30.06.2014. a esitati arhitektuuri ja ehituse osakonnale projekteerimistingimuste taotlus nr PTH-14-189 Luigelahe tn 2 üksikelamu püstitamiseks.
Alal kehtib „Luigelahe 4 detailplaneering“ (Tartu Linnavolikogu 20.06.2002 otsus nr 590).
Tartu Linnavalitsus on 09.05.2006 korraldusega nr 687 määranud projekteerimistingimused Luigelahe tn 2 üksikelamu püstitamiseks, millega on täpsustatud detailplaneeringut ehitusala paiknevuse osas. Projekteerimistingimustega lubati mõnevõrra nihutada detailplaneeringus määratud ehitusala selliselt, et krundi täisehitusprotsent ei suurene. Kuna projekteerimistingimuste alusel ehitusprojekti koostama ei hakatud, taotleti uued projekteerimistingimused 2011.a. Uued projekteerimistingimused nr PTH-11-152 määrati 18.06.2011 korraldusega nr LV-K-0877, mis lubasid eelmistele samaselt ehitusala nihutamist Hipodroomi tänava poole kuni 5m krundipiirist. Kuna projekteerimistingimuste alusel ehitusprojekti koostama ei hakatud ning projekteerimistingimused kehtisid 2 aastat alates määramisest, siis on need tänaseks kaotanud kehtivuse.
Taotleja on esitanud uue taotluse, millega soovitakse analoogselt 2006.a. ja 2011.a. taotlustele nihutada hoonestusala piiri Hipodroomi tänavale lähemale kuni 5m krundipiirist. Samaselt 2011.a. korraldusele on linnavalitsus seisukohal, et detailplaneeringu täpsustamine ehitusala paiknevuse osas on põhjendatud, kuna kavandatav ehitusala nihutamine ei ületa detailplaneeringuga krundile lubatud maksimaalset ehitusõigust ega mõjuta naabrusõigusi. Samuti on muudetava ehitusala paiknevus linnavalitsuse hinnangul linnaruumi sobiv. 2002.a. kehtestatud detailplaneering sätestas ehitusala eesmärgiga säilitada kinnistul asuv kõrghaljastus. Alates 2005.a. on kinnistu kõrghaljastust osaliselt likvideeritud, mistõttu detailplaneeringujärgne ehitusala ei ole enam aktuaalne. Ehitusala nihutamisega vastavalt taotlusele ja selle järgi uue hoone rajamisega on võimalik olemasolev Hipodroomi tänava äärne kõrghaljastus säilitada. Tuginedes eelnevale on detailplaneeringut (ehitusala paiknevuse osas) täpsustavate projekteerimistingimuste määramine käesoleval juhul otstarbekas. Täiendavalt soovib taotleja erinevalt detailplaneeringust näha ette katusekaldeks 35-40 kraadi. Arvestades, et naaberhooned on rajatud madalama kaldega katustega, ei näe linnavalitsus põhjust, miks lubada katusekalde osas detailplaneeringust erinevat lahendust. Muus osas vastavad projekteerimistingimused kehtestatud detailplaneeringule.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, ehitusseaduse § 19 lg 1 ja lg 3 ja Tartu linna ehitusmääruse § 26 lg 1 ja lg 4, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b :
1. Määrata projekteerimistingimused Luigelahe tn 2 ehitusprojekti koostamiseks vastavalt korralduse lisale.
2. Korraldus jõustub projekteerimistingimuste taotlejatele teatavakstegemisest.
3. Korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teada saamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
|
Lisa |
|
Tartu Linnavalitsuse |
|
korralduse eelnõu nr LV-K-0833 juurde |
PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
nr PTH-14-189 |
Määratud: Tartu Linnavalitsuse
pp kk aaaa korraldus nr ........
|
1. ÜLDANDMED | Krundi aadress: Luigelahe tn 2 projekteerimistingimuste määramine
Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa
Krundi pindala: 955 m²
Kavandatav ehitustegevus: üksikelamu püstitamine |
2. LÄHTE-
MATERJAL: | Projekteerimistingimuste taotlus 30.06.2014 nr PTH-14-189
Kehtestatud planeering: Luigelahe 4 krundi detailplaneering |
3. ARHITEKTUUR-
SED JA LINNA-
EHITUSLIKUD TINGIMUSED: |
- Ehitusala: Hipodroomi tänavast 5m, eeldusel, et säilitatav, olemasolev kõrghaljastus säilib. Muus osas vastavalt detailplaneeringule
- Krundi täisehitus: vastavalt detailplaneeringule 20% (arvutus näidata asendiplaanil)
- Hoonete arv krundil: vastavalt detailplaneeringule 1
- Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku
- Korruste arv: vastavalt detailplaneeringule kuni 2
- Lubatud suurim kõrgus: vastavalt detailplaneeringule kuni 8,5m
- Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades
- Katusekalle: vastavalt detailplaneeringule 0-30
- Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale.
- Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Soovitame vältida matkivaid materjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
- Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
- Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonna miljöösse. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont ja lahendust. Esitada joonis. Kui piirdeaia rajamisega kaasneb süvendi kaevamine sügavamal kui 30 cm algsest maapinnast, on vajalik kirjalik nõusolek.
- Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus. Säilitada kõrghaljatus.
- Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2003) oma krundil. Sõidetava kattega osa krundist peab olema väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
- Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
- Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
|
4. INSENER-
TEHNILISED TINGIMUSED: |
- Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
|
6. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS: |
- Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimis- normidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
- Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist (Ehitusseadus §18 lg4 p1). Soovitame tellida projekt arhitektilt.
- Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
- Ehitusprojekti alusplaanina kasutada litsentseeritud maamõõtja poolt koostatud tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
- Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
- Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest, väljavõte detailplaneeringust.
|
7. KOOSKÕLAS- TUSED: |
- Projekti peab heaks kiitma Päästeameti Lõuna Päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Vanemuise tn 64 I k).
- Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud).
- Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
- Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 321) juba eskiisi staadiumis.
|
Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks. |
Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest. |
|