidele toetuse andmise kord” sätestatud korras.

    § 3. Noorsootööühingute toetuse suuruse kindlaksmääramise kriteeriumid

    (1) Noorsootööühingutele antava toetuste suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud saavutustoetuse ning pearaha arvestuslik määr.

    (2) Toetuse summa saamiseks iga konkreetse ühingu kohta liidetakse ühingule rakenduva saavutustoetuse astmele vastav summa ning pearaha summa.

    (3) Noorsootööühingute saavutustoetus jaguneb järgmiselt:

    1) saavutustoetuse esimene aste – toetuse saavutustoetuse arvestusliku määra ulatuses saab Tartu linnas vähemalt aasta tegutsenud ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt 2 korda nädalas 9 kuul aastas, 7-26-aastaste tartlaste arv ühingus on vähemalt 8 inimest, ühing on aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud ning vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega;
    (muudetud Tartu Linnavalitsuse _._. 2007. a määrusega nr)
    2) saavutustoetuse teine aste – arvutatakse saavutustoetuse arvestusliku määra korrutamisel kolmega, toetuse saab Tartu linnas järjepidevalt vähemalt 5 aastat tegutsenud ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt 2 korda nädalas 9 kuul aastas, 7-26-aastaste tartlaste arv ühingus on vähemalt 8 inimest, ühing on aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud ning vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega;
    (muudetud Tartu Linnavalitsuse _._. 2007. a määrusega nr)
    3) saavutustoetuse kolmas aste – arvutatakse saavutustoetuse arvestusliku määra korrutamisel kuuega. Toetuse saab Tartu linnas järjepidevalt vähemalt 5 aastat tegutsenud ühing, milles huvitegevust korraldatakse vähemalt 2 korda nädalas 9 kuul aastas, 7-26-aastaste tartlaste arv ühingus on vähemalt 8 inimest, ühing on aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud, vähemalt 50 % ühingu juhendajatest on erialase haridusega ning ühing on eelmise ja jooksva kalendriaasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel.
    (muudetud Tartu Linnavalitsuse _._. 2007. a määrusega nr)

    (4) Pearaha saab vähemalt 8 tartlasest tegevuses osalejaga noorsootööühing iga 7-26-aastase tartlasest tegevuses osaleja kohta. Pearaha summa saamiseks iga konkreetse ühingu kohta korrutatakse pearaha arvestuslik määr ühingu tartlastest tegevuses osalejate arvuga. Vastavalt noorsootöö valdkonna arengukavale valib kultuuriosakonna noorsooteenistus igal aastal prioriteetsed valdkonnad, kuhu kuuluvate ühingute pearaha summa saamiseks korrutatakse pearaha arvestuslik määr ühingu tartlastest tegevuses osalejate arvuga ning koefitsiendiga 1,5.
    (muudetud Tartu Linnavalitsuse _._. 2007. a määrusega nr)

    (5) Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 „Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuste andmise kord” § 9 lg 5 sätestatud juhtudel laekunud raha ning ühingu poolt lepingu sõlmimata jätmise tõttu kasutamata jäänud raha jaotab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond otsustuskorras vastavalt noorsootööühingute ning Lille Maja ja Anne Noortekeskuse poolt esitatud taotlustele Tartu Linnavolikogu 19. aprilli 2001. a määruses nr 65 „Linna eelarvest kultuuri-, spordi- ja noorsootööalaste projektidele ja programmidele toetuse andmise kord” sätestatud korras.

    § 4 Kultuuriühingute ja noorsootööühingute esitatud andmete kontroll

    (1) Kultuuriosakond vaatab läbi esitatud taotlused ning korraldab kontrolli nimekirjades esitatud ühingu tegevusest osa võtvate tartlaste arvu vastavuse kohta tegelikkusele kolme kuu jooksul alates nimekirjade esitamisest.

    (2) Osakonna poolt määratud kontrollijatel on õigus ühingu tegevusest osa võtvate tartlaste arvu kontrollimiseks külastada ühingute tegutsemispaiku ning tuvastada kohalviibivad isikud. Isikut tõendava dokumendi puudumisel tuvastatakse ühingu tegevuses osaleja isik ühingu esindaja, juhendaja või muu vastutava isiku ütluste alusel.
    (muudetud Tartu Linnavalitsuse _._. 2007. a määrusega nr)

    § 5. Avatud noortekeskuste toetuse suuruse kindlaksmääramise kriteeriumid

    (1) Avatud noortekeskustele antava toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalituse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud baastoetus ühe noortekeskuse kohta, toetus noortekeskuse personalikulude osaliseks hüvitamiseks ja toetus hoonete ja ruumide majandamiskulude osaliseks hüvitamiseks.

    (2) Toetuse summa saamiseks iga konkreetse avatud noortekeskuse kohta liidetakse toetuse baassumma, personalikulude osaliseks hüvitamiseks mõeldud toetuse summa ning hoonete ja ruumide majandamiskulude osaliseks hüvitamiseks mõeldud toetuse summa.

    (3) Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 „Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuste andmise kord” § 9 lg 5 sätestatud juhtudel laekunud raha ning avatud noortekeskuse poolt lepingu sõlmimata jätmise tõttu kasutamata jäänud raha jaotab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond otsustuskorras vastavalt esitatud taotlustele Tartu Linnavolikogu 19. aprilli 2001. a määruses nr 65 „Linna eelarvest kultuuri-, spordi- ja noorsootööalaste projektidele ja programmidele toetuse andmise kord” sätestatud korras.

    § 6. Projektlaagri korraldamiseks antava toetuse suuruse kindlaksmääramise kriteeriumid

    (1) Projektlaagrite korraldamiseks antava toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt igaks kalendriaastaks kehtestatud toetuse arvestuslikud määrad ühe vaba aja veetmise laagrist osavõtja, ühe vähekindlustatud perede laste vaba aja veetmise laagrist osavõtja ja ühe töökasvatuslikust laagrist osavõtja kohta.

    (2) Toetuse summa saamiseks iga konkreetse projektlaagri kohta korrutatakse käesoleva paragrahvi lõikes 1 märgitud toetuse arvestuslik määr projektlaagrist osavõtvate toetatavate laste arvuga.

    (3) Tartu Linnavolikogu 10. juuni 2004. a määruse nr 71 „Tartu linna eelarvest projektlaagrite korraldamiseks toetuste andmise kord” § 7 lg 4 sätestatud juhtudel laekunud raha ning projektlaagri korraldaja poolt lepingu sõlmimata jätmise tõttu kasutamata jäänud raha jaotab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond otsustuskorras vastavalt esitatud taotlustele Tartu Linnavolikogu 19. aprilli 2001. a määrusega nr 65 kehtestatud „Linna eelarvest kultuuri-, spordi- ja noorsootööalaste projektidele ja programmidele toetuse andmise kord” sätestatud korras.

    § 7. Toetuse taotlemise, lepingu ja aruande vormid

    Kultuuriühingutele, noorsootööühingutele, avatud noortekeskustele ning projektlaagritele toetuse taotlemise tüüpvorm, lepingu tüüpvorm ja aruande tüüpvorm kinnitatakse Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna korraldusega.

    § 8. Rakendussätted

    (1) Määrus jõustub 9. oktoobril 2006. a.

    (2) Tunnistada kehtetuks:

    1) Tartu Linnavalitsuse 15. juuli 2004. a määrus nr 15 „Kultuuriühingutele ja noorsootööühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend”;
    2) Tartu Linnavalitsuse 02. augusti 2005. a määrus nr 21 “Tartu Linnavalitsuse 15. juuli 2004. a määruse nr 15 „Kultuuriühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend” muutmine ja rahalise toetuse taotluse ning toetuse kasutamise lepingute tüüpvormide kinnitamine“;
    3) Tartu Linnavalitsuse 26. jaanuari 2006. a määrus nr 6 „Tartu Linnavalitsuse 02. augusti 2005. a määruse nr 21 punkti 4 kehtetuks tunnistamine ning toetuse kasutamise lepingute tüüpvormide kinnitamine”.




    Õiend
    Tartu Linnavalitsuse määruse eelnõu "Tartu Linnavalitsuse 3. oktoobri 2006. a määruse nr 26 "Kultuuriühingutele, noorteühingutele, avatud noortekeskustele ja projektlaagritele toetuse arvutamise juhend" muutmine " juurde