EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
25. märts 2022. a. nr LV-IP-0045 |
Linnavolikogu otsuse "Loa andmine riigihanke "Aardlapalu prügila järelhooldus" korraldamiseks" esitamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada linnavalitsusel korraldada riigihange "Aardlapalu prügila järelhooldus".
2. Otsus jõustub ....
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Linnavolikogu otsuse "Loa andmine riigihanke "Aardlapalu prügila järelhooldus" korraldamiseks" esitamine " juurde
2022. aastaga lõpeb Aardlapalu prügila järelhoolduseks sõlmitud kontsessioonileping Doranova Baltic OÜga. Käesoleva eelnõuga taotleb linnamajanduse osakond luba uue riigihanke väljakuulutamiseks ja lepingu sõlmiseks aastateks 2023-2025. Aardlapalu prügila suleti 2009. aastal ning pärast seda on prügilas läbi viidud prügila sulgemiskavas ette nähtud järelhoolduse toimingud.
Aardlapalu prügila järelhooldus hõlmab järgmisi tegevusi:
1) seire (pinnavee, põhjavee, nõrgvee, jäätmelademe seire);
2) prügilagaasi kogumine ning elektri tootmine;
3) prügilademe ja ümbruse niitmine;
4) prügila teede, platside, kraavide, truupide korrashoid;
5) prügilasse rajatud nõrgvee ja gaasikogumise süsteemide jm rajatiste korrashoid, hooldus ja haldamine (käitamine).
Kehtiv kontsessioonileping sõlmiti kümneks aastaks (2013-2022), uus leping on plaanis sõlmida kolmeks aastaks. Kehtiva kontsessioonilepingu raames rajati prügilasse prügilagaasi kasutav koostootmisjaam. Prügilagaasi kogused on pidevalt vähenenud ning gaasist elektri tootmine on hetkel võimalik, aga pikemas perspektiivis mitte. Seetõttu sõlmitakse seekord leping lühemaks perioodiks.
Gaasikogused on olnud järgmised:
Uues hankes jätkatakse prügila seirega ning süsteemide ja rajatiste hoolduse ning käitamisega. Prügilagaas kogutakse ning võimalusel toodetakse sellest elektrit. Kui prügilagaasi ei ole piisavalt elektri tootmiseks, tuleb see põletada (vastav süsteem on prügilasse rajatud). Prügila nõrgvee osmoospuhastit on alates 2017. aastast hoitud reservis ning tekkinud nõrgvesi on suunatud prügimäele prügilakihtide niisutamiseks, et muuhulgas ergutada prügilagaasi teket. Osmoospuhasti käitamise kohustust hankes ei kehtestata.
Perioodi 2013-2022 kontsessioonilepingu maksumus oli 976 428 eurot, sh käibemaks 162 738 eurot. Uue lepingu eeldatav maksumus on 225 000 eurot.