EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
23. veebruar 2006. a. nr LV-K-0346 |
Loa andmine lepingu sõlmimiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu linnavara eeskirja § 6 lg 1 p 3 ja lg 3, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Sõlmida AS'iga Elion leping 36 terminalikomplekti tarnimiseks ja kasutamise pilootprojekti läbiviimiseks summas 96 120 krooni.
2. Volitada punkit 1 nimetatud lepingule alla kirjutama linnasekretär Jüri Mölder.
3. Korraldus jõustub teatavakstegemisest AS'ile Elion.
4. Korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teadasaamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
Tänaseks on E-kool 2 aastat teenindanud kõiki koole, kes on soovinud liituda selle kaasaegse ja mugava rakendusega, mis võimaldab nii lapsevanematel kui õpilastel näha Interneti kaudu jooksvalt oma õpiinfot: hindeid, puudumisi, koduseid ülesandeid jne. Lisaks lihtsustab E-kool õpetajate ja kooli juhtkonna tööd. Kuna klassipäevikuid hoitakse E-koolis elektroonselt, on oluliselt lihtsam saada ülevaateid õpilaste ja ainete seisudest ning teha vajalikke aruandeid. Ka turvalisus ja andmete säilitamine on tagatud kõrgel tasemel.
Kivilinna gümnaasiumis käivitus E-kooli projekt 2005.aastal. E-kooliga on liitunud Kommertsgümnaasium ja liituvad veel kuus Tartu linna kooli: Forseliuse Gümnaasium, Miina Härma Gümnaasium, Mart Reiniku Gümnaasium, Tamme Gümnaasium, Kommertsgümnaasium, Kunstigümnaasium. Läbirääkimisi liitumiseks peavad veel kuus kooli: Hugo Treffneri Gümnaasium, Herbert Masingu Kool, Raatuse Gümnaasium, Annelinna Gümnaasium, Puškini Gümnaasium ja Slaavi Gümnaasium.
E-kooli tulemuslikuks toimimiseks on vaja tagada igale õpetajale probleemideta juurdepääs arvutile. Tartu koolides töötab ca 1100 õpetajat, kelle käsutuses on 300 töökohta, mis teeb keskmiselt ühe arvutitöökoha 4 õpetaja kohta. Suhtarv 1:4 näitab ilmselgelt, et arvutitöökohtade nappus õpetajate laual kujuneb oluliseks takistuseks E-kooli andmebaasi täitmisel ning see omakorda takistab andmebaasi kiiret toimimist reaalajas ning sellest tulenevat rahulolematust lapsevanemate hulgas.
Lähtuvalt õpetajate töökohtade asukohast, mis üldjuhul on kitsukestes vaheruumides või siis klassiruumides, on mõistlik PC-dele eelistada terminalarvuteid, sest terminalarvutid on kordi väiksemad, turvalisemad, töökindlamad ja keskselt hallatavad. Terminalide rendihind on hetkel sama mis PC-del, küll aga langeb see oluliselt (kuni 30%) renditavate terminalide arvu kasvamisel suurusjärguni 500. Hetkel on Tartus kasutuses üks terminaliklass Kunstigümnaasiumis. Selle klassiga on katsetatud terminallahenduse sobivust õppetööks ja leitud, et enamike õppeülesannete jaoks selline lähenemine sobib. Õpetaja töökoht E-kooli kasutajana on tunduvalt lihtsamate nõuetega ja selleks peaks terminallahendus sobima veelgi paremini.
Käesolevaga taotleme Linnavalitsuselt luba käivitada pilootprojekti “Terminalid E-kooliga liitunud koolide õpetajatele” I etapp, mille käigus renditakse ühele E-kooliga liitunud Tartu koolile 36 terminalarvutit. Selle projekti maksumus on aastaks 2006 ca 81450 kr. (koos käibemaksuga 96120 kr.). Vastavad kulud on planeeritud Linnakantselei IT eelarvesse.
Pilootprojekt annab vastuse terminalide sobilikkuse ja praktilisuse kohta õpetaja töökohaks ning teadmised otsustamaks, kas jätkata terminalide kui õpetaja töökohtade arvu suurendamist või mitte.
Kalev Pullonen, IT teenistus
Karin Pihl, Haridusosakond