|
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
|
Tartu
|
20. juuni 2014. a. nr 653
|
Ropka veehaarde sanitaarkaitseala heakorrastamise projekteerimistingimuste määramine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, ehitusseaduse § 19 lg-d 1 ja 3 ning Tartu linna ehitusmääruse § 26 lg-d 1 ja 4, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Määrata Ropka veehaarde sanitaarkaitseala heakorrastamise projekteerimistingimused vastavalt lisale.
2. Korraldus jõustub taotlejale teatavaks tegemisest.
3. Käesoleva korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teadasaamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
Urmas Klaas linnapea |
Jüri Mölder linnasekretär |
LISA
Tartu Linnavalitsuse 20.06.2014
korralduse nr 653 juurde
Ropka veehaarde sanitaarkaitseala heakorrastamise projekteerimistingimused PTR-14-041
Projekti tellija: Linnamajanduse osakond
Projekteerimistingimused kehtivad 2 aastat alates tingimuste jõustumise kuupäevast
1. Lähtedokumendid
1.1 Asukohaskeem lisa 1
2. Lähteandmed
2.1 Projekt vormistada vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 “Nõuded ehitusprojektile” ning EVS 907:2010 "Rajatise ehitusprojekt".
2.2 Projektlahendus peab vastama Veeseaduses ja teistes kehtivates õigusaktides sätestatule.
2.3 Arvestamisele kuuluvad planeeringud ja dokumendid:
2.3.1 Tartu linna üldplaneering 06.10.2005;
2.3.2 Ropka tööstuspargi detailplaneering 27.09.2005;
2.3.3 Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni 18.06.2014. a kiri nr JT 6-6/14/13048-2.
2.4 Projekti koostamise aluskaardiks võtta aktualiseeritud (olemasolevat situatsiooni tõeselt kajastav, sh tehnovõrgud) digitaalselt mõõdistatud geodeetiline alusplaan täpsusastmega M 1:500, kus on esitatud andmed koostaja kohta (ettevõtja nimi, litsentsi nr, töö nr), mõõdistamise aeg. Geodeetiline alusplaan peab olema registreeritud linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistuses. Alusele peavad olema kantud kõik puud.
2.5 Tegevus veehaarde sanitaarkaitsealal ja kaitsealuste taimede kasvukohas on vajalik kooskõlastada Keskkonnaameti Jõgeva - Tartu regiooniga.
2.6 Väljastatud projekteerimistingimused, võrguettevõtete tehnilised tingimused jm projektiga seonduvad dokumendid lisada projekti kausta.
3. Projektlahenduse sisu
3.1 Projekteerida veehaarde teenindustee, Turu tn 48a krundil asuva kraavi ning ümbritseva ala heakorrastamine ning vajadusel täiendavate pinna- ja sademevee juhtimise rajatised. 2002. a on koostatud Ropka veehaarde vertikaalplaneerimise tööde organiseerimise projekt (AS Tartu Veevärk). Nimetatud tööga arvestada, ka kavandatavate tööde projekteerimisel. Maapinna kõrguseid on lubatud muuta sobilike kallete tagamiseks, pinnasetäide on lubatud aladel, kus see ei takista kaitsealuste taimede kasvutingimusi. Projekti mahus esitada ala vertikaalne planeerimine, mis arvestab ümbritsevate maapinna kõrgustega.
3.2 Projekti asendiplaanile kanda veehaarde sanitaarkaitsevöönd, liinirajatise kaitsevöönd ja teised kitsendusi põhjustavad objektid koos kaitsevöönditega.
3.3 Projekti koosseisus esitada sanitaarkaitseala hooldamise nõuded ning kavandatavate tööde ehitustehnoloogia kirjeldus.
3.4 Sademevee lahenduse rekonstrueerimisel lähtuda Vabariigi Valitsuse 29.11.2012. a määrusest nr 99 "Reovee puhastamise ning heit- ja sademevee suublasse juhtimise kohta esitatavad nõuded, heit- ja sademevee reostusnäitajate piirmäärad ning nende nõuete täitmise kontrollimise meetmed"
3.5 Vajadusel näha ette piire, mis tõkestaks kõrvaliste isikute pääsu alale. Piirde kavandamisel näidata selle asukoht ja tüüp koos iseloomulike näitajatega (kõrgus, värv, kinnitamine jms).
3.6 Näidata alal likvideeritav ja asendatav haljastus. Puude raieks tuleb taotleda raieluba vastavalt Tartu Linnavolikogu 01.07.2004 määrusele nr 79 "Puu raiumiseks loa andmise kord".
3.7 Vajadusel projekteerida heakorratöödest tulenev tehnovõrkude rajamise, rekonstrueerimise ja ümbertõstmise lahendus.
3.8 Fikseerida väljakaevatava pinnase maht ja ladustamise koht.
3.9 Näha ette tööde käigus rikutud katete (sh muru) taastamine. Katete rajamiseks ja taastamiseks näidata alad, ristlõiked ning konstruktsioonid.
3.10 Seletuskirjas fikseerida, et ajutine liikluskorraldus tööde teostamise ajal lahendatakse vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 16.04.2003. a määrusele nr 69 "Liikluskorralduse nõuded teetöödel".
4. Projekti asendiplaanile võtta maaomanike ja projekteeritaval alal olemasolevate ( sh elektri õhuliin) ja projekteeritavate tehnovõrkude valdajatelt nõusolekud projektlahendusega.
Projekti kooskõlastamise käigus on vajalik fikseerida hooldustööde maht ja teostaja.
5. Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5, III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
/allkirjastatud digitaalselt/
Jüri Mölder
linnasekretär
Jüri Mölder
linnasekretär