EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
11. mai 2017. a. nr LV-IP-0120 |
Linnavolikogu otsuse "Loa andmine "Nõustamisteenuse ost 2018-2020" riigihanke korraldamiseks" eelnõu esitamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada Tartu linnavalitsusel korraldada hange "Nõustamisteenuse ost 2018-2020".
2. Otsus jõustub viiendal päeval pärast vastuvõtmist.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Linnavolikogu otsuse "Loa andmine "Nõustamisteenuse ost 2018-2020" riigihanke korraldamiseks" eelnõu esitamine " juurde
Hanke menetlemiseks on dokumendiregistris algatatud asi: RH-17-220, .
Nõustamisteenus hankimiseks tehakse ettepanek pakkumuse esitamiseks nõustamisteenust pakkuvatele organisatsioonidele, kelle tegevus toimub Tartu linnas.
Teenuse eesmärk on toetada nõustamisteenuse osutamisega Tartu linna vähekindlustatud elanikke ning parandada seeläbi inimeste toimetulekut ja heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja suhtlemisprobleeme ning toetada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel.
Teenuse sisuks on isiku nõustamine terviseolukorra, isiksuse ja suhetest tingitud probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks. Isiku psühholoogiliste probleemide, seisundi ja tegevusvõime hindamine. Isiku potentsiaali ja valmisoleku arendamine eakohasteks tegevusteks, töötamiseks, õppimiseks ja iseseisvaks elamiseks. Võrgustikuliikmete nõustamine ja motiveerimine, et toetada isikut seatud eesmärkide saavutamisel.
Teenuse sihtrühmaks on vähekindlustatud Tartu linna elanikud, kelle iseseisvat toimetulekut pingestavad: depressiivsus, ärevus, hirmud, suitsidaalsus, psühhosomaatilised tervisehäired, suhtlemise- ja suhteprobleemid, töö- ja koolistress, töötus,tõrjutus, kodutus,sõltuvus-, kohanemise- ja vägivallaprobleemid, traumaatilised kogemused, sh lein, õnnetusjuhtum, kuriteo ohvriks langemine ja muud toimetulekut takistavad tegurid.
Teenuse objekt on telefoninõustamine, esmane konsultatsioon, individuaalne kriisiabi, grupi kriisinõustamine, grupiteraapia, individuaalne psühholoogiline nõustamine, individuaalne psühhoteraapia, psühholoogiline pere- ja paarinõustamine, psühholoogiline pere- ja paariteraapia ja isiksuse psühhodiagnostika.
Tasuta nõustamisteenust vajab Tartu linnas keskmiselt 52 inimest ühes kuus, kuid viimase hankeperioodi (aastad 2014-2017) põhjal saab prognoosida abivajajate arvu kasvu keskmiselt 55 inimeseni ühes kuus. Nõustamisteenuse hankimisel viiakse sisse muudatus teenuse objekti suhtes, mille tulemusel lõpetatakse usaldustelefoni teenuse hankimine ja asendatakse see telefoninõustamisega. Muudatuse aluseks on usaldustelefoni hea kättesaadavus Eestis, mille pakkujateks on nii riiklikud kui ka kolmanda sektori esindajad ning telefoninõustamise vajaduse jõuline kasv.
Nõustamisteenuse planeeritav maht on 3000 tundi aastas, millest telefoninõustamise osakaal on kuni 20%.
Nõustamisteenus on kujunenud linnaelanikele kindlaks toetuspunktiks ja on saanud sotsiaalse toimimise lahutamatuks osaks. Majanduslikes raskustes, erinevate sotsiaalsete probleemidega ja kriisiolukorras inimesed vajavad psühholoogilist toetust, mistõttu on planeeritud hankeperioodiks kolm järgnevat aastat, so 2018-2020. Planeeritav teenuse maksumus on 2018. aastal 50 000 eurot, kasv aastas 5%. Hankeperioodi eeldatav maksumus kokku 157 625 eurot.