EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
21. juuni 2006. a. nr LV-IP-0259 |
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine" esitamine |
TARTU LINNAVOLIKOGU
O T S U S
Nr ……..
Tartus,” ….. “. ............... 2006. a
Oa 1, 3, 3A krundi detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine
Tartu Linnavolikogu algatas 22. detsembri 2005. a otsusega nr 33 Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneeringu koostamise ja kinnitas lähteülesande. Planeeringu koostamise algatamise ettepaneku tegija on OÜ Vana-Uus ning koostaja OÜ Tartu Arhitektuuribüroo. Avalikule väljapanekule esitatav lahendus erineb lähteülesandest uue hoone kõrguse ja korterite arvu osas. Lähteülesanne nägi uue hoone kõrguse määramisel aluseks naaberhoone Oa 5, 7 samad näitajad (räästa absoluutkõrgus 39,40 m ja harja absoluutkõrgus 43,00 m). Uus hoone on planeeritud kõrgemaks (räästa absoluutkõrgus 41,10 m ja harja absoluutkõrgus 45,25 m) põhjusel, et sõidukite parkimine lahendatakse hoone mahus. Sellega suureneb krundi haljastatav osa. Lahendus on aktsepteeritav linnaehituslikult, millega uus hoone jääb oma kõrguselt Oa 5, 7 ja Oa 1 taastatava hoone(harja kõrgus 47,50 m) vahele, tekitades astmelise hoonestuse.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, planeerimisseaduse § 18 lg 1, lg 2 p 2 ja lg 6 ja Tartu Linnavolikogu 28. septembri 2006.a määruse nr 40 "Tartu linna ehitusmäärus" § 12 lg-d 1 ja 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Võtta vastu Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneering vastavalt lisale.
2. Linnavalitsusel korraldada Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneeringu avalik väljapanek.
3. Määrata avaliku väljapaneku kestuseks ...............2006 kuni ..................2006 ja kohaks linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajee Raekoja plats 3.
4. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada detailplaneeringu avaliku väljapaneku toimumise aja ja asukoha, kavandatava hoonestuse iseloomu ning olulisemate maakasutus- ja ehitustingimuste kohta teate ilmumine ajalehes “Postimees” vähemalt nädal aega enne avaliku väljapaneku algust.
5. Otsus jõustub .........................
Aadu Must
Esimees
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneeringu vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine" esitamine " juurde
Planeeritav ala hõlmab Oa 1, 3, 3a kinnistut ja osaliselt Oa ja Väike-Emajõe tänava maa-ala. Olemasolevalt on tegemist väikeelamumaaga.
Planeering teeb ettepaneku muuta krundi sihtotstarve korruselamumaaks ja ärimaaks ning planeerida krundile uus hoone. Ettepanekut toetavad järgmised asjaolud: planeeritaval krundil on varasemalt olnud kolm hoonet; krundi pindala võimaldab planeerida haljastust, juurdepääsuteed ja autoparkla. Planeeritava hoone kasutamise otstarbeks on määratud kolme ja enama korteriga elamu; taastatava hoone kasutamise otstarveteks on kolme ja enama korteriga elamu ning jaekaubandus-, teenindus- ja büroohoone. Uue hoone suurimaks lubatud ehitusaluseks pindalaks on määratud 202 m² ja taastataval hoonel 280 m². Taastatava hoone katuseharja absoluutkõrgus on 47,50 meetrit ja planeeritava uue hoone harja suurim lubatud absoluutkõrgus 45,25 meetrit. Uuel hoonel on lubatud kuni kolm korrust. Kolmas korrus on lubatud kuni 50% hoone ehitusalusest pindalast. Taastataval hoonel on lubatud neli korrust (kolm räästa all pluss katusekorrus). Suurimaks lubatud korterite arvuks on taastatavas hoones 7, planeeritavas uues hoones 6. Parkimiskohti on planeeritud 14 (13 kohta korteritele, üks äripinna tarbeks), uue maja parkimiskohad on ette nähtud hoone mahtu (6).
Uue hoone arhitektuur peab olema kõrgetasemeline, olemasolevat miljööd arvestav ja elukeskkonda parandav. Lähteülesanne nägi uue hoone kõrguse määramisel ette nõude võtta aluseks naaberhoone Oa 5, 7 samad näitajad (räästa absoluutkõrgus 39,40 m ja harja absoluutkõrgus 43,00 m). Planeeringulahendus erineb selles osas lähtetingimustest. Uus hoone on planeeritud kõrgemaks (räästa absoluutkõrgus 41,10 m ja harja absoluutkõrgus 45,25 m) ja seda põhjusel, et parkimine lahendatakse hoone mahus. Nii suureneb haljastatava ala osakaal ja kogu hoonestusest üle jääv ala ei jää kõvakattega pinnaks, mis oleks avaparklaga lahenduse korral. Lahendus on aktsepteeritav ka linnaehituslikult, kus uus hoone jääb oma kõrguselt Oa 5, 7 ja Oa 1 taastatava hoone vahele (harja kõrgus 47,50 m), tekitades astmelise hoonestuse (kavandatav uus hoone on kõrgem kui Oa 5, 7, kuid madalam kui Oa 1). Antud lahenduse on heaks kiitnud ka muinsuskaitsekomisjon, kelle ettepanekul sõidukite parkimine hoone mahus ette nähti.
Detaiplaneeringu eskiislahenduse arutelu toimus 6. juunil 2006. a. Arutelu käigus jõuti seisukohtadele, et tuleb lahendada Oa 5 elamu II korruse valgustatuse küsimus(kokkulepe sõlmitud 13. septembril 2006.a, paikneb lisade kaustas); planeeringus sätestatakse, et sademeveed tuleb koguda oma krundil, lahendades vastavalt vertikaalplaneerimise ning ei kasutata rammvaiasid.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal tuleb korraldada vähemalt nädal aega enne avaliku väljapaneku algust järgmise teate ilmumine ajalehes “Postimees”: "Tartu Linnavolikogu võttis vastu ja suunas avalikule väljapanekule Oa 1, 3, 3a krundi detailplaneeringu. Avalik väljapanek toimub ...11.2006.a kuni ...11.2006.a linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajees Raekoja plats 3. Planeeritav ala pindalaga ca 1650 m² paikneb Supilinna miljööväärtusega hoonestusalal. Detailplaneeringuga on määrata tingimused puitelamu Oa 1 taastamiseks ja uue korterelamu püstitamiseks.".
Koostas:
Jaana Hämarik
LPMKO planeerija