Saabunud kiri: Rahataotlus reservfondist - Kõrgem Kunstikool Pallas

Asja number: 2023-03449
Sari: 6-1.1 Raha taotlused eelarvest ja reservfondist ning aruandlus; eelarve muutmise õiendid
Teema: Rahataotlus reservfondist - Kõrgem Kunstikool Pallas
Registreeritud: 28.02.2023
Kellele saadetud: Urmas Klaas, Sten Svetljakov, Lemmit Kaplinski
Dokumendi liik: Taotlus
Edastamise viis: Sisestatud Internetist

Saatja:
Organisatsioon: Kõrgem Kunstikool Pallas
Kontaktisik Jaanus Eensalu
Saatja kuupäev: 28.02.2023

Menetlemine:
Seisund: Lõpetatud
Vastutav töötaja: Getter Põder
Osakond: 12
Kellele suunatud: Ülle Karp
Vastamise tähtaeg: 29.02.2024
Failid: Naituse_Supermarket_eelarve_22_23.pdf ( 49 kb )
Taotlus 2023-02-28.pdf ( 45 kb )
summa_otsus.html ( 2 kb )
aruanne.2023-05-23 155249_1.pdf ( 40 kb )
Seotud dokumendid:
Show details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Hide details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:

Rahaliste vahendite taotlus linna reservfondist
Taotlus: 28.02.2023
Taotleja info
Nimi:Jaanus Eensalu
Isikukood:36406022718
TAOTLEJA
Juriidilise isiku registrikood kellele toetust taotletakse: 70005950 (Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu linn, Tartu linn, Tartu maakond, 50103, Tähe tn 38b)
Lisainfo (allüksuse nimi/osakond/filiaal): Meediadisaini osakond – Kõrgem Kunstikool Pallas
Taotleja on Tartu linnavalitsuse struktuuriüksus, hallatav asutus või linna osalusega juriidiline isik: Ei
Kinnitan, et toetust taotleval juriidilisel isikul puudub riiklike ja kohalike maksude või maksete võlgnevus: jah
Kinnitan, et toetust taotleval juriidilisel isikul puudub muu võlgnevus Tartu linna või Tartu linnaga seotud juriidilise isiku ees: jah
Toetust taotlev juriidiline isik on saanud Tartu linnalt varasemalt mistahes rahalist toetust ja on tagastanud varasemal perioodil kasutamata jäänud toetuse: ei
Toetust taotlev juriidiline isik on saanud Tartu linnalt varasemalt mistahes rahalist toetust ja on esitanud varem Tartu linnalt saadud toetuse kohta nõuetele vastava aruande, kui aruande esitamise tähtaeg on saabunud: ei
TAOTLUS
Taotluse eesmärk: Pallase meediadisaini osakonna tudengid taotlevad näitusele “Supermarket”, mis toimub Pallase galeriis ajavahemikus 23. märts - 22. aprill.
Sündmuse või tegevuse kirjeldus: Tegemist on iga-aastase Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna tudengite näitusega, mis toimub Pallase galeriis. Sel korral võtab näitus kokku viimase nelja aasta graafilise disaini tööd ning kannab nime “Supermarket”.
Tänapäeva ühiskonnas on kõik odav ja kiire, ühe kliki kaugusel, lihtsalt haara poeletilt, jahi soodustusi ja tarbi innukalt. Paraku on nii juhtunud ka loomingulise tööga. Tihti ei adu tellija, kui palju vaeva nõuab elegantse ja viimistletud lõpp-produktini jõudmine. Kõigel on hind ja mida odavam seda parem. Kunstnikest on saanud konveiertöölised. Aga kas nii peab olema? Meediadisaini tudengite graafilise disaini näitus mõtisklebki just nendel murettekitavatel teemadel läbi huumori ja visuaalse absurdi.
Näituse eesmärk on väärtustada meie, meediadisaini tudengite tööd ning teiste loominguliste aladega tegelevate inimeste panust meid ümbritsevasse visuaalsesse maailma. Tuua tähelepanu protsessile ja loole, mis on iga valmis toote taga. Pöörata pilgud sellele, kui palju pühendumist ja hoolt nõuab valmis produktini jõudmine ning millised meisterlikud lugude jutustajad peavad disainerid ja kujundajad olema. Läbi huumoriprisma ja iroonia kutsume vaatajaid osa saama supermarketist, mille näiliselt kerge ja viimistletud pealispinna taga on midagi palju rohkemat kui silmale näha.
Sündmuse või tegevuse ajakava: Näitus on Pallase galeriis avatud ajavahemikus 23. märts - 22. aprill.
Näitus avatakse orienteeruvalt kell 18:00 performance’iga TEMA grupi poolt, kes juhatab näituse sisse ühekordse etteastega. Seejärel antakse sõna nii meediadisaini osakonna juhatajale Jaanus Eensalule kui ka näitust korraldavale kolmandale kursusele. Täname kõiki toetajaid ja anname TEMA grupile esinemise eest kingikotid. Lõikame koos läbi tseremoonialindi. Õhtu jooksul mängib näitusesaalis muusikat DJ ning pakutakse kõigile külalistele suupisteid ja jooke. Tudengitel on võimalik rakendada oma galeriipedagoogilisi teadmisi, juhendades külalisi läbi näituse. Lisaks jagame näituse külastajatele meediadisaini osakonna tudengite tehtud kleepse. Külalistel on võimalik soetada näituse kataloogi kui ka meeneid. Näituse avamise orienteeruv lõpp on 21:00, mil me koristame ja teeme saalid korda iseseisvaks külastamiseks.
Taotletav summa: 3053.70
Taotletava summa kasutamise otstarve: Peamise osa toetusest kasutame näituse teoste trükkimiseks. Samuti rakendame raha tööde ülespanekuks vajalikule ning näitusesaali dekoreerimisele: PVC alused, stendid, värvid, tööriistad jms. Toetusraha kasutaksime ka näitust avavale TEMA grupile tasumiseks ning keskkonnasäästliku olmemajanduse korraldamiseks. Lisame taotluse juurde ka eelarve faili, kust on võimalik lähemalt lugeda, missugused kulutused meil näituse korraldamisega kaasnevad.
Kasusaajate arv: Eesti Vabariik, Tartu Linn, Kõrgem Kunstikool Pallas, Meediadisaini osakond.
Eeldatav kasulikkus Tartu linnale: Toetuse otsesed kasusaajad oleksid näituse “Supermarket” korraldajad ehk Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna kolmanda kursuse 14 tudengit. Kaudselt aga saab antud toetusest kasu terve Tartu linn, kuna käesoleva toetuse abil on meil võimalik korraldada näitus, mis tutvustab graafilist disaini tasuta nii oma ala tegijatele kui ka disainivõõratele inimestele.

Näituse “Supermarket” sponsoreerimine kasvatab positiivset ja kultuuriorienteeritud suhtumist Tartu linna poolt nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Läbi sotsiaalmeedia levib positiivne sõnum kaugele nii kodumaal kui ka riigipiiri taga. Positiivne kuvand Tartust meelitab turiste ja läbi selle panustab Tartu linna majanduslikku arengusse.  
Tulemuslikkuse hindamise mõõdikud: Infot näituse tulemuslikkuse kohta saab Pallase galerii külalisraamatust, mis peegeldab suhtelist näituse külastajate hulka ning nende muljeid näitusest. Samuti näitab näituse edukat turundamist näituse avamisele tulijate arv ning mitmete sponsorite toetus.
Nägemus riskide maandamise kohta, kui toetust antakse väiksemas mahus: Sel juhul plaanime vähendada näituse mahtu. Hetkel on näitus planeeritud nii peasaali kui ka keldrikorrusele, kuid väiksema toetuse korral piirame näitust ainult peasaalile. Lisaks oleksime sunnitud kärpima tööde arvu, jättes mõned tudengid ilma võimalusest oma töid näitusele esitada. Väiksema eelarvega loobuksime ka kaubiku rendist, millega töid galeriisse transportida. See aga suurendaks märgatavalt tudengite ajakulu ja töökoormust. Loobuksime ka performance’ist, mis seob meie näituse sõnumi ja visuaalid. Lisaks oleks võimalik näituse avamiseks suupisted ja jook ise valmis teha.
Põhjendus, miks ei olnud võimalik toetust taotleda eelarve koostamise ajal: Tudengid korraldavad näitust koolitöö raames ning lähtuvalt aine struktuurist ja teistest õppekohustustest ei olnud neil võimalik toetust detsembris taotleda, kuna sel ajal olid nad alles idee faasis.
Muud dokumendid, mida taotleja soovib esitada: 
Näituse_Supermarket_eelarve_22_23.pdf
KESKKONNAHOIDLIK SÜNDMUSTE JA TEGEVUSTE KORRALDUS
Enne küsimustele vastamist tutvu
keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi ja keskkonnahoidliku tegevuse põhimõtete ja soovitustega asutustele ja organisatsioonidele.
Võite kirjeldada nii sündmuste juhendi järgmist kui kategooriate lõikes asutuste üldiste keskkonnahoiu soovituste järgimist.
Kategooria: Materjalid ja ostud
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Külastajate nimekaardihoidjad või kaelapaelad peavad olema korduvalt kasutatavad.
2) Meenete, kingitustena ei jagata ühekordse kasutusega asju, v.a toit.
3) Dekoratsioonid peavad olema korduvalt kasutatavad.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Taaskasutame PVC aluseid, mis on olnud kasutusel ka eelmistel näitustel. Lisaks kasutame osaliselt olemasolevaid pintsleid ja värve, mida saavad kasutada ka järgmise aasta näituse korraldajad. Valime värvimiseks taaskasutatava jõupaberi.
Kategooria: Toitlustus, veekasutus
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Ühekordsete joogikõrte, segamispulkade ja kokteilikaunistuste kasutamine ei ole lubatud.
2) Järelejäänud toidule on tagatud kasutus: annetamine või korraldajate ja klientide poolt kaasavõtmine, eelistatavalt korduskasutatavates anumates. Söödavat toitu ära visata ei tohi.
3) Kasuta alati korduskasutatavaid nõusid, söögiriistu ja serveerimislahendusi.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Eelistame rohelise jalajäljega tooteid ning oleme pöördunud samade põhimõtetega sponsorite poole. Väldime avamispäeval ühekordseid nõusid – väljavalatavad joogid saavad külastajad valada klaasi. Järelejäänud toidu ja joogi võtame ise avamispäeva lõppedes kaasa.
Kategooria: Jäätmekäitlus
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Jäätmete liigiti kogumise kohustus kehtib nii osalejatele kui ka korraldajatele ja kauplejatele.
2) Liigiti kogutud jäätmed tuleb suunata liikide kaupa ringlusesse andes need üle jäätmekäitejale liikide kaupa ja nõudes neilt raportit koguste kohta, väiksemate ürituste puhul võib korraldaja liigiti kogutud jäätmed viia jäätmejaama ise.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Sorteerime kogu näituse ülespaneku ajal ja avamispäeval tekkinud prügi ning suuname need liikide kaupa ringlusesse. Lisaks kasutame biolagunevaid prügikotte.
Kategooria: Transport
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Jagada külastajatele infot erinevate transpordivõimaluste kohta, mis on alternatiiviks üksi autoga tulemisele; välisriikidest tulijatele jagada infot lennureisi kliimamõju kompenseerimise võimaluste kohta.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Planeerime kaubikuga liiklemise marsruudi targalt ja kütusesäästlikult – käime ühe sõiduga võimalikult mitmes üksteisele lähestikku asuvas kohas. Lühemaid vahemaid läbime kas jalgsi või bussiga.
Kategooria: Energia, ressursitõhusus
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Mitmepäevase ürituse külastajate välisel ajal tuleb elektrikasutus toimumispaigas viia minimaalseks viisil, mis ei takista ürituse toimumist.
2) Kui ürituse toimumispaik seda võimaldab, tuleb energiaallikaks valida püsiv elektriühenduse lahendus ajutiste generaatorite asemel.
3) Korraldaja peab ürituse ajal ja järel jälgima, et ei tekiks ressursikadu.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Palume Pallase galeriil järgida energiasäästlikut elektrikasutust. Ka omalt poolt järgime võimalikult energiasäästlikut kasutust, näiteks kustutame tuled ruumist lahkudes, lahtiolekuajaväliselt lülitame kõik elektriseadmed välja.
Kategooria: Arvestamine ümbruskonna ja kogukonnaga/Keskkonnahoidlik töökeskkond
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Ürituse territoorium peab pärast üritust jääma sama heasse seisukorda kui enne üritust.
2) Tekitatud kahju maastikule tuleb heastada.
3) Ümberkaudsete kinnistute omanikke teavitatakse toimuvast üritusest vähemalt üks nädal varem.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Toome galeriisse nii näituse ülespanekuks kui ka avamispäevaks suuremad prügikastid, kuhu on mugav prügi ära visata ning väldime sellega prügi sattumist tänavatele. Koristame näituse avamispäeva lõpus nii galeriiruumid kui ka -esise ning jätame need iseseisvaks külastamiseks sama heasse seisukorda kui enne üritust.
Kategooria: Kommunikatsioon
Miinumunõuded sündmuse korraldamisel:
1) Keskkonnahoiuga seotud reeglid peavad külastajatele olema edastatud ja avalikult kättesaadavad vähemalt nädal enne üritust.
2) Partneritele/kauplejatele peavad keskkonnahoiuga seotud reeglid olema edastatud kirjalikult koostöökokkulepete sõlmimise hetkel või piisavalt varakult enne ürituse toimumist, et kaupleja/partner oleks võimeline keskkonnahoiu reegleid täielikult täitma.
3) Nii külastajatele kui ka partneritele selgitatakse keskkonnareegleid ka kohapeal ürituse ajal.
Kuidas plaanite selles kategoorias keskkonnahoidlikkust tagada?: Tutvustame sotsiaalmeedias viise, kuidas keskkonnahoidlikult Pallase galeriid külastada – milliste bussidega sinna on võimalik sõita ning kui kaugel on galerii jalgsi tulles kesklinnast ja Aparaaditehasest. Kajastame enne näituse avamist ka seda, kuidas galeriis prügi on võimalik sorteerida.
TAOTLUSE KINNITAJA  
Kas oled ettevõtte allkirjaõiguslik isik: Olen allkirjaõiguslik isik
TAOTLEJA KONTAKTANDMED
Kontakt telefon: +372 502 4565
Kontakt e-post: jaanus.eensalu@pallasart.ee 
Arvelduskonto omanik: Toetust taotlev juriidiline isik on konto omanik
Arvelduskonto omaniku nimi: Rahandusministeerium
Arvelduskonto number kuhu toetus kanda: EE932200221023778606
Olen nõus käesoleva taotlusega seotud dokumentide saatmisega elektroonilises vormis kontakt e-posti aadressile: jah
Täitja kontaktinfo
Nimi: Jaanus Eensalu
E-post: jaanus.eensalu@pallasart.ee
Telefon: +372 733 8992
Kinnitan esitatud andmete õigsust. Olen tutvunud Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise korraga