Õigusakti eelnõu: Raadi dendropargi (Narva mnt 171a ja Narva maantee T167) pargiala korrastamise projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Raadi dendropargi (Narva mnt 171a ja Narva maantee T167) pargiala korrastamise projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0145
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 28.01.2014
Koostaja: Liisa Unt
Ettekandja: Urmas Ahven
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 4.02.2014 korraldus nr 133 "Raadi dendropargi (Narva mnt 171a ja Narva maantee T167) pargiala korrastamise projekteerimistingimuste määramine"
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0145 juurde

    Raadi dendropargi (Narva mnt 171a ja Narva maantee T167) pargiala korrastamise projekteerimistingimused PTR-14-012

    Projekteerimistingimuste taotleja: linnamajanduse osakond
    Projekteerimistingimused kehtivad 2 aastat alates korralduse jõustumisest.

    1. Lähtedokumendid
    Asukohaskeem lisa 1

    2. Lähteandmed
    2.1 Projekt koostada vastavalt majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 “Nõuded ehitusprojektile”.
    2.2 Kergliiklusteede osa projekteerida vastavalt standardile EVS 843:2003 “Linnatänavad”.
    2.3 Arvestamisele kuuluvad dokumendid:
    2.3.1 Tartu linna üldplaneering 06.10.2005;
    2.3.2 Tartu Linnavalitsuse 26.11.2013. a korraldus nr 1202 "Muuseumi tee rekonstrueerimiseks projekteerimistingimuste määramine" ning Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni 23.01.2014. kiri nr JT 6-6/14/668;
    2.3.3 Tartu Linnavalitsuse 25.09.2012. a korraldus nr 1036 "Narva mnt 171 krundile tuubipargi rajamise projekteerimistingimuste määramine";
    2.3.4 Raadi dendropargi puistu hinnang (Artes Terrae OÜ 2013).
    2.3.5 Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni 03.02.2014. a kiri nr JT 6-6/14/2203-2
    2.4 Projekteeritav ala on osa kaitsealusest loodusobjektist (maastikukaitseala) Raadi mõisa park (koos dendropargiga; keskkonnaregistri kood KLO1200246), millest tulenevalt on vajalik projekti kooskõlastamine Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooniga.
    2.5 Projekti koostamise aluskaardiks võtta aktualiseeritud (olemasolevat situatsiooni tõeselt kajastav, sh tehnovõrgud) digitaalselt mõõdistatud geodeetiline alusplaan täpsusastmega M 1:500, kus on esitatud andmed koostaja kohta (ettevõtja nimi, litsentsi nr, töö nr), mõõdistamise aeg. Geodeetiline alusplaan peab olema registreeritud linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistuses. Alusele tuleb kanda kõik puud.
    2.6 Projektpiirkonda jääb geodeetiline märk koos kaitsevööndiga. Võimalusel mitte kavandada ehitustöid kaitsevööndis. Ehitustegevuse korral kaitsevööndis näha projektis ette Keskkonnaministri 28.06.2013 määrusest nr 50 tulenevad tööd.
    2.7 Projekti eskiisi staadiumis teha koostööd linnamajanduse osakonna haljastus- ja puhastusteenistusega, teede- ja liikluskorralduse teenistusega ning keskkonnateenistusega. Eskiisistaadiumis teha koostööd Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooniga.
    2.8 Määratud projekteerimistingimused, võrguettevõtete tehnilised tingimused ja muu projektiga seonduv informatsioon lisada projekti kausta.

    3. Projektlahenduse sisu
    3.1 Eesmärgiks on projekteeritav park kujundada meeldivaks ja ohutuks pargikeskkonnaks, kus pearõhk on dendroloogiliste vaatamisväärsuste säilitamine ja eksponeerimine (vt p. 3.2). Parkide kaitse-eesmärgiks on ajalooliselt kujunenud planeeringu, dendroloogiliselt, kultuurilooliselt, ökoloogiliselt, esteetiliselt ja puhkemajanduslikult väärtusliku puistu ning pargi- ja aiakunsti hinnaliste kujunduselementide säilitamine koos edasise kasutamise ja arendamise suunamisega. Pargi heakorrastamisel lahendada pargi ohutu ja mugav läbimine (vt p. 3.3). Projekteerimisel teha koostööd p 2.3.2 ja p 2.3.3 (koostaja Tajuruum OÜ) nimetatud projektide koostajatega või lähtuda koostatud töödest. Projektide lahendused peavad olema omavahel sujuvalt seotud ning moodustama ühtse terviku.
    Projekteerida ala rekonstrueerimiseks vajalikud tööd. Kui projektlahendus seda tingib (tehnovõrkude ja teede sidumise vajadus vms) tuleb projekteeritavat ala suurendada.
    3.2 Kogu alale koostada terviklik haljastusprojekt koos liikide ära näitamisega ja paiknemisega, likvideeritava ja rajatava haljastusega. Säilivate puude võrade ulatuses ei tohi kaevetöid tingivaid rajatisi ja kaevetöid kavandada. Kavandada sobivasse kohta pargi infotahvel.
    3.3 Projekteerida parki läbivate pinnasteede rekonstrueerimine koos ühendamisega olemasolevate kergliiklusteedega ning p. 2.3.3 nimetatud töös kavandatud teelt ja pargi lõunaküljele mööda karjääri serva kulgev uus tee. Läbivate kergliiklusteede katted ja katendid peavad olema projekteeritud sellise konstruktsiooniga, mis võimaldavad hooldusmasinate kasutamist. Kergliiklusteede äärde projekteerida kõvakattega alustel pinkide paiknemine ning lahendada jäätmeurnide (sh nn koeraurnid) paigutamine. Kergliiklusteede sademeveed lahendada piki- ja põikikalletega loomuliku imbumise teel. Säilitada maksimaalselt pargi loomulikku veerežiimi.
    3.4 Piirete kavandamine on lubatud ainult ohutusest tulenevalt endise karjääri servadesse.
    3.5 Lahendada kergliiklusteede valgustus (projekteerida koostöös tänavavalgustuse peaspetsialistiga) tänavavalgustuse võrgust maakaabliga (rohelises torus minimaalse läbimõõduga 75 mm) ja metallpostidel. Valgustid peavad olema ette nähtud välitingimustes kasutamiseks ning vandaalikindlad (IK08). Igal valgustil peab olema oma kaitse. Metallmastidele paigaldada kordusmaandus. Vajadusel näha ette piirneval alal tänavavalgustuse täiendamine. Muuseumi tee äärne lahendus siduda p. 2.3.2. nimetatud töö lahendusega.
    3.6 Esitada ehitusest tulenev tehnovõrkude rajamise, rekonstrueerimise või ümbertõstmise lahendus. Tehnovõrkude projekteerimiseks taotleda võrguettevõtetelt tehnilised tingimused. Koostatud projektile võtta nõusolek ehitustööde läbiviimiseks alal olemasolevate ja projekteeritud tehnovõrkude valdajatelt.
    3.7 Esitada töömahtude koondtabel tööliikide lõikes koos arvestuslike hindadega ja vajadusel etapiviisiline jaotus.
    3.8 Projekti mahus esitada muuhulgas järgmised tööjoonised:
    3.8.1 asendiplaan koos teede, istepinkide, prügikastide, liikluskorralduse, tänavavalgustuse, haljastuse, tehnovõrkude ja muu sellisega;
    3.8.2 projekteeritud rajatiste olemasoleva olukorraga sidumise meetermõõdistikus joonised;
    3.8.3 projekteeritud rajatiste (sh piirded, valgustid, pingid) konstruktiivsed joonised;
    3.8.4 rist- ja pikiprofiilid koos konstruktsioonide ära näitamisega ja taastatavate katete aladega;
    3.8.5 vertikaalplaneerimise joonis;
    3.8.6 tänavavalgustuse liitumisskeem;
    3.8.7 infotahvli kujundus (sh trükifail).

    4. Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal (Küüni tn 5, III k tuba 323) Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.

    Lisa 1. Asukohaskeem PTR-14-012 juurde





Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Raadi dendropargi (Narva mnt 171a ja Narva maantee T167) pargiala korrastamise projekteerimistingimuste määramine " juurde