|
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
|
Tartu
|
25. september 2012. a. nr 1036
|
Narva mnt 171 krundile tuubipargi rajamise projekteerimistingimuste määramine |
OÜ Tartu Lumepark on 16.05.2012 taotlenud Narva mnt 171 krundile endise kruusakarjääri territooriumile tuubipargi rajamise projekteerimistingimusi ning soovinud rajatise aluse linna omandis oleva maa tasuta kasutusse andmist.
Olemasolevalt on tegu tähelepanuta alaga, kus toimub omavoliline prügi mahapanek ning ala kasutamine maastikusõidu (ka motoriseeritud) harrastamiseks. Looduslikult väga kaunis koht on risustatud ning ohtlik osaliselt likvideerimata endiste ehitiste tõttu. Raadi mõisa ja perspektiivse Eesti Rahva Muuseumi kompleksi lähedus, mitmekesine haljastus, huvitavad pinnavormid ning looduskaitsealuse Raadi pargi ja dendropargi lähedus loob head eeldused meeldiva puhkeala loomiseks, mille kasutus peab perspektiivis olema kindlasti aastaringne. Käesolev algatus on tänuväärne samm loomaks tingimused kogu krundi kasutusse võtmisel ning piirkonna rekreatiivse väärtuse tõstmisel.
Tartu Linnavalitsuse 18.09.2012 korraldusega nr 1008 otsustati Narva mnt 171 kinnistust osa anda OÜ Tartu Lumepark tasuta kasutusse. Ala tasuta kasutusse andmine on põhjendatud, kuna ala jääb avalikku kasutusse, muudab linnakeskkonna atraktiivsemaks mitmekesistades aktiivse puhkamise võimalusi Tartu linnas. Samuti jääb OÜle Tartu Lumepark aastaringse hoolduse ja heakorra tagamise kohustus, mis vähendab survet linna eelarvele. Kõik tuubipargi kavandamiseks ja projekteerimiseks tehtud ja võimalikud tulevikus kantavad kulud on taotleja kanda. Käesolev korraldus käsitleb ala kasutusele võtuks vajalike ehitustööde tegemiseks tehniliste juhiste andmist. Leping sõlmitakse OÜga Tartu Lumepark pärast käesolevate projekteerimistingimuste kohaselt koostatud ehitusprojekti ülevaatamist linnainseneri poolt.
Kasutusse taotletav ala on üldplaneeringus kavandatud puhke- ja virgestusrajatiste maa. Tartu Linnavolikogu 20.12.2001. a otsusega nr 487 kehtestatud Raadi kruusakarjääri detailplaneering näeb antud alale ette suusatamise ja kelgutamise territooriumi. Kuigi olukord antud alal pole detailplaneeringu kehtestamise ajast oluliselt muutunud ning taotletakse detailplaneeringukohast tegevust, on vajalik Tartu linna ehitusmääruse § 26 lg 1 kohaselt määrata detailplaneeringut täpsustavaid nõudeid projekteerimistingimuste näol.
Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub Narva mnt 171 krunt Meltsiveski veehaarde kaitsealal, kus planeeringute ja projektide koostamiseks tuleb lähtetingimused taotleda Keskkonnateenistuselt ning piirneb loodusobjektiga "Raadi park koos dendropargiga". Projekteerimistingimuste andmiseks on oma nõusoleku andnud Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioon oma 17.09.2012. a kirjaga.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, ehitusseaduse § 19 lg 1 p 2 ja lg 3, Tartu linna ehitusmääruse § 26 lg-d 1 ja 4 ning arvestades Tartu Linnavalitsuse 31. oktoobri 2006. a määruse nr 27 "Tartu linna ehitusmääruse rakendusaktide kinnitamine" lisa 9 "Rajatiste projekteerimistingimuste vorminõuded", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b :
1. Määrata Narva mnt 171 krundile tuubipargi rajamise projekteerimistingimused vastavalt lisale.
2. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal avaldada kahe nädala jooksul informatsioon projekteerimistingimuste määramise kohta Tartu linna koduleheküljel.
3. Korraldus jõustub . september 2012.a.
4. Käesoleva korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teadasaamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
Urmas Kruuse Linnapea |
Anneli Apuhtin Õigusteenistuse juhataja linnasekretäri ülesannetes |
LISA
Tartu Linnavalitsuse 25.09.2012
korralduse nr 1036 juurde
Narva mnt 171 krundile tuubipargi rajamise projekteerimistingimused PTR-12-034
Projekteerimistingimuste taotleja: OÜ Tartu Lumepark
1. Lähtedokumendid
2. Lähteandmed
2.1 Projekt koostada vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 "Nõuded ehitusprojektile".
2.2 Arvestamisele kuuluvad dokumendid:
2.2.1 Tartu linna üldplaneering http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/ÜP-0065;
2.2.2 Raadi kruusakarjääri detailplaneering
http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/DP_raadikruusdp;
2.2.3 Eesti Rahva muuseumi detailplaneering
http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/DP-06-021;
2.2.4 Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni 04.06.2012. a kiri nr JT 6-6/12/13535-3;
2.2.5 Tartu linna Meltsiveski veehaarde kaitsekava.
2.3 Projekti koostamise aluskaardiks võtta aktualiseeritud (olemasolevat situatsiooni tõeselt kajastav, sh tehnovõrgud) digitaalselt mõõdistatud geodeetiline alusplaan täpsusastmega M 1:500, kus on esitatud andmed koostaja kohta (ettevõtja nimi, litsentsi nr, töö nr), mõõdistamise aeg. Geodeetiline alusplaan peab olema registreeritud linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistuses. Alusele peavad olema kantud kõik puud.
2.4 Projekteeritav ala piirneb Raadi pargi ja dendropargi kaitsealaga, millest tulenevalt tegevus antud alas tuleb kavandada vastavalt Vabariigi Valitsuse 03.03.2006. a määrusele nr 64 "Kaitsealuste parkide, arboreetumite ja puistute kaitse-eeskiri".
http://loodus.keskkonnainfo.ee/webeelis/infoleht.aspx?obj=ala&id=1752
2.5 Väljastatud projekteerimistingimused ja muu projektiga seonduv informatsioon lisada projekti kausta.
3. Projektlahenduse sisu
Lubatud on projekteerida tuubipargi rajamine etapiviisilisena. Projektis fikseerida erinevate ehitiste rajamise etapid ja ehitustega kaasnevad tööd ning ajakava. Seletuskirjas esitada lisaks projektlahenduse kirjeldusele lühikene ala iseloomustus koos ajaloolise ülevaatega ala kujunemisest.
3.1 Alale koostada dendroloogilis-botaaniline hinnang, säilitatavate isendite ja taimeliikide määramiseks. Hinnangu tegija isik kooskõlastada eelnevalt haljastus- ja puhastusteenistusega. Ala raiete plaan tuleb kooskõlastada linna dendroloogiga. Tuubiradade alt välja jääv ala peab olema kujundatud maastikupargi laadselt vahelduslikult erinevaid ilmeid ja puhkamise võimalusi (piknikukohad, istumise võimalused) pakkuvana.
3.2 Projektis esitada seletuskiri ja joonised, mis sisaldavad tuubipargi rajamisega ning sellega kaasnevate tööde kirjeldust. Esitada kogu ala asendiskeem, kus on näidatud kõik kavandatavad ehitised, inventar ja objektid. Hooneid ehitada pole lubatud. Lubatud on paigaldada teisaldatavaid teeninduspaviljone, mis ei ole maaga kohtkindlalt ühendatud.
3.3 Alale projekteerida jalakäijate juurdepääsuteed Muuseumi teelt ja Narva maanteelt. Juurdepääsu ja parkla kavandamisel arvestada p 2.2.3 nimetatud töös ette nähtud tänavamaa laiendusega. Lahendus peab tagama parkla ja juurdepääsu minimaalse ümberehitamise vajaduse tänava laienduse realiseerimise korral. Teed peavad olema materjalist, mis võimaldab neid ka talvel hooldada. Teedel tuleb ära näidata katendimaterjal, laius, piki- ja ristprofiil. Külastajate sõidukitele projekteerida parkla rekonstrueerimine Muuseumi tee ääres. Parkla katteks projekteerida asfalt või betoonkivi. Parkla ja juurdepääs projekteerida tegevusluba omava isiku poolt arvestades linnatänavate projekteerimise standardit EVS 843:2003, Tartu linna ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni kasutamise eeskirja ning liiklusmärkide ja teemärgiste standardeid (EVS 613:2001, EVS 613:2001/A1:2008 ja EVS 614:2008).
3.4 Lahendada kogu ala (sh parkla) vertikaalne projekteerimine koos sademevee ärajuhtimisega. Esitada vajalikud piki- ja ristlõiked.
3.5 Pargi teenindamiseks kavandada teisaldatavate välikäimlate asukoht, mille alus peab olema betoonkividest ning tagatud peab olema teenindussõidukite juurdepääs.
3.6 Näidata rajatiste olulised mõõdud, plaanilahendus koos sidumisega, vaated koos rajatava alusega, maaga kinnitamise meetodid ning selgitavad joonised koos vajaliku tehnilise kirjeldusega.
3.7 Piirdeid võib alale kavandada ainult turvalisuse tagamiseks. Vajadusel näidata paiknemine, tüüp ja maaga kinnitamise viis.
3.8 Valgustus projekteerida koostöös linnamajanduse osakonna tänavavalgustuse spetsialistiga võrguettevõtja tehniliste tingimuste alusel, vastavat registreeringut omava isiku poolt. Elektrienergia liitumiskilp kavandada kinnistu piiridesse. Valgustada parkla ja sissepääsutee. Lume tootmiseks vajalik veevarustus lahendada lähtuvalt p 2.2.3 nimetatud töös kavandatule. Tehnovõrgud lahendada terviklikult st kuni liitumiseni olemasoleva tehnovõrguga, kuni suublani jne.
3.9 Näha ette ala heakorrastamine, prahi ja jäätmete äravedu, ehitiste lammutamine ja utiliseerimine koos sihtkohaga. Fikseerida väljakaevatava pinnase maht ja ladustamise koht. Näha ette tööde käigus rikutavate pindade (sh muru) taastamine. Tagada kõrgetasemeline keskkonnakaitse.
3.10 Projekti asendiplaanil näidata alal asuvad kõrgepinge õhuliinid koos kaitsevööndiga ning looduskaitseala piir.
3.11 Projekti mahus esitada juhised ala ja rajatiste hooldamiseks ning ohutuse tagamise meetmed.
3.12 Ehitustööde kavandamisel planeeritud ja olemasolevate tehnovõrkude kaitsevööndites (sh Elering AS) võtta võrguettevõtjate nõusolekud.
4. Kooskõlastused (kanda projekti asendiplaanile)
4.1 Projekti tellija;
4.2 Päästeamet;
4.3 Keskkonnaameti Jõgeva - Tartu regioon.
5. Taotlejal esitada kooskõlastatud projekt (esitada 2 identset eksemplari, millest üks köita pappkaantega arhiveerimiseks projektide arhiivis) ehitusloa taotlemiseks arhitektuuri ja ehituse osakonnale (korraldab ka linnavalitsuse sisese kooskõlastamise).
/allkirjastatud digitaalselt/
Anneli Apuhtin
Õigusteenistuse juhataja linnasekretäri ülesannetes
Lisa 1. Asukohaskeem PTR-12-034 juurde
Anneli Apuhtin
Õigusteenistuse juhataja linnasekretäri ülesannetes