Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 "Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" muutmine

Akti väljaandja: Tartu Linnavolikogu
Akti liik: Määrus
Teema: Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 "Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" muutmine
Reg. number: LVK-M-0070
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 18.06.2007
Koostaja: Marleen Parman
Ettekandja: Jüri Sasi
Esitab: linnavalitsus, 18.06.2007 istungi protokoll nr 28
Juhtiv komisjon: Kultuurikomisjon
Komisjonid: Rahanduskomisjon
Õigus- ja korrakaitsekomisjon
Seosed: Linnavalitsuses menetletud eelnõu:
Kultuurikomisjoni protokoll nr 24:
Õigus- ja korrakaitsekomisjoni protokoll nr 22:
Rahanduskomisjoni protokoll nr 27:
Õigusakt: Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 "Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" muutmine
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavolikogu
määruse eelnõu nr LVK-M-0070 juurde

    Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord
    (Tartu Linnavolikogu 14.09.2006. a määruse nr 38 terviktekst seisuga ............... 2007. a)

    Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 3 p 1 ja § 22 lg 1 p 5 ning noorsootöö seaduse § 6 lg 1 p 3 alusel.

    § 1. Korra reguleerimisala

    Kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuste andmise kord (edaspidi kord) sätestab Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise tingimused ja korra.

    § 2. Toetuse andmise eesmärk

    Toetuse andmise eesmärgiks on arendada kultuuri- ja noorsootööalast huvitegevust Tartu linnas omaalgatuse toetamise kaudu.

    § 3. Mõisted
    Käesolevas korras kasutatakse mõisteid alljärgnevas tähenduses:

    1) kultuuriühing – Tartu linna haldusterritooriumil tegutsev mittetulundusühing või juriidiliseks isikuks mitteolev ühendus, mille eesmärgiks on kultuurialase huvitegevuse korraldamine;

    2) noorsootööühing – Tartu linna haldusterritooriumil tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on noorsootööalase huvitegevuse korraldamine;

    3) avatud noortekeskus – Tartu linna haldusterritooriumil tegutsev mittetulundusühing, mis tegutseb avatud noorsootöö põhimõttel ilma kindlaksmääratud osalejaskonnata;

    4) avatud noorsootöö – ilma kindla õppekavata läbiviidav noorsootöö, mis on suunatud noorte omaalgatuse toetamisele ning erinevate noori huvitavate ja arendavate tegevuste läbiviimiseks vajalike tingimuste loomisele;

    5) tegevuses osaleja – ühingu korraldatavas huvitegevuses regulaarselt osalev isik;

    6) saavutustoetus – toetus, mida Tartu linn annab ühingule, mis on aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud, ning ühingule, mis on saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel;

    7) pearaha – toetus, mida Tartu linn annab ühingule huvitegevuse korraldamise kulude katmiseks ühe käesolevas määruses toodud tingimustele vastava isiku kohta.

    § 4. Kultuuri- ja noorsootööühingute toetamise kriteeriumid

    (1) Käesolevas korras nimetatud kultuuri- ja noorsootööühingutele antav toetus koosneb pearahast, millele lisandub saavutustoetus, kui ühing vastab käesoleva paragrahvi lõigetes 4 ja 5 toodud tingimustele.

    (2) Käesolevas korras nimetatud toetust antakse kultuuriühingutele, mis tegutsevad rahvakultuuri (koorimuusika, puhkpillimuusika, rahvamuusika, rahvatants, harrastusteater, harrastuskunst, käsitöö) valdkonnas.

    (3) Käesolevas korras nimetatud toetust antakse noorsootööühingutele, mis tegutsevad noorsootöö valdkonnas.

    (4) Käesolevas korras nimetatud saavutustoetust antakse huvitegevuse korraldamiseks kultuuriühingule, mis on aktiivselt osalenud oma valdkonna suurüritustel ja ise üritusi korraldanud, ning ühingutele, mis on saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel, mille juhendajatest on vähemalt 50% erialane haridus ning mis vastab muudele käesolevas korras toodud nõuetele.

    (5) Käesolevas korras nimetatud saavutustoetust antakse huvitegevuse korraldamiseks noorsootööühingule, mille juhendajatest on vähemalt 50% erialane haridus ning mis on saavutanud silmapaistvaid tulemusi üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel, võistlustel ja festivalidel ning mis vastab muudele käesolevas korras toodud nõuetele.

    (6) Käesolevas korras nimetatud pearaha antakse huvitegevuse korraldamiseks kultuuri- või noorsootööühingule 7-26-aastase tegevuses osaleja kohta. Tegevuses osaleja elukohaks peab rahvastikuregistris olema märgitud Tartu linn.

    (7) Käesolevas korras nimetatud pearaha antakse huvitegevuse korraldamiseks kultuuriühingule 60-aastase ja vanema tegevuses osaleja kohta. Tegevuses osaleja elukohaks peab rahvastikuregistris olema märgitud Tartu linn.

    (8) Toetuse taotlemiseks peab ühing olema Tartu linnas tegutsenud vähemalt 1 aasta ning huvitegevus peab toimuma:
    1) kultuuriühingus vähemalt 9 kuul aastas 1 kord nädalas, ajavahemikus jaanuar - juuni ning september – detsember;
    2) noorsootööühingus vähemalt 9 kuul aastas 2 korda nädalas, ajavahemikus jaanuar - juuni ning september – detsember.

    (9) Toetuse taotlemiseks peab noorsootööühingus olema vähemalt 8 tegevuses osalejat, kelle elukohaks on rahvastikuregistris märgitud Tartu linn.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (10) Käesolevas korras nimetatud toetust ei maksta ühingule, mis tegutseb erakoolina või õppeasutuse tunniplaanis ettenähtud tegevuse raamides.

    § 5. Avatud noortekeskuste toetamise kriteeriumid

    (1) Käesolevas korras nimetatud toetust antakse mittetulundusühingule, mille asutuseks on paragrahvi 3 punktis 3 nimetatud avatud noortekeskus.

    (2) Toetust antakse avatud noortekeskuse kasutuses olevate hoonete ja ruumide majandamiskulude, noortekeskuse töötajate personalikulude ning vahendite soetamise kulude osaliseks hüvitamiseks. Toetus koosneb avatud noortekeskuse baastoetusest, personalikulude osaliseks hüvitamiseks mõeldud toetusest ning hoonete ja ruumide majandamiskulude osaliseks hüvitamiseks mõeldud toetusest.

    (3) Toetust antakse avatud noortekeskusle, mis tegutseb aktiivselt vähemalt 10 kuul aastas ja on nädalas avatud kokku vähemalt 30 tundi, mille kasutuses olevate ruumide kogupindala on suurem kui 40 m², kus on loodud vähemalt üks noorsootöötaja töökoht ning vähemalt üks noorsootöötaja on omandanud (või on omandamas) hariduse noorsootöös või sellele lähedases valdkonnas.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (4) Toetuse taotlemiseks peab avatud noortekeskus olema Tartu linnas tegutsenud vähemalt 1 aasta.

    (5) Toetust antakse avatud noortekeskusele, mis pakub tegevusi arendavaks vaba aja veetmiseks 7-26 aastastele noortele. Toetust taotlev noortekeskus ei või dubleerida Tartu linna samas piirkonnas juba olemasolevat avatud noortekeskuse teenust. Kultuuriosakond arvestab toetuste andmisel taotleja tegevuse vastavust käesolevas korras toodud nõuetega ja Tartu linna noorsootöö valdkonna kehtiva arengukava eesmärkidega ning tegevussuundadega. Eelistatav toetuse saaja peab omama märkimisväärseid erialaseid saavutusi noorsootööalase tegevuse korraldamisel Eestis.
    (täiendatud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    § 6. Toetuse taotlemine

    (1) Toetuse taotlemise aluseks on vormikohane taotlus, mis esitatakse Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnale (edaspidi osakond) iga aasta 15. augustiks. Toetus eraldatakse järgmiseks kalendriaastaks.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (2) Taotluses märgitakse andmed taotleja kohta, eeldatav tegevuses osalejate arv ja ühingu tegevusvaldkond.

    (3) Kultuuri- ja noorsootööühingu huvitegevuse korraldamiseks toetuse taotlemisel lisatakse taotlusele järgmised dokumendid:

    1) toetuse esmakordsel taotlemisel mittetulundusühingu põhikiri või juriidiliseks isikuks mitteoleva ühingu tegutsemise aluseks olev leping, järgnevatel taotlemiskordadel on vajalik esitada nimetatud dokumendid vaid juhul, kui neisse on tehtud muudatusi;
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    2) põhikirjaga või tegutsemise aluseks oleva lepinguga ettenähtud juhatuse või muu organi, nende puudumisel pädeva isiku poolt kinnitatud järgmise kalendriaasta prognoositav eelarve;
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    3) andmed tegutsemiskoha kohta, millele on lisatud kasutatava hoone või ruumide omandiõigust tõendava dokumendi koopia või koopia üürilepingust või muust kasutusõigust tõendavast dokumendist;

    4) andmed tegutsemisaja (nädalapäevade ja kellaaegade) kohta;
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    5) Maksu- ja Tolliameti tõend taotlejal maksuvõlgnevuste puudumise kohta;

    6) järgneva kalendriaasta tegevuskava ja korraldatavate ürituste kalenderplaan;

    7) ühingu juhendajate erialast haridust tõestavate dokumentide koopiad;

    8) ülevaade eelmise ja jooksva kalendriaasta tegevustest ja saavutustest.

    (4) Lisaks käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 3 nimetatud dokumentidele esitab kultuuri- või noorsootööühingule toetust taotlev isik osakonnale sama aasta 15. oktoobriks ühingu esindamiseks õigust omava isiku poolt allkirjastatud ühingu tegevuses osalejate vormikohase nimekirja paberkandjal ja elektroonilisel kujul.

    (5) Avatud noortekeskuse tegevuseks toetuse taotlemisel lisatakse taotlusele ja käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud dokumentidele järgmised dokumendid:

    1) andmed noortekeskuse eeldatavate personali- ja majandamiskulude kohta taotluse esitamise aastale järgneval kalendriaastal;

    2) andmed noortekeskuses lepingu alusel või vabatahtlikuna töötavate noorsootöötajate arvu kohta ja noorsootöötajate erialast haridust või kutsekvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad;

    3) koopia Tervisekaitseinspektsiooni poolt noortekeskuse ruumide kasutamiseks antud loast;

    4) avatud noortekeskuse tegevuse prioriteedid ja sihtrühmale suunatud kommunikatsioonistrateegia järgnevaks kalendriaastaks.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (6) Osakonnal on õigus käesolevas paragrahvis loetletud dokumente taotlejalt mitte nõuda, kui tal on juurdepääs vastavaid andmeid sisaldavale elektroonilisele andmebaasile. Osakonnal on vajadusel õigus taotlejalt nõuda lisadokumente.

    § 7. Taotluse läbivaatamine ja toetuse andmise otsustamine

    (1) Osakond kontrollib ühe kuu jooksul taotluse esitamisest selle vastavust käesoleva korra paragrahvis 6 sätestatud nõuetele. Osakonnal on vajadusel õigus nõuda täpsustavaid lisaandmeid või –dokumente. Puuduste esinemisel teatab osakond sellest taotlejale ning annab kuni kümne tööpäeva pikkuse tähtaja puuduste kõrvaldamiseks. Kui puudust ei kõrvaldata tähtaegselt, võib osakond jätta taotluse läbi vaatamata.
    (muudetud Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (2) Osakond vaatab läbi esitatud taotlused ning korraldab kontrolli nimekirjades esitatud Tartu linna elanikest ühingu tegevuses osalejate arvu vastavuse kohta tegelikkusele kolme kuu jooksul alates nimekirjade esitamisest.

    (3) Osakonna heakskiidu saanud taotlused esitab osakond linnavalitsusele koos omapoolsete ettepanekutega toetuse andmise ja suuruse kohta.

    (4) Toetuse eraldamise otsustab linnavalitsus hiljemalt kahe kuu jooksul pärast linna eelarve vastuvõtmist linnavolikogu poolt toetuste andmiseks eelarves eraldatud vahendite piires. Linnavalitsusel on õigus keelduda toetuse eraldamisest taotlejale, kes ei ole esitanud osakonnale käesoleva korra 9. paragrahvi esimeses lõikes nimetatud aruannet.

    (5) Toetuse suuruse määramisel on aluseks linnavalitsuse poolt kehtestatud toetuse arvutamise juhend.

    (6) Toetuse eraldamisest või eraldamata jätmisest informeerib osakond taotlejat kümne tööpäeva jooksul toetuse eraldamise otsuse vastuvõtmisest.

    § 8. Lepingu sõlmimine

    (1) Lepingu sõlmimist ja toetuse maksmist korraldab osakond.

    (2) Leping toetuse taotlejaga sõlmitakse kolme kuu jooksul arvates linnavalitsuse poolt otsuse tegemisest toetuse eraldamise kohta. Lepingule kirjutab alla kultuuriosakonna juhataja.

    (3) Lepingus sätestatakse:

    1) toetuse suurus;

    2) toetuse saamise otstarve ja toetuse ülekandmise tähtaeg või maksegraafik;

    3) noorsootööühingute ja kultuuriühingute puhul tartlastest tegevuses osalejate arv;

    4) linnavalitsuse õigused toetuse sihipärase kasutamise kontrollimisel;

    5) kultuuri- või noorsootööühingust toetuse saaja kohustus vabastada sotsiaalabi osakonna tõendi olemasolul vähekindlustatud või paljulapselistest peredest pärit 7-19-aastased tegevuses osalejaid ühingu tegevuses osalemise tasust eeldusel, et selliste tegevuses osalejate koguarv ei ületa 20 % ühingu tegevuses osalejate koguarvust;

    6) sanktsioonid lepingu rikkumise korral;

    7) poolte muud õigused ja kohustused.

    § 9. Aruandlus ja kontroll

    (1) Toetuse saaja on kohustatud esitama toetuse kasutamise kohta osakonnale vormikohase aastaaruande toetuse kasutamise aastale järgneva aasta 5. veebruariks.

    (2) (tunnistatud kehtetuks Tartu Linnavolikogu _._.2007 määrusega nr _)

    (3) Aastaaruande lisana esitab kultuuri- või noorsootööühing ühingu tegevuses osalemise tasu maksmisest vabastatud tegevuses osalejate nimekirja.

    (4) Kontrolli toetuse kasutamise sihipärasuse üle teostab linnavalitsus. Kontrollijal on kontrolli teostamisel õigus nõuda toetuse saajalt kuludokumentide koopiaid, seletusi ja vahearuandeid ning viibida toetatava tegevuse läbiviimise juures.

    (5) Linnavalitsusel on õigus nõuda toetus tagasi või arvutada see ümber:

    1) kui toetuse saaja ei esita toetuse kasutamise kohta aruannet või käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud dokumenti või esitab valeandmeid toetuse kasutamise kohta;

    2) kui toetust ei ole kasutatud sihtotstarbeliselt;

    3) kui toetuse taotlemisel on esitatud valeandmeid;

    4) kui ühing või avatud noortekeskus on oma tegevuse lõpetanud enne selle kalendriaasta lõppu, milleks toetus eraldati;

    5) muudel lepingus sätestatud juhtudel.

    § 10. Rakendussätted

    (1) Tartu Linnavolikogu 30. juuni 2005. a määrus nr 120 "Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorteühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" tunnistatakse kehtetuks.

    (2) Määrus jõustub 19. septembril 2006. a.




Õiend
Tartu Linnavolikogu määruse eelnõu "Tartu Linnavolikogu 14. septembri 2006. a määruse nr 38 "Tartu linna eelarvest kultuuriühingutele, noorsootööühingutele ja avatud noortekeskustele toetuse andmise kord" muutmine " juurde