Määrus kehtestatakse Tartu Linnavolikogu 5. detsembri 2013. a määruse nr 1 „Reklaamimaks“ § 6 lõike 4 alusel.
§ 1. Määruse reguleerimisala
Käesolev määrus reguleerib Tartu linna reklaamimaksu deklaratsioonide infosüsteemi (infosüsteem) kasutamise ja infosüsteemi kaudu maksudeklaratsiooni esitamise korda.
§ 2. Infosüsteemi kasutamise eeldused
Infosüsteemi kasutamisel reklaamimaksu deklaratsioonide esitamiseks peab isik ennast autentima Eesti Vabariigi isikutunnistuse, mobiil-ID või internetipanga autentimissüsteemi vahendusel või muul moel, kui linnavalitsus on sõlminud vastava lepingu, kinnitama infosüsteemi kasutajatingimustega nõustumist ning sõlmima e-teenuse kasutamise lepingu.
§ 3. E-teenuse kasutamise leping
(1) E-teenuse kasutamise leping sõlmitakse elektrooniliselt infosüsteemis.
(2) E-teenuse kasutamise leping jõustub selle sõlmimise hetkest.
(3) E-teenuse kasutamise leping lõpeb poolte kokkuleppel või ühe poole algatusel. Lepingu rikkumisel võib linnavalitsus lepingu lõpetada koheselt, teavitades sellest kohustust rikkunud poolt esimesel võimalusel.
(4) Juriidiline isik volitab vähemalt ühe isiku sõlmima e-teenuste kasutamise lepingut ning kasutama e-teenuseid selle juriidilise isiku nimel.
(5) Kui juriidilise isiku esindaja esindusõigus ei tulene seadusest, peab lepingu sõlmimiseks ja e-teenuste kasutamiseks esitama volikirja.
(6) Käesoleva paragrahvi lõikes 5 nimetatud volikirja saab luua infosüsteemis või esitada eraldi paberkandjal allkirjastatuna või digitaalallkirja seaduse kohaselt elektrooniliselt allkirjastatuna.
§ 4. Reklaamimaksu deklaratsiooni esitamine
Reklaamimaksu deklaratsiooni esitamiseks täidab isik deklaratsioonis kohustuslikud väljad ning kinnitab deklaratsiooni.
§ 5. E-teenuse kasutaja õigused ja kohustused
(1) E-teenuse kasutajal on õigus:
1) täita, esitada ja muuta reklaamimaksu deklaratsiooni;
2) nõuda oma lepingu peatamist, kui tal on alust arvata, et tema autentimist võimaldavad vahendid on sattunud kolmandate isikute valdusesse;
3) esitada kirjalik taotlus käesoleva lõike punkti 2 alusel peatatud lepingu jätkamiseks;
4) lõpetada leping.
(2) E-teenuse kasutaja on kohustatud:
1) järgima autentimise korda;
2) kasutama infosüsteemi vastavalt kasutajatingimustele ja e-teenuse kasutamise lepingule;
3) teavitama esimesel võimaluselt lepingu sõlmimisel esitatud isiku andmete muutumisest;
4) tutvuma enne e-teenuse kasutamist kasutajatingimustega;
5) juriidilise isiku esindaja volituste lõppemisel viivitamata peatama esindajaks olnud isiku volitused e-teenuse kasutamisel.
(3) E-teenuse kasutaja kinnitab, et portaali kaudu esitatud dokumendid on samasuguse juriidilise jõuga kui tema poolt omakäeliselt kinnitatud dokumendid.
(4) E-teenuse autenditud kasutaja esitatud dokumendid loetakse kasutaja poolt elektrooniliselt allkirjastatuks.
§ 6. Linnavalitsuse õigused ja kohustused
(1) Linnavalitsusel on õigus:
1) salvestada e-teenuste kasutaja tegevus e-teenuse kasutamisel ning vajadusel kasutada seda e-teenuste kasutaja poolt tehtud korralduste tõendamiseks;
2) muuta e-teenuse kasutamise tingimusi (teavitades sellest e-teenuste kasutajat) ning täiendada või muuta pakutavate teenuste loetelu;
3) nõuda e-teenuste kasutajalt dokumentide täiendavat esitamist paberkandjal;
4) lõpetada e-teenuste kasutajaga e-teenuse kasutamise leping, kui ta on sellest e-teenuste kasutajale kuu aega ette teatanud;
5) lõpetada e-teenuste kasutaja poolt lepingu rikkumisel e-teenuse kasutamise leping kohe, teavitades sellest e-teenuste kasutajat.
(2) Linnavalitsus on kohustatud:
1) tagama elektrooniliselt edastatud andmete konfidentsiaalsuse ja maksusaladuse hoidmise;
2) tagama e-teenuste kasutaja poolt edastatud dokumentide arhiveerimise ja säilitamise;
3) aktsepteerima e-teenuste kasutaja poolt edastatud dokumente ja lugema need esitatuks infosüsteemi poolt fikseeritud ajal;
4) kehtestama dokumentide koostamise ja edastamise tingimused ning tagama e-teenuste kasutajale nende kättesaadavuse;
5) aktsepteerima dokumendi esitamist, kui see on koostatud ja esitatud kõigi kehtestatud tingimuste ja tehniliste protseduuride kohaselt;
6) lugema dokumendi õigeaegselt esitatuks infokanali tõrke korral, kui tõrge on tingitud linnavalitsuse infosüsteemi sisesest tõrkest;
7) mitte võimaldama toimingute sooritamist peatatud lepingu alusel.
(3) Linnavalitsus osutab e-teenuseid vastavalt e-teenuste kasutaja korraldusele ainult pärast isiku tuvastamist vastavalt käesoleva määruse §le 2.
(4) Linnavalitsus võib sõlmida lepingu e-teenuste kasutajate autentimiseks isikuga, kellel on tehnoloogilised võimalused linnavalitsuse poolt isikule üleantava ja isiku infosüsteemis töötava tarkvara haldamiseks, mis võimaldab e-teenuste kasutajal pidada linnavalitsuse ja autentimise teenust osutava isiku poolt määratud tingimustel ja korras linnavalitsusega elektroonilist andmevahetust.
(5) Linnavalitsuse ei vastuta infosüsteemi häiretest või mittetöötamisest tulenevate otseste või kaudsete kahjude või muude tagajärgede eest, kui need on tingitud linnavalitsusest mitteolenevatest põhjustest nagu linnavalitsuse tegevust oluliselt segavad elektrikatkestused, häired sideliinides, loodusõnnetused ja muu taoline.
(6) Kui e-teenuste kasutajale kuuluva autentimist võimaldava vahendiga autentis ennast kolmas isik, siis linnavalitsus käsitleb tema poolt antud korraldusi e-teenuste kasutaja korraldustena ning teabe levimise ja võimalike muude tagajärgede eest linnavalitsus ei vastuta.
7. Määruse jõustumine
Määrus jõustub 1. jaanuaril 2014. a.