Õigusakti eelnõu: Salme 1a projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Salme 1a projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0062
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 15.01.2021
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 26.01.2021 korraldus nr 102 "Salme 1a projekteerimistingimuste määramine"
Failid: salme 1a.pdf ( 169 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0062 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-20-144

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Salme tn 1a
    Ehitisregistri kood: 104026876 - õppehoone, 10426877 - garaaž
    Maakasutuse sihtotstarve: ühiskondlike ehitiste maa 100%

    Krundi pindala: 15827 m²
    Kavandatav ehitustegevus: abihoone laiendamine ja tööõpetuseklassideks rekonstrueerimine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 01.12.2020 nr PTH-20-144
    Eskiis
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Karlvoa miljööväärtuslikul alal ning ehitismälestise Salme 1a (reg-nr 30446) ja Karlova mõisa pargi maa-alalise ehitismälestise (reg-nr 7100) kaitsevööndites. Järgida Tartu linna üldplaneeringu 6. peatükis miljööväärtusega hoonestusalale kehtestatud nõudeid. Miljööalal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
      2. Ehitusala: vt lisa 1.
      3. Arhitektuur: kõrgetasemeline. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku. Lahendus peab sobima miljööpiirkonda.
      4. Lubatud suurim kõrgus: olemasolev.
      5. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
      6. Katus: katusekatteks valtsplekk, valtsplekiga sarnase profiiliga plekk. Uuendamisel järgida hoone kui terviku lahendust. Korstnapitsid punastest tellistest või krohvitud.
      7. Välisviimistlus: krohv ja puit. Silikaattellistest hooneosa krohvida. Sokkel krohvida traditsioonilise krohviga.Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      8. Avatäited lubatud ainult puidust raamidel. Keelatud on plastikust, puitalumiiniumist ja muudest tehismaterjalidest akende kasutamine.
      9. Arhitektuursete detailide (trepid, piirded, väravad, varikatused, luugid, välisuksed jmt) lisamisel järgida hoone kui terviku lahendust.
      10. Matkivad viimistlusmaterjalid / katusekate pole lubatud.
      11. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
      12. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      13. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused") oma krundil.
      14. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Eriosade võimsuste muutumisel taotleda tehnilised tingimused ja kooskõlastada projektid vastavate võrguvaldajatega.
      2. Õhksoojuspumba välisagregaadid paigutada maapinnale ning valida vähevaadeldav asukoht. Agregaat varjestada.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, müra- ja invanormidele ning heale projekteerimistavale.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist.
      3. Ehitusprojekti digitaalsel vormistamisel järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel: https://www.mkm.ee/sites/default/files/juhend_-_ehitusprojekti_digivormistamine_ehitusloa_taotlemisel_10.02.2015.pdf
      4. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada ajakohast M 1:500 geodeetilist alusplaani, mis on eelnevalt registreeritud Tartu piirkonna geomõõdistuste infosüsteemis Geoarhiiv. Projekti asendiplaanil ja seletuskirjas tuleb viidata geodeetilise alusplaani tegijale (ettevõtja, töö number, töö tegemise aeg, kõrgussüsteem).
      5. Projekti koosseisus näidata ära hoone esialgu kavandatud maht, ehitusprojekti alusel taotletav maht ja hoone laienduse maht %-des.
      6. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      7. Joonistel eristada olemasolevad ja kavandatavad konstruktsioonid.
      8. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest. .
    6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE:
      1. Ehitusprojektile peab heakskiidu andma Päästeameti Lõuna päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207).
      2. Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
      3. Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud).
      4. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) ja kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni tn 5 III k tuba 321) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Salme 1a projekteerimistingimuste määramine " juurde



Taotleja soovib laiendada olemasolevat abihoonet Salme tn 1a kinnistul ning rekonstrueerida ja laiendada garaaž tööõpetusklassiks.

Alal puudub kehtiv detailplaneering. PlanS § 125 lg 5 võimaldab kohaliku omavalitsuse üksusel lubada ilma detailplaneeringut koostamata püstitada projekteerimistingimuste alusel olemasoleva hoonestuse vahele jäävale kinnisasjale ühe hoone ja seda teenindavad rajatised, kui ehitis sobitub mahuliselt ja otstarbelt piirkonna väljakujunenud keskkonda, arvestades sealhulgas piirkonna hoonestuslaadi. Ühtlasi peavad olema määratud üldplaneeringus vastava ala üldised kasutus- ja ehitustingimused ning ehitise püstitamine ei tohi olla vastuolus üldplaneeringus määratud muude tingimustega. Vastavalt Tartu linna üldplaneeringule on Salme tn 1a maakasutuse juhtotstarve kooli maa-ala.

Projekteerimistingimuste kavand saadeti tutvumiseks Pargi tn 6 kinnistu omanikele. Pargi tn 6 kinnistu omanik soovis, et edasised ehitustegevused kooskõlastataks nendega, samuti arvestada, tuleohutuskuja ja paigutada hoone 4 m kaugusele kinnistu piirist, kinnistu piirile kavandada aed ning ehitusprotsess ei tohi kahjustada Pargi tn 6 kinnistul asuvaid objekte.

Projekteerimistingimuste taotleja teatas, et olemasolevat hoonet nihutada ei saa, vajadusel nihutatakse juurdehitus 4 m kaugusele. Projekteerimise käigus arvestatakse naaberkinnistu omanike soove tuleohutuse, piirdeia teemal, samuti arvestatakse, et ehitustegevus ei kahjustaks Pargi tn 6 kinnistul olevaid objekte.

Linnavalitsus märgib, et projekteerimistingimused määravad ära lähteandmed, mille alusel koostatakse ehitusprojekt. Vastavalt projekteerimistingimustele tuleb ehitusprojekti kooskõlastada naaberkinnistu omanikega. kui ehitus jääb kinnistu piirile lähemale kui 4 m. Kuna taotleja oli nõus arvestama Pargi tn 6 kinnistu omanike soovidega ning täiendavaid vastuväiteid Pargi tn 6 kinnistu omanik ei saatnud, siis ei ole alust projekteerimistingimuste väljastamisest keeldumiseks.

Linnavalitsus on seisukohal, et projekteerimistingimustega ehitusõiguse määramine ei halvenda piirkonnas väljakujunenud hoonestuslaadi, arvestab seda ning ei riku kellegi õigusi ega huve. Hoone tingimused vastavad Tartu üldplaneeringus seatud tingimustele.

ümberehitatav garaaž


Vaade Pargi tn 6 kinnistu poolt


Salme 1 a kinnistu - punasega märgitud ümberehitatav ja laiendatav garaaž