EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
19. aprill 2018. a. nr LV-IP-0106 |
Informatsioon sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskus 2017. a majandusaasta aruande kohta |
KUULATI: |
Sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskus juhataja Reigo Kuivjõgi ettekannet |
OTSUSTATI:
|
Võtta informatsioon 2017. a majandusaasta aruande kohta teadmiseks
|
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Informatsioon sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskus 2017. a majandusaasta aruande kohta " juurde
Õiend on koostatud SA Tartu Loomemajanduskeskus 2017. a majandusaasta aruande kohta. Audiitorbüroo ELSS AS vandeaudiitorite Enn Leppiku ja Margit Leppiku arvamuse kohaselt kajastab aruanne kõigis olulistes osades õiglaselt SA Tartu Loomemajanduskeskuse finantsseisundit seisuga 31.12.2017.
SA Tartu Loomemajanduskeskus põhitegevusalaks on katusorganisatsioonina loomemajanduse koordineerimine Tartus, jagades loomemajandusalast infot ning pakkudes alustavatele loovettevõtjatele ärialustusteenuseid. Sihtasutuse üks peamiseid põhikirjalisi ülesandeid on uute innovaatiliste loomemajanduse ettevõtete tekke initsieerimine ning nende jätkusuutlikkuse tagamine. Selleks pakub keskus eelinkubatsiooni ja inkubatsiooni teenuseid.
Juhtivateks valdkondadeks on kujunenud film ja moedisain. Keskuses tegutseb veel maastikuarhitekte, tootedisainereid, graafilisi disainereid jm.
Tartu Loomemajanduskeskuse eelinkubatsiooni programmi esitati rekordiline hulk taotlusi- programmist soovis osa saada 39 loomeinimest. 15 uut ettevõtjat kaitses oma äriplaani, kellest parimatel on võimalus asuda inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arenemisel. Kokku on aastate jooksul koostanud ja kaitstud 161 äriplaani. Noored ettevõtjad tegutsevad kolmes Kalevi tänava majas, Antoniuse õue stuudiotes ning mõnel juhul ka n.ö virtuaalselt.
Samuti on Antoniuse õues asuv kohvik- restoran JOP saanud linalaste lemmikuks. Kohvik osales maitseelamuste kampaanias „ Maitsev Tartu“ ning sai külastajate lemmiku tiitli. Kohvik on avatud iga päev pakkudes toitlustust ka seminaridele. Korraldatakse veini- ja toidukoolitusi ning muusikaõhtutuid. Suve jooksul toimus Antoniuse õues üle 17 kontserdi ja etenduse.
Aasta jooksul pakuti ettevõtjatele hulgaliselt kõrgetasemelist koolitusi ning mentorlust.
Aruandeaasta tegevustulud vähenesid võrreldes eelmise aastaga 72 tuh eurot ehk 16%, sh tulu sihtfinantseerimisest vähenes 100 tuh eurot ehk 40 %, müügitulud suurenes 24 tuh eurot ehk 14%.
Aruandeaasta kulud vähenesid võrreldes eelmise aastaga 30 tuh eurot ehk 7%, sh jagatud annetused vähenesid 12 tuh eurot ehk 29%, majandamiskulud vähenesid 12 tuh eurot ehk 6%.
Finantskuludeks olid ka laenukohustuste intressikulud 1 tuh eurot.
SA Tartu Loomemajanduse Keskuse juhatuse liikme aruandeaasta töötasuks oli 29 tuh eurot, nõukogu 3 liikmetele tasu ei makstud. 2017. aasta lõpu seisuga töötas Tartu Loomemajanduskeskuses 6 töötajat ja 1 võlaõigusliku lepingu alusel.
Sihtasutuse bilansiline vara on aruandeaasta lõpuks 705 tuh eurot. Aastaga vähenemine 50 tuh euro ehk 7%, valdavalt kinnisvarainvesteeringute kulumi arvel 32 tuh eurot ning käibevara vähenemise arvelt 21 tuh eurot. Kinnisvarainvesteeringutelt teeniti tulu 41 tuh eurot.
Kohustused aruandeaasta lõpuks, 55 tuh eurot, on aastaga vähenenud 19 tuh eurot laenukohustuste vähenemise arvel. 2018 aastal lõppeb SA Tartu Kultuurkapitalilt saadud laenu tähtaeg ning viimane laenumakse on 25 tuh eurot.
SA Tartu Loomemajanduskeskus lõpetas 2017. a majandusaasta kahjumiga 32 tuh eurose kahjumiga (2016. a oli kasum 9 tuh eurot). Kahjum on tingitud tegevuskulude suurenemisest ning tulude vähenemisest.
Arvestades 2017. a majandusaasta kasumit jääb sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskus käsutusse jaotamata kasumit 650 tuh eurot.
Majandusaasta_aruanne_2017.bdoc