EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
13. juuni 2016. a. nr LV-K-0654 |
Osalemine projektis "Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul" |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg 1 p 1 ja lg 3, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Osaleda projektis "Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul", mis esitatakse rahastamiseks Sihtasutusele Innove tegevuse „Keeleõppe tegevused edukamaks toimetulekuks tööturul“ raames.
2. Omafinantseering puudub.
3. Määrata projekti koordinaatoriks Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames allkirjaõigust.
4. Korraldus jõustub ...
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Osalemine projektis "Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul" " juurde
Projekti nimi ja number
VP-16-0102 - Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul -
Lühikokkuvõte
Täiendava eesti keele õppe korraldamise eesmärk on aidata eesti keelest erineva emakeelega õppuritel toime tulla nii igapäevastes kui ka tööalastes toimingutes ja situatsioonides, aga ka orienteeruda Eesti kultuuriruumis, aidata kursuslastel praktiseerida eesti keeles kõnelemist, saada teadlikuks oma erinevate uskumuste soodustavast või piiravast toimest, samuti saada tuge oma isiklikele arusaamadele ja identiteedile.
Käesoleval hetkel Tartu Kutsehariduskeskus ei paku täiendavat keeleõpet eesti keelest erineva emakeelega õppuritele. Alates 2011. a viiakse läbi esmakursuslastele funktsionaalse keeleoskuse test, mille põhjal selekteeruvad välja nõrga keele oskusega eesti keelest erineva emakeelega õpilased. Seoses asjaoluga, et Lõuna-Eestis ei ole võimalik kutseharidust omandada vene õppekeelega õpperühmades, on suurenenud Tartu Kutsehariduskeskuses õpilaste arv, kes vajavad täiendavat eesti keele õpet.
Täiendava võõrkeele õppe eesmärgiks on õppija toimetulek kultuuriliselt mitmekesises töökeskkonnas ja konkurentsivõime tõstmine tööturul. Klientide rahulolu uuringud kinnitavad, et meie teenindajad jäävad kõige enam hätta võõrkeeltega.
Vähe on mitmekeelseid tootetutvustusi, menüükaarte ja suunavaid viitasid. Sellepärast keskendume täiendava võõrkeele õppe korraldamisel kõige enam soome, vene ja saksa keelele.
Eesmärk ja alleesmärgid
1. Täiendava võõrkeele õppe eesmärgiks on õppija toimetulek kultuuriliselt mitmekesises töökeskkonnas ja konkurentsivõime tõstmine tööturul. Võõrkeeleoskus julgustab õpilasi kandideerima välispraktikale ja loob eeldused edukamaks toimetulekuks keelekeskkonnas.
2. Täiendav eesti keele õpe: eesmärk on hakata korraldama täiendavat eesti keele õpet, mis vastab Tartu Kutsehariduskeskuse õppurite vajadustele 2016/2017. õppeaastal ning millist oleks vaja kooli mitte-eesti emakeelega õppuritele, et saavutada õpilaste pädev keeleoskus 2017. aasta lõpuks.
Tegevused
1. Täiendav eesti keel (sh talvekool)
2. Täiendav võõrkeele õpe:
● 3 keelekursust (soome keel, saksa keel, vene keel)
● Euroopa keelte ja kultuuride nädal - 200 osavõtjaga konverents ja 5 töötuba 15 osavaõtjaga teenindusvaldkonna erialadelt
● ettevõttepraktika Narvas
Tulemused
1. Täiendav eesti keele õpe: tulemuste saavutamiseks on täiendava eesti keele õppe kursuse väljatöötamine, mis sisaldab lõimitud keele- ja erialaõpet, nende läbiviimiseks õppematerjalide koostamist, vastava õppekava väljatöötamist ja nende alusel õppetöö läbiviimist.
2. Täiendava võõrkeele õpe: kursused keskenduvad suulisele eneseväljendusoskusele. Õpetusega taotletakse, et õppija omandab õige kultuurilise suhtumise ning igapäevatööks vajalikud kutsealased teadmised ja oskused enese väljendamiseks valitud võõrkeeles tasemel B1.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 15 000 eurot
Tartu linna omaosalus 0 eurot
Toetus Tartu linnale 15 000 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
1. Eesti keele kursus ja talvekool 2860 EUR
2. 3 keelekursust (soome keel, saksa keel, vene keel) 9900 EUR
3.Euroopa keelte ja kultuuride nädal (sealhulgas konverents) 1540 EUR
4. Ettevõttepraktika Narvas 700 EUR
Rahastaja
SA Innove
Tegevus „Keeleõppe tegevused edukamaks toimetulekuks tööturul“
Meeskond
Projekti koordinaator: Andrus Mõttus
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Andrei Atškasov, Tartu Kutsehariduskeskus, rahvusvaheliste suhete koordinaator,
tel: 736 1894,
email: andrei.atskasov@raad.tartu.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Tartu KHK õppekorralduse juht Mariann Karja,
Tartu KHK projektispetsialist Veronika Kupri,
Tartu LV rahandusosakonna raamatupidamisteenistuse vanemraamatupidaja Ave Paabo.
Tähtajad
Projekti esitamine: 20.06.2016
Projekti elluviimine: 15.08.2016 - 31.08.2017