1. ÜLDANDMED | Krundi aadress: Lõkketule tn 46
Maakasutuse sihtotstarve: üldkasutatav maa 100%
Krundi pindala: 1275 m²
Kavandatav ehitustegevus: üksikelamu püstitamine |
2. LÄHTE-
MATERJAL: | Projekteerimistingimuste taotlus 24.03.2016 nr PTH-16-061
Kehtestatud planeering: Vana-Ihaste üldplaneering (1999)
Tartu linna üldplaneering (2005) |
3. ARHITEKTUUR-
SED JA LINNA-
EHITUSLIKUD TINGIMUSED: |
- Ehitusala: Ehitustegevus ei tohi kahjustada kaitsealuste taimede kasvukohti. Elamut ei tohi rajada püsielupaiga piirile lähemale kui 5m.
- Krundi täisehitus: kuni 20% (arvutus näidata asendiplaanil)
- Hoonete arv krundil: 1 põhihoone + 1 abihoone
- Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
- Korruste arv: kuni 2
- Lubatud suurim kõrgus: kuni 8,5 m planeeritud maapinnast.
- Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
- Katusekalle: 0-45°
- Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale.
- Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
- Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil. Sadeveed ei tohi valguda naaberkinnistu krundile. Ulatuslikult maapinda Lõkketule tn 46 kinnistul tõsta ei ole lubatud.
- Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonna miljöösse, soovitavalt aed kõrgusega 1,2 - 1,5m. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Esitada joonis.
- Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
- Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2003, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri,) oma krundil. Sõidetava kattega osa krundist peab olema üldjuhul väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
- Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
- Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
|
4. INSENER-
TEHNILISED TINGIMUSED: |
- Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
|
5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS: |
- Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
- Ehitusprojekti koostab või kontrollib projekteerimises pädev spetsialist.
- Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
- Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
- Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
- Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
|
6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE: |
- Enne projekti Päästeameti Lõuna päästekeskusega kooskõlastamist (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207) registreeritakse ehitusprojekt Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnas.
- Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
- Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) juba eskiisi staadiumis.
- Projekti tutvustada Kesskonnaametile (Aleksandri 14, Tartu tel. 7302240).
|
Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks. |
Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest. |