Õigusakti eelnõu: Sõbra tn 7 projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Sõbra tn 7 projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0235
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 21.02.2014
Koostaja: Elo Kiivet
Ettekandja: Andrus Mäesepp
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 30.07.2014 korraldus nr 770 "Sõbra tn 7 projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Sõbra 7 eh ala.pdf ( 112 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0235 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-14-050

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Sõbra tn 7
    Ehitisregistri kood: elamu - 104041682, kuur - 120685119
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa

    Krundi pindala: 1043 m²
    Kavandatav ehitustegevus: üksikelamu laiendamine ja rekonstrueerimine korterelamuks ning olemasoleva kõrvalhoone laiendamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 13.02.2014 nr PTH-14-050
    Muud projektid: eskiisjoonised planeeritava ehitustegevuse kohta.
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Karlova miljööväärtusega hoonestusalal. Järgida Tartu linna üldplaneeringus ja Tartu linna ehitusmääruse V osas miljööväärtusega hoonestusalale kehtestatud nõudeid. Miljööalal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
      2. Ehitusala: lubatud on elamut laiendada piki Sõbra tänavat kuni 2,8 m ja teha juurdeehitus (trepikoda) maja tagaküljele, kuni 3,5m eenduvalt elamu põhimahust. Sõbra tänava umbtänava poolne (kagus) laienduse sein rajada tulemüürina. Olemasolevat kõrvalhoonet on lubatud laiendada piki piiri krundi sügavusse (juurdeehituse pindala ca 40 m²), järgides olemasoleva kõrvalhoone gabariite. Vt lisa 1.
      3. Krundi täisehitus: kuni 20% (arvutus näidata asendiplaanil).
      4. Hoonete arv krundil: 1 põhihoone, 1 abihoone.
      5. Korterite arv: kuni 6.
      6. Korruste arv: elamu põhimaht 2 + katusekorrus (katusekorruse brutopind kuni 70% olemasoleva hoone ehitusalusest pinnast), elamu trepikoda kuni 2, kõrvalhoonel 1.
      7. Katusekorrus on lubatud välja ehitada teise korruse korterite laiendusena.
      8. Arhitektuur: kõrgetasemeline ning olemasoleva hoonega ja piirkonnaga ühte sulanduv.
      9. Elamu ±0,00: olemasolev.
      10. Lubatud suurim kõrgus: elamu põhimahu katuse harja on lubatud tõsta kuni 0,7 m, säilitades olemasoleva räästa kõrguse.
      11. Katus: lahendada tervikut silmas pidades, elamu trepikoja katus on lubatud soovi korral lahendada katuseterrassina.
      12. Elamu katuse tüüp - viilkatus, harjajoon: paralleelselt Sõbra tänavaga.
      13. Kõrvalhoone katuse tüüp - kalle, harjajoon ja räästakõrgus ühtlustada olemasolevaga.
      14. Katusekate: valtsplekk.
      15. Avatäidete kujundamisel võtta aluseks inventariseerimisjoonised. Juurdeehituse aknad paigutada hoone kesktelje suhtes sümmeetriliselt. Järgida tuleb hoone põhimahu ehitusaegsete avatäidete kujundust, suurust, konstruktsiooni ja materjali. Projektis esitada joonised. Keelatud on plastikust, puitalumiiniumist ja muudest tehismaterjalidest raamidega akende kasutamine.
      16. Katusekorruse valgustamiseks on lubatud paigaldada katuseaknaid või miljöösse sobivaid uuke.
      17. Seinte soojustamisel peavad säilima hoone oluliste detailide proportsioonid, mistõttu tuleb kõik aknad ja uksed tuua laudvoodri välispinnaga ühele tasandile ning pikendada räästaid (projektis anda sõlmejoonised).
      18. Välisviimistlus: võimalusel maksimaalselt säilitada ja taaskasutada algset laudist, uus laudis peab järgima algse mõõtmeid ja profiili. Trepikoja osas on välisviimistlusena lubatud nii puit kui krohv. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega. Lahendus peab sobima miljööväärtusega piirkonda.
      19. Õhksoojuspumba agregaadid on lubatud paigaldada ainult elamu hoovipoolsele küljele (võimalikult maapinna lähedale, mitte kõrgemale kui 1,5 m maapinnast) varjestatult hoonega sobilikult, soovitavalt grupiti.
      20. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevee lahendamiseks taotleda liitumistingimused AS Tartu Veevärgilt ühinemiseks Sõbra tänava sadevee kanalisatsiooniga või lahendada sadevee hajutamine ja/või taaskasutamine oma krundil.
      21. Piirded: lahendada projektiga sobilikuna piirkonna miljöösse. Soovitavalt vertikaalne lippaed kõrgusega 1,2 - 1,5m. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Esitada joonis. Kui piirdeaia rajamisega kaasneb süvendi kaevamine sügavamal kui 30 cm algsest maapinnast, on vajalik kirjalik nõusolek.
      22. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2003, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused Tartu linnas") oma krundil.
      23. Täiendava juurdepääsu ning liugvärava rajamine Sõbra tn umbtänavasse ei ole lubatud (Tartu Linnavalitsuse 13.12.2011 korraldus nr 1370).
      24. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus. Säilitada olemasolev kõrghaljastus. Sõidetava kattega osa krundist peab olema väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
      25. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal.
      26. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Eriosade võimsuste muutumisel taotleda tehnilised tingimused ja kooskõlastada projektid vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimis- normidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist (Ehitusseadus § 18 lg 4 p 1). Soovitame tellida projekt miljööaladele projekteerimises kogenud arhitektilt.
      3. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      4. Ehitusprojekti asendiplaanil eraldi välja tuua: hoone olemasolev kubatuur; ehitusprojekti alusel taotletav hoone maapealne kubatuur; ehitise maapealse osa kubatuuri laienduse suurus %-des.
      5. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      6. Joonistel eristada olemasolevad ja kavandatavad konstruktsioonid.
      7. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest, koopia algsest projektist või mõõtmisjoonistest.
      8. Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED:
      1. Projekti peab heaks kiitma Päästeameti Lõuna Päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Vanemuise tn 64 I k). Heakskiit kanda asendiplaanile.
      2. Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud). Nõusolekud kanda asendiplaanile.
      3. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 321) ja kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni tn 5 III k tuba 320) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Sõbra tn 7 projekteerimistingimuste määramine " juurde



vaade tänavalt ...vaade õuelt


Ehitusala skeem