EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
12. aprill 2012. a. nr LV-K-0449 |
Tartu Linnavolikogu otsuse "Osalemine projektis "Tarkade e- ja m-linna lahenduste klaster (Smart City Lab)"" eelnõu esitamine |
Võttes aluseks Tartu Linnavolikogu 14. mai 2009. a määruse nr 116 „Välisprojektides osalemise kord“ § 1 lg 2 p 3, § 3 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Osaleda partnerina projektis "Tarkade e- ja m-linna lahenduste klaster (Smart City Lab)", mis esitatakse rahastamiseks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse klastriprogrammi raames.
2. Punktis 1 nimetatud projekti eelarve heakskiitmisel summas 630 000 eurot, kaasfinantseerida projekti kuni 94 500 euro ulatuses.
3. Otsus jõustub viiendal päeval pärast vastuvõtmist.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu otsuse "Osalemine projektis "Tarkade e- ja m-linna lahenduste klaster (Smart City Lab)"" eelnõu esitamine " juurde
Projekti nimi
Tarkade e- ja m-linna lahenduste klaster (Smart City Lab)
Lühikokkuvõte
Rühm Tartu innovaatilisi ettevõtteid on algatanud initsiatiivi “Tarkade e- ja m-linna lahenduste klastri (Smart City Lab-i)” projekti algatamiseks. Klastri tegevus toimub Tartus ning sellesse on kaasatud IT-ettevõtted (ka väljastpoolt Tartut), infrastruktuuri ettevõtted (tehnovõrkude ja kommunikatsioonide valdajad, transpordiettevõtted, jms), Tartu Linnavalitsus, Tartu Ülikool ning Tartu elanikud.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärgiks on linnaelu erinevaid valdkondi hõlmavate uuenduslike info- ja kommunikatsioonitehnoloogial põhinevate teenuste loomine, edasiarendamine (sh tootestamine) ning eksport.
Konkreetseks eesmärgiks on ettevõtete konkurentsivõimet kasvatava uuendusliku innovatsioonikeskkonna loomine:
- Tartu linn tervikuna (ühendades ettevõtted, linnakodanikud, avaliku võimu, T&A-asutused, innovatsiooni tugistruktuurid) hakkab toimima katsepolügoonina (eluslaborina) erinevate e- ja m-rakenduste kavandamiseks, testimiseks ja juurutamiseks.
- Loodavad lahendused on hästi skaleeritavad ning neid rakendatakse hiljem edukalt teistes linnades nii Eestis kui mujal maailmas.
Tegevused
1. Linna teenuste ja valitsemise (äri)protsesside kaardistamine, analüüsimine ja vastavalt uutele tehnoloogilistele võimalustele ümber korraldamine.
2. Uute linna valitsemisega seotud toodete ja teenuste arendamine, testimine ja tootestamine nii ametnikele kui linlastele.
3. Linnas tegutsevate infrastruktuuriettevõtete kaasamine samalaadsetesse tegevustesse.
4. Tartu elanike kaasamine teenuste ja toodete loomise ja testimise protsessi.
Tulemused
1. Vastavalt uutele tehnoloogilistele võimalustele on kaardistatud ja ümber korraldatud linna teenuste ja valitsemise (äri)protsessid.
2. Linn saab esimesena kasutada uusi teenuseid ja tooteid, sel moel tõhustades valitsemise protsessi ja teenuseid ning juurutades organisatsioonis innovatsioonile suunatud mõtelaadi.
3. Linn kaasab avalike teenuste arendusse linlased, tagades sellega paremini sihitatud avalikud teenused elanike erinevatele rühmadele ning teenuse parema ja kiirema kasutuselevõtu elanike poolt.
4. Linn tõhustab oma demokraatliku, läbipaistva ja kaasava valitsemise protsesse, panustades moodsatele tehnoloogiatele.
5. Oluliselt kasvab Tartu kui moodsa, innovaatilise, kõrgtehnoloogilise ja avatud ülikooli- ja ettevõtluslinna maine.
Eelarve
Projekti kogumaksumus Tartu linna osas 94 500 eurot
Tartu linna omaosalus 94 500 eurot
Toetus Tartu linnale 0 eurot
Projekti kogueelarve 630 000 eurot
sh EASi poolne finantseering kuni 70%
Rahastaja
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
Klastriprogramm
Partnerid
Projekti juhtpartner: MTÜ Smart City Lab
Projekti Tartu linna poolne koordinaator: Jüri Mölder
Partnerid:
IT-teenuste arendajad
Ericsson, Mobi Solutions, Nutiteq, Positium LBS, Quretec, Microsoft, Regio, Skype,
Cannedapps
Infrastruktuuriettevõtted
Elion, EMT, Fortum Tartu, Tartu Veevärk, Eesti Energia, Sebe.
Teadus ja arendusorganisatsioonid
STACC, Tartu Ülikool (Mobiilsusuuringute labor, Ideelabor, DDVE, Arvutiteaduse Instituut), Tartu Teaduspark, Garage48
Tähtajad
Projekti elluviimine: 1.08.2012 - 31.07.2015
Tartu linnal on võimalus astuda MTÜ Smart City Lab liikmeks.
Täiendav informatsioon Tartu linnale ülevaade 03.03.2012.docx