EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
19. mai 2006. a. nr LV-K-0871 |
Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu eskiislahenduse heakskiitmine ja avaliku arutelu korraldamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 16 lg 3, Tartu linna ehitusmääruse § 8 lg 4 ja lg 6 ning arvestades 16. mail 2006 esitatud Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide planeerimisettepanekut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kiita heaks Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu eskiislahendus.
2. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav arutelu.
3. Määrata eskiislahendust tutvustava arutelu ajaks ... juuni 2006. a kell 15:00 ja kohaks linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamiste ruum.
4. Korraldus jõustub 30. mail 2006. a.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu eskiislahenduse heakskiitmine ja avaliku arutelu korraldamine " juurde
Tartu Linnavalitsuse 21. veebruari 2006. a. korraldusega nr 297 kinnitatud lähteülesandele vastavalt on esitatud Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu lahendus. Planeeringu tellijaks on OÜ Rõõmu Tee Arendus ja koostajaks FIE arhitekt Inge-Ly Ansip.
Planeeritav ala pindalaga ca 6200 m² paikneb Veeriku linnaosas Õhtu, Veeriku ja Ilmatsalu tänavate vahelisel alal.
Kavandatud on kahe uue kolmekorruselise korterelamu rajamine nurgalahendustena Veeriku-Õhtu ja Ilmatsalu-Õhtu tänavate nurgale. Uute hoonete asukoha ja mahu määramisel on arvestatud Ilmatsalu tänava äärses frondis välja kujunenud hoonestuslaadi (korruselamuid), Veeriku tn - Tulbi tn - Sangla tn vahelisele alale kavandatud korterelamute mahte ning keskmist korruselisust. Ideelahendusena on välja pakutud kogu kvartali ümberplaneerimise võimalus kuni kolmekorruseliste kortermajade grupi moodustamiseks. Et siduda hooned väljakujunenud ja planeeritud hoonestusstruktuuriga, on mõlemad korterelamud kavandatud nurgalahendusega tänavate suhtes. Nurgalahendustes võib kasutada terrasse. Hoonete asukoht ja konfiguratsioon on valitud põhimõttel, kus tagatud oleks naabruskonna võimalikult vähene häirimine. Hoonete suurima ehitusaluse pinna määramisel on arvestatud lähipiirkonnas olevate ja ehitatavate korterelamute samu näitajaid. Suurim lubatud ehitusalune pindala hoone kohta on 490 m². Parkimine tuleb lahendada krundil. Parkimiskohtade arv peab olema sama suurima lubatud korterite arvuga, pluss kaks kohta külalistele. Parkimiskohti on ette nähtud 20 avaparklana ja 13 kummaski hoones sees, kokku 46. Kortereid saab seega olla kuni 44.
Eskiislahenduse arutelule kutsutakse kirjaga ka planeeritava alaga piirnevate kruntide omanikud.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal tuleb korraldada eskiislahenduse tutvustamise kohta teate ilmumine ajalehes “Postimees”: "Tartu Linnavalitsus kiitis heaks Õhtu 2 ja Veeriku 9A kruntide detailplaneeringu eskiislahenduse. Planeeritav ala pindalaga ca 6200 m² paikneb Veeriku linnaosas Õhtu, Veeriku ja Ilmatsalu tänavate vahelisel alal. Kavandatud on kahe uue kolmekorruselise korterelamu rajamine nurgalahendustena Veeriku-Õhtu ja Ilmatsalu-Õhtu tänavate nurgale. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakond korraldab detailplaneeringu eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu ...06.2006 kell 15:00 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamiste ruumis.".
Koostas:
Jaana Hämarik
LPMKO planeerija