Õigusakti eelnõu: Lossi tn 17, Lossi tn 19 ja Lossi tn 19a hoonete laiendamiseks projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Lossi tn 17, Lossi tn 19 ja Lossi tn 19a hoonete laiendamiseks projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0658
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 03.06.2015
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 16.06.2015 korraldus nr 671 "Lossi tn 17, Lossi tn 19 ja Lossi tn 19a hoonete laiendamiseks projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Lossi 17, 19, 19a.pdf ( 35 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0658 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-15-180

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Lossi 17, Lossi 19, Lossi 19a
    Ehitisregistri kood: Lossi 17 - 104043869, Lossi 19 - 104041304
    Maakasutuse sihtotstarve: Lossi 17, Lossi 19 - ühiskondlike hoonete maa 100%, Lossi tn 19a - tootmismaa 100%

    Krundi pindala: Lossi tn 17 - 1990 m², Lossi 19 - 1164 m², Lossi tn 19a - 115 m²
    Kavandatav ehitustegevus: hoone laiendamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 27.05.2015 nr PTH-15-180
    Eskiis

    Muinsuskaitse eritingimused (2014)
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asuvad hooned Tartu vanalinna muinsuskaitsealal ning arheoloogilises miljööpiirkonnas. Lossi tn 17 on ehitismälestis (reg. nr 6893). Projekti koostamisel lähtuda muinsuskaitse eritingimustest.
      2. Ehitusala: vt lisa 1
      3. Arhitektuur: kõrgetasemeline. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
      4. Korruste arv: olemasolev, Lossi tn 19 ja Lossi tn 17 ühendav galerii kuni 2 korruseline.
      5. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
      6. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      7. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
      8. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      9. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      10. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Eriosade võimsuste muutumisel taotleda tehnilised tingimused ja kooskõlastada projektid vastavate võrguvaldajatega
    5. ERISEADUSTEST TULENEVAD NÕUDED
      1. Lossi tn 19 hoonete seinas asub geodeetiline märk (kõrgusvõrgu seinareeper) nr 686. Vastavalt keskkonnaministri 28.06.2013 määruse nr 50 § 17 lg 4-le on ehitisele paigaldatud geodeetilise märgi kaitsevöönd 0,5 meetrit ehitise pinnast horisontaalsuunas ning 3,2 meetrit vertikaalsuunas. Kaitsevööndis on keelatud igasugune tegevus, mis võib kahjustada geodeetilist märki, sellele juurdepääsu või sellega seotud mõõtmisi. Kaitsevööndis ehitustööde tegemine tuleb kooskõlastada linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistusega vähemalt 30 päeva enne ehitustegevuse algust. Kui geodeetiline märk ei võimalda kinnisasja planeeringu- või sihtotstarbekohast kasutamist, võib kinnisasja omanik esitada taotluse märgi eemaldamiseks või teisaldamiseks taotleja kulul.
      2. Muinsuskaitse: Muinsuskaitseseadus ja „Tartu vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus“ (kehtestatud Vabariigi Valitsuse 17. juuni 2004. a määrusega nr 218). "Mälestise ja muinsuskaitsealal paiknevate ehitiste konserveerimise, restaureerimise ja ehitamise projektide koostamise ning neis eelnevate uuringute tegemise tingimused ja kord" (kehtestatud kultuuriministri 8. juuli 2011. a määrusega nr 27). "Kinnismälestise ja muinsuskaitsealal paikneva ehitise muinsuskaitse eritingimuste koostamise kord" (kehtestatud kultuuriministri 8. juuli 2011. a määrusega nr 26).
    6. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Enne ehitusloa taotlemist või samaaegselt ehitusloa menetlemisega tuleb Lossi tn 19a hoone võtta arvele riiklikus ehitisregistris. Enne ehitusloa menetlusse esitamist tuleb korrastada andmed ehitisregistris ning liita kinnistud üheks.
      2. Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimis- normidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, müra- ja invanormidele ning heale projekteerimistavale.
      3. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist (Ehitusseadus §18 lg4 p1). Projekti koostajal peab olema Muinsuskaitseameti tegevusluba.
      4. Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
      5. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      6. Ehitusprojekti asendiplaanil eraldi välja tuua: hoone olemasolev kubatuur; ehitusprojekti alusel taotletav hoone maapealne kubatuur; ehitise maapealse osa kubatuuri laienduse suurus %-des.
      7. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      8. Joonistel eristada olemasolevad ja kavandatavad konstruktsioonid.
      9. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
    7. KOOSKÕLAS- TUSED:
      1. Projekti peab heaks kiitma Päästeameti Lõuna päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207). Heakskiit kanda asendiplaanile.
      2. Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud). Nõusolekud kanda asendiplaanile.
      3. Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
      4. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) ja kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni tn 5 III k tuba 320) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem





Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Lossi tn 17, Lossi tn 19 ja Lossi tn 19a hoonete laiendamiseks projekteerimistingimuste määramine " juurde



Taotleja soovib Lossi tn 17 ja Lossi tn 19 hooneid ühendada galeriiga. Planeeritava galerii kõrgem osa on kahekorruseline, madalam oa ühe korruse kõrgune.

Lisaks galeriile on kavandatud ümberehitised Lossi tn 19 ühe korruselises mahus ning alajaamas. Senised tehnilised ruumid ehitatakse ümber kahekorruselisteks bürooruumideks. Hoone teine korrus on plaanis ehitada sama laiaks olemasoleva kahekorruselise mahuga.

Alal puudub kehtiv detailplaneering. Planeerimisseadus § 3 lg 2 p 2 võimaldab hoonet laiendada 33% ulatuses ilma detailplaneeringut koostamata. Enne ehituloa taotlemist tuleb korrastada andmed ehitisregistris ning liita kinnistud üheks.

Lossi tn 17, 17 ja 19 jäävad Tartu vanalinna muinsuskaitsealale kui ka arheoloogilisse kaitsevööndisse. Lossi tn 17 on ehitismälestis (reg. nr 6893). Projekti koostamisel tuleb lähtuda muinsuskaitse eritingimustest.

Asendiplaani skeem




Vaade galeriile

Vaade Lossi tänavalt