Õigusakti eelnõu: Raua tn 20 projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Raua tn 20 projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0366
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 20.03.2013
Koostaja: Erik Kõivistik
Ettekandja: Karin Raid
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 16.04.2013 korraldus nr 426 "Raua tn 20 projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Raua 20 piirkonna hoonestus.pdf ( 77 kb )
EELNÕU






Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0366 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-10-252

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Raua tn 20
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa

    Krundi pindala: 2108 m²
    Kavandatav ehitustegevus: korterelamu püstitamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 29.11.2010 nr PTH-10-252
    Kehtestatud planeering: "Kalevi mikrorajooni hoonestuse eskiis" (1988. a)
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Tinglik ehitusala: vastavalt detailplaneeringule.
      2. Arvestada planeeritava hoone asukohaga suure tänava ääres, rakendada arhitektuurseid võtteid korterite lahenduste inimsõbralikumaks muutmiseks (terrassid, rõdud jmt sarnased lähenemised).
      3. Krundi täisehitus: kuni 30% (arvutus näidata asendiplaanil). Maa-alune parkimine võib seda ületada.
      4. Hoonete arv krundil: 1 põhihoone ja 1 väikeehitis välikoristusvahendite jms hoiustamiseks.
      5. Korterite arv: kuni 24, kogu parkimine hoovis, kujundatud vastavalt piirkonna keskmisele koormusindeksile (vt lisa 1), arvestades iga korteri kohta minimaalselt 88 m² krundipinda. Iga järgneva korteri kohta lahendada parkimine 16,6% ulatuses hoone mahus või maa-all. Täielikult maja mahus või maa all lahendatud parkimise korral võib olla korterite arv kuni 30, arvestades iga korteri kohta 70 m² krundipinda.
      6. Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Lahendada professionaalselt sobitumine piirkonda, kus ühelt poolt külgneb kavandatav hoone väikeelamutega ja teiselt poolt suuremahuliste korterelamutega. Esitada 3D vaated koos ümbritseva hoonestusega või linnaehituslik makett lähiümbruse äranäitamisega.
      7. Korruste arv: vastavalt planeeringule kuni 5, viimane korrus soovitavalt tagasiastega.
      8. Lubatud suurim kõrgus: 17m maapinnast.
      9. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades, soovitavalt lamekatus.
      10. Katusekalle: 0 - 15°
      11. Katusekate: Vältida matkivaid materjale. Tasakatusega osad soovitav lahendada osaliselt katuseterrassi või haljaskatusena.
      12. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      13. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid.
      14. Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonda. Järgida ühtset piirdeaia joont naaberkruntidega. Esitada piirete joonis.
      15. Haljastus, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      16. Parkimine: lahendada normikohasena oma krundil (EVS 843:2003). Maapealse parkimislahenduse korral peab parkimine olema liigendatud. Sõidetava kattega osa krundist peab olema väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
      17. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      18. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimis-normidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus esitada energiamärgis.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist (Ehitusseadus §18 lg4 p1). Soovitame projekt tellida arhitektilt.
      3. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada litsentseeritud maamõõtja poolt koostatud tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      4. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      5. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest ja väljavõte detailplaneeringust.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED: (kanda projekti asendiplaanile)
      1. Raua tn 20 kaasomanikud (olemasolul).
      2. Päästeameti Lõuna Päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Vanemuise 64 I k).
      Projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni 5 III k tuba 321) juba eskiisi staadiumis.
    Kooskõlastatud ehitusprojekt esitada A4 formaadis (kahes eksemplaris, üks nendest pappkaantega arhiiviköites) Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (Küüni 5 III k tuba 325) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest.




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Raua tn 20 projekteerimistingimuste määramine " juurde



Üldplaneeringu järgselt asub Raua tn 20 väikeelamute ja korruselamute maa piiril. Raua tn 20-st üle tänava asuvad üksikelamud, kuid lähipiirkonnas on väikeelamumaadel ka hulgaliselt korterelamuid. Funktsioonilt ei ole tegemist kardinaalselt erinevate kvartalitega, küll erineb hoonestustüpoloogia ning seda arvestades saadakse piirkonda iseloomustava keskmise koormusindeks. Koormusindeksit ei saa rakendada ühe hoonestustüpoloogia kontekstis (nagu ekspert on arvestanud), vaid laiemat linnaruumilist analüüsi arvestades.
Rakendusakti p 3.4.3.14 toodud üldjuhtumeid täpsustatakse ümberkaudsete hoonete ja krundi suuruste analüüsil, seepärast on ekspertarvamusele lisatud samade kriteeriumitele vastavad täiendavalt 8 kinnistut (vähemalt 6 korterit, väljaspool miljööväärtuslikku hoonestusala, Raua 20 läheduses). Sealjuures ei ole oluline, millisel ajajärgul on hooned ehitatud või planeeritud. Rakendusakti p 3.4.3.14 tähenduses on naabruses asuvate hoonete mõistet laiendatud Sõbra, Tähe, Tehase ja Turu tn-ga piirneva alaga, kuna piirkonnas puudub läbivalt ühtne hoonestustüpoloogia ja maakasutus.

Elukvartalite kvaliteedi hindamise üheks kriteeriumiks on tihedus (krundi pind ühe korteri kohta), mis väljendub koormusindeksis. Suurem indeks tähendab igale korteriomanikule rohkem krundi pinda ehk võimalust väliruumi enda tarbeks kasutada. Ajaloolistest ja linnaplaneerimise printsiipidest lähtuvalt on linnakeskused tihedamad ja enamate funktsioonidega - sestap on seal ka koormusindeksid väiksemad.

Liigendatud parkimis- ja sõidutee ala peavad olema väiksemad kui kompaktsed haljastatud alad, et vältida monotoonse parkimisvälja tekkimist ja krundi ruumilist kvaliteeti tõsta.


Asendiplaani eskiis


Asendiskeem


Väljavõte DP-st


Foto

Koormusindeksi analüüs Raua 20 piirkonna hoonestus.pdfRaua 20 piirkonna hoonestus.pdf
Eelnõu koostasid:
Erik Kõivistik
Marili Jõesuu