Õigusakti eelnõu: Tartu Linnavolikogu esimehe valimine

Akti väljaandja: Tartu Linnavolikogu
Akti liik: Otsus
Teema: Tartu Linnavolikogu esimehe valimine
Reg. number: LVK-O-0231
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 04.04.2007
Koostaja: Ülle Saar
Ettekandja: linnavolikogu aseesimees Verni Loodmaa
Esitab: linnavolikogu aseesimees Verni Loodmaa
Õigusakt: Tartu Linnavolikogu esimehe valimine
EELNÕU

Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 14 ja 21, § 45 lg 3 ja 5, Tartu linna põhimääruse § 12 ning arvestades Aadu Musta linnavolikogu liikme volituste peatumist Riigikogu töökorra seaduse § 6 lg 2 ja § 7 lg 3 p 3 alusel Riigikogu liikmeks valimise tõttu, Tartu Linnavolikogu

o t s u s t a b:

1. Kinnitada häältelugemiskomisjoni protokoll nr … ning lugeda valituks Tartu Linnavolikogu esimeheks …………………

2. Maksta linnavolikogu esimehele ……………………… tasu linnavolikogu esimehe ülesannete täitmise eest ……… % ulatuses linnavolikogu palgalisele esimehele ette nähtud töötasust kuus.

3. Maksta linnavolikogu esimehele ………………………… seoses isikliku sõiduauto kasutamisega ametiülesannete täitmisel hüvitust 6 000 krooni kuus.

4. Otsus jõustub vastuvõtmise momendist.





Riigikogu töökorra seaduse § 7 lg 2 p 3 kohaselt ei tohi Riigikogu liige oma volituste ajal olla valla- või linnavolikogu liige. Sama seaduse § 6 lg 2 kohaselt Riigikogu liikme valimisel valla- või linnavolikogu liikmeks tema volitused valla- või linnavolikogu liikmena peatuvad. Seega on Aadu Musta Tartu Linnavolikogu liikme volitused peatunud 27. märtsist 2007. a.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 14 ja 21 järgi kuulub volikogu ainupädevusse vastavalt volikogu esimehe valimine ja volikogu esimehele töötasu või hüvituse määramine. § 45 lg 3 järgi otsustatakse isikuvalimised salajasel hääletamisel, § 45 lg 5 järgi on otsuse vastuvõtmiseks vajalik volikogu koosseisu häälteenamus.

Tartu linna põhimääruse § 12 sätestab volikogu esimehe valimise korra.

§ 12 Volikogu esimehe valimine
(1) Volikogu esimees valitakse volikogu liikmete seast salajase hääletamise teel volikogu koosseisu häälteenamusega.
(2) Volikogu esimehe kandidaadi ülesseadmine:
1) kandidaadi ülesseadmise kohta esitatakse istungi juhatajale kirjalik ettepanek;
2) kandidaadid nummerdatakse ülesseadmise järjekorras;
3) nimekirja sulgemise otsustab avalikul hääletamisel koosseisu poolthäälte enamusega volikogu;
4) kui volikogu ei otsusta teisiti, tutvustab kandidaatide nimekirjas olev isik end pärast nimekirja sulgemist ja volikogu liikmel on õigus esitada kandidaadile üks küsimus.
(3) Volikogu esimehe valimisel on volikogu liikmel üks hääl.
(4) Volikogu esimehe valimist korraldab uue koosseisu esimesel istungil linna valimiskomisjon. Sama kord kehtib ka volikogu järgmistel istungitel, kui esimesel istungil ei osutunud volikogu esimees valituks. Muul ajal korraldab volikogu esimehe valimist volikogu poolt avalikul hääletamisel valitud kolmeliikmeline häältelugemiskomisjon.
(5) Volikogu pitsatiga varustatud hääletussedel väljastatakse volikogu liikmele allkirja vastu.
(6) Volikogu esimehe valimise korraldamisel valmiskomisjoni poolt tehakse valimistulemused kindlaks valimiskomisjoni otsusega. Volikogu esimehe valimise korraldamisel häältelugemiskomisjoni poolt koostab häältelugemiskomisjon protokolli, millele kirjutavad alla kõik komisjoni liikmed. Protokolli kinnitab volikogu avalikul hääletamisel poolthäälte enamusega.
(7) Kui ükski esitatud kandidaatidest ei saa nõutavat häälteenamust, viiakse läbi kordushääletamine. Kordushääletamisel jäävad kandideerima kaks enam hääli saanud kandidaati. Kui on üks kandidaat ja ta ei saavuta vajalikku häälteenamust, korraldatakse uus valimine.
(8) Kui kordushääletusel ei saa kumbki kandidaat vajalikku häälteenamust või kui esitati ainult üks kandidaat, kes ei saanud vajalikku häälteenamust, korraldatakse uus valimine, kus võib kandideerida ka valituks mitteosutunud isik.


Verni Loodmaa
Linnavolikogu aseesimees