|
TARTU LINNAVOLIKOGU |
MÄÄRUS |
|
|
Tartu
|
21. detsember 2006. a. nr 50
|
Tartu linna põhimääruse muutmine |
Määrus kehtestatakse kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 9 alusel.
§ 1. Tartu linna põhimääruses (eRT KO 2001, 43, 789; 2003, 25, 657; 182, 2503; 2004, 178, 1707; 2006, 36, 441) tehakse järgmised muudatused:
1) paragrahvi 6 lõiget 5 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(5) Volikogu asjaajamist korraldab volikogu kantselei."
2) paragrahvi 9 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"§ 9 Volikogu õigusaktide avalikustamine ja jõustumine
(1) Volikogu õigusaktid avalikustatakse linna veebilehel hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast nende vastuvõtmist.
(2) Volikogu üldist tähtsust omavad õigusaktid avalikustatakse lisaks linna veebilehele ka elektoonilises Riigi Teatajas ja volikogu otsusel ajalehes.
(3) Volikogu määrus jõustub kolmandal päeval pärast avalikustamist, kui määruses eneses ei ole sätestatud hilisemat jõustumise tähtaega.
(4) Volikogu otsus jõustub teatavakstegemisest või otsuses märgitud ajal."
3) paragrahvi 11 lõike 1 punktid 5 ja 6 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"5) kinnitab volikogu kantselei põhimääruse;
6) nimetab ametisse ja vabastab ametist kantselei juhataja, kinnitab tema ametijuhendi, kohaldab kantselei juhataja suhtes ergutusi ja distsiplinaarkaristusi;"
4) paragrahvi 12 lõiked 4-6 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(4) Volikogu esimehe valimist korraldab uue koosseisu esimesel istungil linna valimiskomisjon. Sama kord kehtib ka volikogu järgmistel istungitel, kui esimesel istungil ei osutunud volikogu esimees valituks. Muul ajal korraldab volikogu esimehe valimist volikogu poolt avalikul hääletamisel valitud kolmeliikmeline häältelugemiskomisjon.
(5) Volikogu pitsatiga varustatud hääletussedel väljastatakse volikogu liikmele allkirja vastu.
(6) Volikogu esimehe valimise korraldamisel valmiskomisjoni poolt tehakse valimistulemused kindlaks valimiskomisjoni otsusega. Volikogu esimehe valimise korraldamisel häältelugemiskomisjoni poolt koostab häältelugemiskomisjon protokolli, millele kirjutavad alla kõik komisjoni liikmed. Protokolli kinnitab volikogu avalikul hääletamisel poolthäälte enamusega."
5) paragrahvi 13 lõiked 4-6 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(4) Volikogu aseesimehe valimist korraldab volikogu poolt avalikul hääletamisel valitud kolmeliikmeline häältelugemiskomisjon.
(5) Häältelugemiskomisjon väljastab volikogu liikmetele allkirja vastu volikogu pitsatiga varustatud hääletussedeli.
(6) Hääletamistulemuste kohta koostab häältelugemiskomisjon protokolli, millele kirjutavad alla kõik komisjoni liikmed. Protokolli kinnitab volikogu avalikul hääletamisel poolthäälte enamusega."
6) paragrahvi 15 lõikeid 1, 2, 4 ja 5 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(1) Volikogu komisjoni töövormiks on koosolek. Otsused võetakse vastu poolthäälte enamusega. Komisjon on otsustusvõimeline, kui koosolekust võtab osa vähemalt pool komisjoni koosseisust. Vajadusel võib komisjoni koosoleku läbi viia elektrooniliselt. Elektroonilise koosoleku toimumise otsustab komisjoni esimees, tema äraolekul aseeesimees või volikogu esimees. Elektroonilise koosoleku korral saadetakse komisjoni liikmetele koosoleku päevakord ja materjalid e-posti teel ja nad edastavad oma seisukohad kokkulepitud ajaks samuti e-posti teel. Lubatud on ka komisjoni üksiku liikme elektrooniliselt koosolekul osalemine. Sellisel juhul peab ta oma seisukohad edastama e-posti teel enne komisjoni koosoleku algust.
(2) Komisjoni koosoleku kutsub kokku komisjoni esimees või tema äraolekul aseesimees. Komisjoni koosoleku aja, päevakorra ja komisjoni kutsutavate isikute nimekirja esitab kokkukutsuja vähemalt 48 tundi enne koosoleku algust volikogu kantseleile, kes edastab teate komisjoni liikmetele ja kutsutavatele isikutele. Komisjoni esimehe ja aseesimehe äraolekul kutsub komisjoni vajadusel kokku volikogu esimees, kes juhatab komisjoni koosolekut või määrab komisjoni liikmete hulgast koosoleku juhataja.
(4) Komisjoni koosoleku kohta koostatakse protokoll, mis sisaldab koosoleku päevakorra, toimumise aja, koosolekust osa võtnud isikute nimekirja, komisjoni otsused ja komisjoni liikmete eriarvamused. Elektroonilise koosoleku toimumise korral või komisjoni liikme(te) elektrooniliselt koosolekul osalemise kohta tehakse protokolli sellekohane märge. Protokollile kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija. Komisjoni liikmel on õigus teha protokolli kohta märkusi 5 tööpäeva jooksul pärast protokolli väljapanemist. Märkused lisatakse protokollile.
(5) Protokoll esitatakse hiljemalt kolme tööpäeva jooksul arvates komisjoni koosoleku toimumisest volikogu kantseleile. Protokollid avalikustatakse linna veebilehel hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast koosoleku toimumist."
7) paragrahvi 22 lõiget 7 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(7) Eestseisuse koosolekud protokollitakse. Protokollile kirjutavad alla koosoleku juhataja ja protokollija."
8) paragrahvi 24 lõiget 6 muudetakse ja lisatakse uus lõige 7 järgmiselt:
"(6) Volikogu teeb oma istungist internetis ülekande. Istungist muude raadio- ja teleülekannete ning video- ja fonosalvestuste tegemisest informeeritakse eelnevalt istungi juhatajat, kes teeb selle teatavaks volikogule.
(7) Volikogu liikmed registreerivad ennast istungil osalejaks sellekohasel registreerimislehel. Istungile hilinemisel või enne istungi lõppu lahkumisel märgib volikogu liige istungile saabumise ja istungilt lahkumise kellaaja registreerimislehel."
9) paragrahvi 25 lõiget 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(1) Volikogu kokkukutsumisel tuleb kutses ära näidata arutusele tulevad küsimused ja kutse peab olema volikogu liikmetele teatavaks tehtud linna veebilehel vähemalt neli päeva enne volikogu istungit. Samaks ajaks peab olema volikogu kantseleis välja pandud volikogu istungi päevakorra projekt. Eelinformatsioon volikogu järgmise istungi aja ja koha kohta teatatakse volikogu istungi lõpus."
10) paragrahvi 30 lõiget 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(1) Volikogu istungid protokollitakse. Protokollid avalikustatakse linna veebilehel hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast volikogu istungi toimumist. Volikogu liikmel on õigus teha protokolli kohta märkusi 5 päeva jooksul pärast protokolli avalikustamist. Märkused lisatakse protokollile."
11) paragrahvi 31 lõike 4 punktis 3 asendatakse sõna "tühistada" sõnaga "kehtetuks tunnistada";
12) paragrahvi 33 lõiget 1 täiendatakse ja lisatakse punkt 7 ning lõiget 2 muudetakse järgmiselt:
"7) täidab muid talle seaduse alusel ja linna põhimäärusega pandud ülesandeid.
(2) Linnapea äraolekul asendab teda abilinnapea vastavalt linnavalitsuse liikmete vahelisele tööjaotusele. Tööjaotuse kinnitab linnapea."
13) paragrahvi 36 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"§ 36 Linnavalitsuse pädevus
Linnavalitsus täidab ülesandeid, mis seaduse, käesoleva põhimääruse ja teiste volikogu õigusaktidega on antud linnavalitsuse pädevusse."
14) paragrahvi 37 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"§ 37 Linnavalitsuse õigusakti eelnõule esitatavad nõuded, õigusakti avalikustamine ja jõustumine
(1) Linnavalitsusele esitatavate õigusaktide eelnõude vormi ja esitamise tähtaja nõuded kehtestab linnavalitsus.
(2) Linnavalitsuse õigusaktid ja protokollid avalikustatakse linna veebilehel.
(3) Linnavalitsuse määrused ja korraldused saadetakse hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast vastuvõtmist täitjatele ja teistele asjaosalistele.
(4) Linnavalitsuse määrus jõustub kolmandal päeval pärast avalikustamist, kui määruses ei ole kehtestatud hilisemat tähtaega.
(5) Linnavalitsuse korraldus jõustub teatavakstegemisest või korralduses märgitud ajal."
15) paragrahvi 38 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"§ 38 Linnavalitsuse istung
(1) Linnavalitsuse töövorm on istung. Linnavalitsuse istungite toimumise sageduse otsustab linnavalitsus.
(2) Linnavalitsuse istungit juhatab linnapea, tema äraolekul teda asendav abilinnapea (abilinnapea linnapea ülesannetes). Linnavalitsuse istungid on kinnised, kui linnavalitsus ei otsusta teisiti.
(3) Vajadusel võib linnavalitsuse istungi läbi viia elektrooniliselt. Elektroonilise istungi toimumise otsustab linnapea või teda asendav abilinnapea.
(4) Linnavalitsuse liige, kes ei saa istungil osaleda, informeerib sellest linnasekretäri või linnasekretäri asendavat isikut.
(5) Linnavalitsuse määrused ja korraldused võetakse vastu poolthäälte enamusega. Linnavalitsuse liikmed võivad nõuda oma eriarvamuse kandmist istungi protokolli. Linnavalitsuse otsused töökorralduse küsimustes, mis ei nõua määruse või korralduse andmist, kantakse istungi protokolli.
(6) Linnavalitsuse istung protokollitakse. Protokoll vormistatakse hiljemalt 7 päeva jooksul pärast istungit ja sellele kirjutavad alla istungi juhataja ja protokollija.
(7) Linnavalitsuse istungi (s.h elektroonilise istungi) ettevalmistamise ja läbiviimise täpsema korra kehtestab linnavalitsus."
16) paragrahvi 39 lõiget 2 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(2) Komisjoni tegevuse eesmärgid ja tegutsemise tähtaeg sätestatakse komisjoni põhimääruses, mille kinnitab linnavalitsus. Komisjonide koosolekute protokollid avalikustatakse linna veebilehel hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast koosolekut."
17) paragrahvi 40 lõiget 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(1) Linna arengustrateegia, arengukava ja valdkonna arengukava eelnõu ja nende muutmise eelnõu avalikustatakse pärast nende heakskiitmist linna infopunktis ja Tartu linna veebilehel. Avalikustamise, arutelu toimumise ja ettepanekute esitamise aja kehtestab volikogu. Sellekohase informatsiooni avaldab linnavalitsus ajalehes ja linna veebilehel."
18) paragrahvi 45 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"§ 45 Ametiasutus
(1) Linna ametiasutusteks on linnavalitsus (asutusena) koos struktuuriüksustega ja volikogu kantselei. Ametiasutusi juhivad vastavalt linnapea ja volikogu esimees.
(2) Ametiasutuse struktuuriüksuste loetelu ja teenistujate koosseisu määrab volikogu. Volikogu kantselei põhimääruse kinnitab volikogu esimees. Linnavalitsuse struktuuriüksuse põhimääruse kinnitab linnavalitsus."
19) paragrahvi 47 lõige 1 tunnistatakse kehtetuks ja lõiget 2 muudetakse ning sõnastatakse järgmiselt:
"(2) Volikogu kantselei juhataja, linnasekretäri ja linnavalitsuse struktuuriüksuse juhi teenistusest vabastamisel ametniku algatusel võib ametiasutuse juhi otsusel maksta talle hüvitust kuni kolme kuu ametipalga ulatuses."
20) paragrahvi 49 lõikeid 2-4 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
"(2) Volikogu otsustab linna osalemise ja esindamise rahvusvahelistes organisatsioonides ning välisriigi kohaliku omavalitsuse Tartu linna sõprusomavalitsuseks tunnistamise. Osalemine rahvusvahelistes projektides või programmides toimub volikogu poolt kehtestatud korras.
(3) Linnavalitsus:
1) valmistab ette ja esitab volikogule välissuhtlemist puudutavate õigusaktide eelnõud;
2) korraldab lõikes 2 nimetatud välisriigi kohalike omavalitsustega lepingute sõlmimist ja täitmist;
3) korraldab rahvusvaheliste projektide või programmide täitmist;
4) lahendab muid välissuhtlusega seotud küsimusi, mis on seadusega või volikogu õigusaktidega antud linnavalitsuse pädevusse.
(4) Linnavalitsusel ja linnavalitsuse hallataval asutusel on õigus sõprussuhete arendamise eesmärgil sõlmida lepinguid volikogu poolt kehtestatud korras."
§ 2 Kinnitada Tartu linna põhimääruse terviktekst vastavalt lisale.
§ 3. Määrus jõustub 1. jaanuaril 2007. a.
Aadu Must
Esimees
Lisa
Tartu Linnavolikogu 21.12.2006. a
määruse nr 50 juurde