EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
16. aprill 2014. a. nr LV-K-0452 |
Vahendite eraldamine reservfondist |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 31 lg 3 ning arvestades esitatud taotlusi, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Eraldada linnavalitsuse reservfondist kokku 10 300 eurot:
1.1 kultuuriosakonnale kokku 2800 eurot, sh:
1.1.1 sihtasutusele Tartu Muusikafestival 2000 eurot IX Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali galakontserdi kuludeks;
1.1.2. Teaduse ja Kultuuri Sihtasutusele Domus Dorpatensis 300 eurot intensiivkursuse „Sõnavabadus Balti riikides 20. ja 21. sajandil: meedia roll demokraatia hoidmisel ja taastamisel” ja baltisaksa balli toetuseks;
1.1.3. Tiigi Seltsimajale 500 eurot II Tartu rahvusvähemuste festivali "Meie muusika ja tantsud, mõtted, maitsed ja mustrid" toetuseks.
1.2 linnamajanduse osakonnale 7500 eurot optimaalse rattaringlussüsteemi äriplaani ja üldiste planeerimisparameetrite koostamiseks.
2. Korraldus jõustub
Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 31 lg 1 kohaselt kasutatakse reservfondi vahendeid ettenägematute väljaminekute tegemiseks, mida eelarve koostamise käigus ei olnud võimalik ette näha. Lõike 3 kohaselt otsustab reservfondist (sh kassareservist) vahendite eraldamise linnavalitsus korraldusega. Lõike 4 kohaselt eraldatakse võimalusel füüsilisest ja juriidilisest isikust taotlejale vahendeid struktuuriüksuse kaudu, kelle tegevusvaldkonnas taotleja tegutseb.
Informatsioon reservfondist eraldatud vahendite kohta asub aadressil K:RO/Reservfond
Kultuuriosakonna kaudu Sihtasutusele Tartu Muusikafestival 4 000 eurot IX Põhjamaade Üliõpilaskooride Festivali galakontserdi kuludeks. Aprilli lõpus toimub Tartus Põhjamaade Üliõpilaskooride Festival, mis pühendub koorimuusikale, festivali kulminatsiooniks on 1400 osalejaga galakontsert, kellest 1000 on välisriikidest (Soome, Rootsi, Taani, Norra) ja 400 Eestist. Festivali eelarve on 231 316 eurot, Tartu linna põhieelarvest on seda juba toetatud 15 000 euroga. Lisa rahastust reservfondist küsitakse, sest projekti ei toetatud planeeritud mahus (nt Eesti Kultuurkapital ja Tartu Ülikool). Arvestades projekti väga häid kvaliteete peab kultuuriosakond taotlust reservist põhjendatuks ning soovitab seda suurt rahvusvahelist mainesündmust toetada võimalikult suures mahus.
Kultuuriosakonna kaudu Teaduse ja Kultuuri Sihtasutusele Domus Dorpatensis 500 eurot intensiivkursuse „Sõnavabadus Balti riikides 20. ja 21. sajandil: meedia roll demokraatia hoidmisel ja taastamisel” ja baltisaksa balli toetuseks. Intensiivkursuse eesmärk on tõsta noorte teadlikust sõnavabaduse, demokraatia ja meedia seostest ning tugevdada sidemeid projektis osalevate riikide noorteorganisatsioonide vahel. Intensiivkursuse osana toimuva baltisaksa balli eesmärk on tutvustada linlastele baltisaksa kultuuripärandit ning tugevdada sidemeid baltisaksa organisatsioonidega Tartu sõpruslinnades. Projektis osalevad tudengid Eestist, Lätist, Saksamaalt ja mujalt (intensiivkursus, 30 inimest) ning kõik huvilised (baltisaksa ball, umbes 100 inimest). Projekti eelarve kokku on 7586 eurot.
Kultuuriosakonna kaudu Tiigi Seltsimajale 922 eurot II Tartu rahvusvähemuste festivali "Meie muusika ja tantsud, mõtted, maitsed ja mustrid" toetuseks. Seltsimaja kavandas käesoleva aasta 26. aprilliks rahvusvähemuste kultuuriseltside päeva ja ja selleks on seltsimaja eelarves festivali korralduskuludeks 800 eurot Ettevalmistuste käigus on kultuuripäeva korraldamine osutunud rahvuskultuuriseltside seas väga populaarseks. Kultuuripäev on kasvanud ühepäevalisest kahepäevaliseks festivaliks. Kontsertprogrammile on lisandunud käsitöönäitus, erinevad õpitoad, rahvustoitude tutvustamine, festivaliklubi ja ümarlaud. Seoses osalejate arvu lisandumise ja sündmuse tegevuste suurenemisega palub Tiigi Seltsimaja reservfondist täiendavat toetust
Linnamajanduse osakonnale 7500 eurot optimaalse rattaringlussüsteemi äriplaani ja üldiste planeerimisparameetrite koostamiseks. Eesmärgiks on teha eeltööd Eesti linnade optimaalsete rattaringlussüsteemide rajamiseks Tartu linna näitel, mille modelleerimismeetodeid ja tulemusi on võimalik rakendada samal eesmärgil ka teistes Eesti linnades koostöös Eesti Arengufondiga. Rahastajad on võrdsetes osades Tartu Linnavalitus ja Eesti Arengufond. Projekti kogumaksumuseks on 15 000 eurot. Teostamise koordinaatoriks on Eesti Arengufond.