EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
14. november 2005. a. nr LV-K-1886 |
Riia 193A krundi ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 24 lg 3, Tartu linna ehitusmääruse § 13 lg 4 ja arvestades Tartu Linnavolikogu 06. oktoobri 2005. a määrusega nr 125 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kehtestada Riia 193A krundi ja lähiala detailplaneering vastavalt lisale.
2. Korraldus jõustub 5. detsembrist 2005. a.
3. Käesoleva korralduse vaidlustamiseks on igal isikul õigus ühe kuu jooksul, arvates päevast, millal isik sai teada või pidi teada saama detailplaneeringu kehtestamisest, pöörduda Tartu Halduskohtusse, kui ta leiab, et see korraldus on vastuolus seaduse või muu õigusaktiga või selle korraldusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Riia 193A krundi ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine " juurde
Vastavalt Tartu Linnavalitsuse 04. novembri 2004 korraldusega nr 1851 kinnitatud lähteülesandele on valminud käesolev detailplaneering. Planeeringu tellijaks on OÜ Mipla ja planeeringu koostajaks Artes Terrae OÜ.
Planeeritav ala pindalaga ca 1 ha paikneb Räni linnaosas Tartu linna piiri lähedal. Planeeringu eesmärk on krundi maakasutuse sihtotstarbe muutmine äri- ja tootmismaaks ning ehitusõiguse määramine äri- ja tootmishoonete ehitamiseks.
Planeering näeb ette Riia 193A krundi jagamise neljaks positsiooniks. Pos 1 maakasutuse sihtotstarbeks on määratud 100 % ärimaa. Pos 2 on transpordimaa sihtotstarbeline ning Pos 3 sihtotstarveteks on 90% tootmishoonete maa ja 10% ärimaa. Pos 4 on kavandatud alajaama tarbeks. Pos-le 1 on lubatud kuni kolme ärihoone ehitamine, ehitusaluse pindalaga 1600 m². Pos-le 3 on lubatud ehitada kuni kolm tootmishoonet, ehitusaluse pindalaga 3100 m². Antud on ka hoonete absoluutkõrgused (pos 1 puhul kuni 86 m ja Pos 3 puhul kuni 91 m). Lubatud on kuni 3-korruselised äri- ja tootmishooned.
Välisviimistluse materjalidest on lubatud kvaliteetmaterjalid, kivi, krohv, sileda välisviimistlusega kvaliteetne plekk. Planeeringus on sätestatud, et enne hoonestamisele asumist tuleb koostada Pos 1 ja Pos 3 hoonestuskava, mis täpsustab detailplaneeringuga lahendamata jäänud arhitektuurseid ja linnaehituslikke küsimusi.
Planeeringuala hõlmab lõiku juurdepääsuteest planeeritud krundile ja naaberkruntidele. Juurdepääsuteed on planeeritud pikendada otse loodesuunas vastavalt AS Teede Tehnokeskus poolt koostatud töö nr 30 T-2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee Ilmatsalu ristmik-Uhti ristmik km 182,6-194,2 eelprojektile.
Lisaks on reserveeritud krundi Riia 185B poole suunduvale tänavale täiendavat maad ka Riia 193A krundi idaküljest, kuna olemasolev tänavamaa on kiilja kujuga ja liiga kitsas.
Juurdepääs planeeritud kruntidele on kavandatud olemasolevalt rekonstrueeritavalt tänavalt ja kavandatud tänavalt.
Parkimine on ette nähtud krundisiseselt.
Planeeringuga on näidatud planeeritud kõrghaljastus. Kavandatud tänavate äärde on planeeritud tänava maa-alale puuderead. Pos 1 ja Pos 3 puhul peab olema minimaalselt 20% krundi pindalast haljastatud. Krundi Pos 3 loodeküljes esitatud kõrghaljastuse rajamine on kohustuslik juhul kui naaberkinnistule (Riia 195) kavandatakse elamumaad.
Piirded tuleb rajada krundi piirile. Piirete kõrgus ja materjal ei ole planeeringuga seatud.
Realiseeritav küttelahendus peab vastama realiseerimise ajal kehtivas üldplaneeringus fikseeritud korrale. Kaugküttevõrguga liitumine ei ole kohustuslik, kui soojusenergiat tarvitatakse tehnoloogiliseks otstarbeks vähemalt samas mahus kütmisele kuluva soojusenergiaga.
Riia 193A krundi ja lähiala detailplaneeringu avalik väljapanek toimus 16. august - 29. august k.a. Avaliku väljapaneku jooksul laekus 1 kirjalik pöördumine ettepanekutega planeeringuala naabritelt.
Allakirjutanud ei nõustunud Riia 193A ja lähiala detailplaneeringu lahendusega, kuna selle realiseerimisel võib eeldada, et kavandatav hoonestus ja tegevus häirib oluliselt nende elukeskkonda. Samuti ei nõustunud nimetatud isikud kavandatava hoonestuse lubatud suurima kõrgusega. Planeeringut on korrigeeritud vastavalt naabrite ettepanekutele. Seletuskirjas on sätestatud, et krundile Pos 3 hoonete projekteerimisel tuleb läbi viia keskkonnamõju hindamine. Planeeringualal kavandatavad tegevused peavad vastama kehtivatele saaste normidele müra, vibratsiooni, lenduvate ühendite jms. osas.
Vähendatud on hoonestusala ning krundi lõunapoolsele osale on ette nähtud elamupiirkonna vahetusse
lähedusse tootmishoonete maa asemel pisut sobilikum funktsioon-ärimaa (Pos 1). Tulenevalt muutunud
maakasutuse sihtotstarbest on vähendatud ka hoonete absoluutkõrgust.
Osakond esitab detailplaneeringu linnavalitsusele kehtestamiseks.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada detailplaneeringu kehtestamise teate ilmumine ajalehes “Postimees” ühe kuu jooksul planeeringu kehtestamise päevast arvates.
Koostas: Ingrid Perner
LPMKO planeerija
Korralduse kaks tõestatud koopiat saata LPMKO-sse