Õigusakti eelnõu: Kroonuaia 44//46 projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Kroonuaia 44//46 projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0872
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 07.08.2018
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 4.09.2018 korraldus nr 908 "Kroonuaia 44//46 projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Kroonuaia 44_46.pdf ( 38 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0872 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-18-049

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Kroonuaia 44 // 46
    Ehitisregistri kood: olemasolevad elamud: Kroonuaia 44 - 104043128, Kroonuaia 46 - 104043129
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa 100%

    Krundi pindala: 2184 m²
    Kavandatav ehitustegevus: uue kortermaja püstitamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 22.03.2018 nr PTH-18-049
    Tartu linna üldplaneering
    Asendiplaani eskiis
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Supilinna miljööväärtuslikul hoonestusala, vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis ja arheoloogilises miljööpiirkonnas. Järgida Tartu linna üldplaneeringu 6. peatükis miljööväärtusega hoonestusalale kehtestatud nõudeid. Miljööalal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
      2. Ehitusala: vt lisa 1. Uue hoone lubatud ehitusalune pindala kuni 185 m2.
      3. Hoonete arv krundil: 3 põhihoonet + olemasolevad abihooned
      4. Arhitektuur: kõrgetasemeline. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku. Lahendus peab sobima miljööpiirkonda.
      5. Lubatud korterite arv: Uues hoones kuni 6 korterit.
      6. Korruste arv: kuni 2
      7. Lubatud suurim kõrgus: 8 m planeeritud hoone ± 0.00. Soklikõrgus 0,4-0,6 m planeeritud maapinnast.
      8. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades. Viilkatus.
      9. Katusekalle: 30-45°
      10. Katusekate: katusekatteks valtsplekk, valtsplekiga sarnase profiiliga plekk või kivi. Korstnapitsid punastest tellistest või krohvitud. Vältida matkivaid materjale.
      11. Katuseuukide kogupikkus ei tohi ületada 2/5 räästa pikkusest (vajadusel lahendada mitmes osas). Ühe väljaehituse laius ei tohi ületada 1/5 katuseräästa pikkusest.
      12. Katusekorruse valgustamiseks on lubatud paigaldada katuseaknad.
      13. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale - puitlaudis, väiksemas mahus on lubatud ka punane tellis, krohv vms. Sokkel krohvida traditsioonilise krohviga. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      14. Avatäited puidust; keelatud on kasutada plast-, metall- ja imiteerivaid materjale.
      15. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
      16. Piirded: lahendada sobilikuna piirkonna miljöösse, soovitavalt puitlipp- või plankaed kõrgusega u 1,5m. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Esitada joonis.
      17. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      18. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused") oma krundil. Sõidetava kattega osa krundist peab olema väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
      19. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      20. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist. Soovitame tellida projekt miljööaladele projekteerimises kogenud arhitektilt.
      3. Ehitusprojekti digitaalsel vormistamisel järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel: https://www.mkm.ee/sites/default/files/juhend_-_ehitusprojekti_digivormistamine_ehitusloa_taotlemisel_10.02.2015.pdf
      4. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      5. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      6. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
    7. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE:
      1. Ehitusprojektile peab heakskiidu andma Päästeameti Lõuna päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207). Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond kaasab Päästeameti läbi ehitisregistri projekti menetlusse pärast seda, kui projekt on osakonnas heaks kiidetud.
      2. Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
      3. Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud).
      4. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) ja kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni tn 5 III k tuba 320) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Kroonuaia 44//46 projekteerimistingimuste määramine " juurde



Taotleja soovib püstitada Kroonuaia 44//46 kinnistule uue korterelamu. Alal puudub kehtiv detailplaneering.
Tingimuste koostamise aluseks on esitatud asendiplaani eskiis. Kroonuaia tn 44//46 jääb Supilinna miljööväärtuslikule hoonestusalale, vanalinna muinsuskaitse kaitsevööndisse kui ka arheoloogilisse miljööpiirkonda.

PlanS § 125 lg 5 võimaldab kohaliku omavalitsuse üksusel lubada ilma detailplaneeringut koostamata püstitada projekteerimistingimuste alusel olemasoleva hoonestuse vahele jäävale kinnisasjale ühe hoone ja seda teenindavad rajatised, kui ehitis sobitub mahuliselt ja otstarbelt piirkonna väljakujunenud keskkonda, arvestades sealhulgas piirkonna hoonestuslaadi. Kroonuaia tn 44//46 jääb Supilinna miljööväärtuslikule hoonestusalale, vanalinna muinsuskaitse kaitsevööndisse kui ka arheoloogilisse miljööpiirkonda.

Vastavalt Tartu linna üldplaneeringu joonise "Supilinna linnaosa miljööväärtusega hoonestusala kaitse- ja kasutamistingimused ning maa- ja veealade üldised kasutamise- ja ehitustingimused" on Kroonuaia tn 44//46 kinnistule märgitud võimalik uushoonestusala, st lubatud on täiendava hoone püstitamine.

Projekteerimistingimuste kavand saadeti tutvumiseks kõikidele Kroonuaia tn 44//46 naaberkinnistu omanikele kui ka Supilinna Seltsile.
Ettepanekuid ja vastuväiteid esitasid nii Herne tn 6, Kroonuaia tn 42, Herne tn 2//4 kinnistu omanikud kui ka Supilinna Selts.

Herne 2//4 kui ka Kroonuaia tn 42 kinnistu omanike ettepanekul täpsustati kavandatava hoone kaugus naaberkinnistu piiridest, samuti ka korterite arvu uues hoones.

Linnavalitsus on seisukohal, et projekteerimistingimustega ehitusõiguse määramine ei halvenda piirkonnas väljakujunenud hoonestuslaadi. Linnavalitsuse hinnangul ei ole nimetatud taotluse kohase krundi ehitusõiguse määramiseks uue detailplaneeringu koostamine otstarbekas ega vajalik, kuna eesmärki on võimalik saavutada käesolevate projekteerimistingimustega.

Detailplaneeringu koostamisega kaasneks käesoleval juhul tarbetu ajakulu, sest kõik eeldused projekteerimistingimuste alusel projekteerimiseks ja püstitamiseks on olemas.

Võttes arvesse PlanS § 125 lg-s 5 sätestatut, loobub Tartu Linnavalitsus detailplaneeringu koostamise kohustusest Kroonuaia tn 44//46 kinnistul.



Väljavõte üldplaneeringu joonisest nr 20. Sinisega viirutatud ala on uushoonestusala.