EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
06. detsember 2012. a. nr LVK-O-0472 |
Projektides „Anne Noortekeskuse rajamine“ ja „Anne Noortekeskuse infokeskuse „Tartu Noored“ rajamine“ osalemisest loobumine |
Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsusega nr 349 "Loa andmine projektis "Anne Noortekeskuse rajamine" osalemiseks“ ja Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsusega nr 350 "Osalemine projektis "Anne Noortekeskuse infokeskuse "Tartu Noored" rajamine" andis linnavolikogu linnavalitsusele loa ja sellega ka ülesande A. Le Coq spordimaja naabrusesse uue Anne Noortekeskuse ja infokeskuse hoone rajamiseks. 2008. aasta otsused olid tehtud tollases majandusseisus, mil ei osatud ette näha tänast pingelist eelarve olukorda.
Projektide ettevalmistavad tegevused on läbi viidud – hoone projekt on koostatud ja korraldatud on riigihange hoone ehitaja leidmiseks. Ettevalmistavate tegevuste korraldamisel oli läbivalt probleemiks kavandatava hoone ehituse eeldatav maksumus, mida püüti erinevate meetmetega vähendada.
Riigihankele laekunud madalaima hinnaga pakkumus ületab 2008. aastal linnavolikogu poolt lubatud projektide kogumaksumust 300 000 euro ulatuses ning tõstab projektide omafinantseeringu osakaalu ligikaudu 60 protsendini kogumaksumusest. Tartu linna tänaseid rahalisi võimalusi hinnates ei saa projekti omanfinantseeringu mahtu suurendada ning samuti ei ole võimalik leida raha senise omafinantseeringu katmiseks, mis tingib vajaduse projektist loobuda.
Anne Noortekeskuse tegevus ning uue hoone ehitamine on vaatamata praegusele rahaliste vahendite nappusele Tartu linna tasakaalustatud arengu ja noorsootöö seisukohast väga olulised. Seetõttu peetakse oluliseks planeerida Anne Noortekeskuse ja infokeskuse uue hoone ehitamine prioriteedina 2014. aastal algava järgmise Euroopa Liidu eelarveperioodi struktuurifondide vahendite abil.
Arvestades eelnevat ning Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 3 lõiget 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Loobuda projektides „Anne Noortekeskuse rajamine“ ja „Anne Noortekeskuse infokeskuse „Tartu Noored“ rajamine“ osalemisest.
2. Tunnistada kehtetuks Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsus nr 349 "Loa andmine projektis "Anne Noortekeskuse rajamine" osalemiseks“ ja Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsus nr 350 "Osalemine projektis "Anne Noortekeskuse infokeskuse "Tartu Noored" rajamine".
3. Pidada Anne Noortekeskuse ja infokeskuse hoone ehitamist prioriteediks 2014. aastal algava Euroopa Liidu eelarveperioodi struktuurifondide vahendite abil.
4. Otsus jõustub 25. detsembril 2013. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Projektides „Anne Noortekeskuse rajamine“ ja „Anne Noortekeskuse infokeskuse „Tartu Noored“ rajamine“ osalemisest loobumine " juurde
Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsusega nr 349 "Loa andmine projektis "Anne Noortekeskuse rajamine" osalemiseks“ ja Tartu Linnavolikogu 27. märtsi 2008. a otsusega nr 350 "Osalemine projektis "Anne Noortekeskuse infokeskuse "Tartu Noored" rajamine" andis linnavolikogu linnavalitsusele loa ja sellega ka ülesande A. Le Coq spordimaja naabrusesse uue Anne Noortekeskuse ja infokeskuse hoone rajamiseks. 2008. aasta otsused olid tehtud tollases majandusseisus, mil ei osatud ette näha tänast pingelist eelarve olukorda. Projektid kavandati tavapärasest suurema omafinantseeringu protsendiga, kuna ühe objekti kohta oli rahastamismeetmes ette nähtud kohustuslik ülempiir.
Projektide ettevalmistavad tegevused on läbi viidud – hoone projekt on koostatud ja korraldatud on riigihange hoone ehitaja leidmiseks. Ettevalmistavate tegevuste korraldamisel oli läbivalt probleemiks kavandatava hoone ehituse eeldatav maksumus, mida püüti erinevate meetmetega vähendada. Riigihankele laekunud madalaima hinnaga pakkumus ületab 2008. aastal linnavolikogu poolt lubatud projektide kogumaksumust 300 000 euro ulatuses ning tõstab projektide omafinantseeringu osakaalu ligikaudu 60 protsendini kogumaksumusest. Tartu linna tänaseid rahalisi võimalusi hinnates ei saa projekti omanfinantseeringu mahtu suurendada ning samuti ei ole võimalik leida vahendeid senise omafinantseeringu katmiseks, mis tingib vajaduse projektist loobuda.
Anne Noortekeskuse tegevus ning uue hoone ehitamine on vaatamata praegusele rahaliste vahendite nappusele Tartu linna tasakaalustatud arengu ja noorsootöö seisukohast väga olulised. Seetõttu peetakse oluliseks planeerida Anne Noortekeskuse ja infokeskuse uue hoone ehitamine prioriteedina 2014. aastal algava järgmise Euroopa Liidu eelarveperioodi struktuurifondide vahendite abil.
Projektide ettevalmistatavad tegevused on rahastatud Tartu linna eelarveliste vahendite arvelt, seega projektidest loobumine ei too kaasa kohustust kasutatud vahendeid tagasi maksta. Projekt on kasutatav järgmistel aastatel.
Projektidest loobumine ning uue hoone ehituse edasilükkamine tõstab küsimuse Anne Noortekeskuse tegutsemiskohast kuni uue hoone valmimiseni, kuna olemasolev Anne tn 56 hoone vajab tegevuse jätkamiseks investeeringuid. 2012. aastal rekonstrueeriti Anne 56 hoonet kokku 125 000 euro ulatuses, sh rekonstrueeriti elektrisüsteem ja paigaldati tuletõkkeuksed. 2013. aastal vajab remonti küttesüsteem, vahendid selleks on 15 000 euro ulatuses 2013. aasta eelarvesse planeeritud. Tehtavad investeeringud on vajalikud hoone kasutamiseks ka tulevikus, kui hoonet kasutatakse muudel eesmärkidest.